Objednat předplatné
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Sdělení č. 66/2005 Sb. m. s.Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Ujednání mezi vládou České republiky a vládou Polské republiky o změně přílohy č. 1 Smlouvy mezi Českou republikou a Polskou republikou o malém pohraničním styku, podepsané v Praze dne 17. ledna 1995, změněné Smlouvou mezi Českou republikou a Polskou republikou, kterou se mění Smlouva mezi Českou republikou a Polskou republikou o malém pohraničním styku podepsaná v Praze dne 17. ledna 1995, podepsanou ve Varšavě dne 8. června 2000

Datum vyhlášení 21.06.2005
Uzavření smlouvy 27.07.2004
Platnost od 13.04.2005
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

66

SDĚLENÍ

Ministerstva zahraničních věcí

Ministerstvo zahraničních věcí sděluje, že formou výměny nót ze dne 27. července 2004 a ze dne 12. dubna 2005 bylo ve Varšavě sjednáno Ujednání mezi vládou České republiky a vládou Polské republiky o změně přílohy č. 1 Smlouvy mezi Českou republikou a Polskou republikou o malém pohraničním styku, podepsané v Praze dne 17. ledna 1995, změněné Smlouvou mezi Českou republikou a Polskou republikou, kterou se mění Smlouva mezi Českou republikou a Polskou republikou o malém pohraničním styku podepsaná v Praze dne 17. ledna 1995*), podepsanou ve Varšavě dne 8. června 2000.

Ujednání vstoupilo v platnost dne 13. dubna 2005.

Polské znění polské nóty a její překlad a české znění české nóty, tvořících Ujednání, se vyhlašují současně.


PŘEKLAD

DPT-I-2265-36-2003/MP/354

Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky projevuje úctu Velvyslanectví České republiky a má čest potvrdit příjem nóty č. 113292/2003-MPO ze dne 9. května 2003.

Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky si dovoluje oznámit, že v nótě české strany byla zjištěna nepřesnost údajů, a sice, v příloze č. 1 Smlouvy mezi Polskou republikou a Českou republikou o malém pohraničním styku, podepsané v Praze dne 17. ledna 1995, změněné Smlouvou mezi Polskou republikou a Českou republikou, kterou se mění Smlouva mezi Polskou republikou a Českou republikou o malém pohraničním styku, podepsaná v Praze dne 17. ledna 1995, podepsanou ve Varšavě dne 8. června 2000, (dále jen „Smlouva“), v položce 12 seznamu obcí náležejících do území pásma malého pohraničního styku Polské republiky je uvedena neexistující obec Kędzierzyn-Koźle a použit pojem „město“ místo pojmu „obec s právním postavením města“ jako zvláštní jednotky územního členění.

Nicméně, berouce v úvahu účelnost a nutnost uzavření předmětného ujednání a v souladu se závěry setkání delegace expertů Polské republiky a České republiky, Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky, konajíce jménem vlády Polské republiky, na základě článku 2 odstavec 4 Smlouvy, má čest navrhnout uzavření Ujednání mezi vládou Polské republiky a vládou České republiky o změně přílohy č. 1 výše uvedené Smlouvy následujícího znění:

Příloha č. 1 Smlouvy vypadá následovně:

Příloha č. 1

Seznam obcí náležejících do území pásma malého pohraničního styku

I. V Polské republice:

1. Okres żywiecký:

obce s právním postavením města: Żywiec

obce: Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy - Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Węgierska Górka

2. Okres bielský:

obce s právním postavením města: Szczyrk

obce: Bestwina, Buczkowice, Czechowice - Dziedzice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Wilamowice, Wilkowice

3. Bielsko Biała - město s postavením okresu

4. Okres cieszyńský:

obce s právním postavením města: Cieszyn, Ustroń, Wisła

obce: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Haźlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Zebrzydowice

5. Okres pszczyńský:

obce: Goczałkowice - Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Pszczyna, Suszec

6. Jastrzębie Zdrój - město s postavením okresu

7. Żory - město s postavením okresu

8. Rybnik - město s postavením okresu

9. Okres rybnický:

obce: Czerwionka - Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany

10. Okres wodzisławský:

obce s právním postavením města: Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław Śląski

obce: Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana

11. Okres raciborský:

obce s právním postavením města: Racibórz

obce: Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Rudnik

12. Okres kędzierzyńsko - kozielský:

obce s právním postavením města: Kędzierzyn - Koźle

obce: Bierawa, Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś

13. Okres głubczycký:

obce: Baborów, Branice, Głubczyce, Kietrz

14. Okres krapkowický:

obce: Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce, Zdzieszowice

15. Okres prudnický:

obce: Biała, Głogówek, Lubrza, Prudnik

16. Okres nyský:

obce: Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice, Skoroszyce

17. Okres zabkowický:

obce: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok

18. Okres kłodzký:

obce s právním postavením města: Duszniki - Zdrój, Kłodzko, Kudowa - Zdrój, Nowa Ruda, Polanica - Zdrój

obce: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek - Zdrój, Lewin Kłodzki, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna

19. Okres dzierżoniowský:

obce s právním postavením města: Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Piława Górna

obce: Dzierżoniów, Łagiewniki, Niemcza

20. Okres świdnický:

obce s právním postavením města: Świdnica, Świebodzice

obce: Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Strzegom, Świdnica, Żarów

21. Wałbrzych - město s postavením okresu

22. Okres wałbrzyský:

obce s právním postavením města: Boguszów - Gorce, Jedlina - Zdrój, Szczawno - Zdrój

obce: Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice, Walim

23. Okres kamiennogórský:

obce s právním postavením města: Kamienna Góra

obce: Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów

24. Jelenia Góra - město s postavením okresu

25. Okres jeleniogórský:

obce s právním postavením města: Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba

obce: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica

26. Okres łwówecký

obce: Gryfów Śląski, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Wleń

27. Okres lubańsky:

obce s právním postavením města: Lubań, Świeradów - Zdrój

obce: Leśna, Lubań, Olszyna, Platerówka, Siekierczyn

28. Okres zgorzelecký:

obce s právním postavením města: Zawidów, Zgorzelec

obce: Bogatynia, Pieńsk, Sulików, Węgliniec, Zgorzelec.

II. V České republice:

1. Okres Frýdek-Místek: Baška, Bílá, Bocanovice, Brušperk, Bruzovice, Bukovec, Bystřice, Čeladná, Dobrá, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Lomná, Dolní Tošanovice, Fryčovice, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Hnojník, Horní Bludovice, Horní Domaslavice, Horní Lomná, Horní Tošanovice, Hrádek, Hrčava, Hukvaldy, Jablunkov, Janovice, Kaňovice, Komorní Lhotka, Košařiska, Kozlovice, Krásná, Krmelín, Kunčice pod Ondřejníkem, Lhotka, Lučina, Malenovice, Metylovice, Milíkov, Moravka, Mosty u Jablunkova, Návsí, Nižní Lhoty, Nošovice, Nýdek, Ostravice, Palkovice, Paskov, Pazderna, Písečná, Písek, Pražmo, Pržno, Pstruzí, Raškovice, Ropice, Řeka, Řepiště, Sedliště, Smilovice, Sobě-šovice, Stará Ves nad Ondřejnicí, Staré Hamry, Staré Město, Stařic, Střítež, Sviadnov, Šenov, Třanovice, Třinec, Václavovice, Vělopolí, Vendryně, Vojkovice, Vratimov, Vyšní Lhoty, Žabeň, Žermanice,

2. Okres Karviná: Albrechtice, Bohumín, Český Těšín, Dětmarovice, Dolní Lutyně, Doubrava, Havířov, Horní Suchá, Chotěbuz, Karviná, Orlová, Petrovice u Karviné, Petřvald, Rychvald, Stonava, Terlicko,

3. Okres Ostrava-město: Moravská Ostrava a Přívoz, Slezská Ostrava, Ostrava-Jih, Porubá, Nová Bělá, Vítkovice, Stará Bělá, Pustkovec, Mariánské Hory a Hulváky, Petřkovice, Lhotka, Hošťálkovice, Nová Ves, Proskovice, Michálkovice, Radva-nice a Bartovice, Krásné Pole, Martinov, Polanka nad Odrou, Hrabová, Svinov, Třebovice, Plesná,

4. Okres Opava: Bělá, Bohuslavice, Bolatice, Branka u Opavy, Bratříkovice, Bru-movice, Březová, Budišov nad Budišovkou, Budišovice, Cavisov, Čermná ve Slezsku, Darkovice, Děhylov, Dobroslavice, Dolní Benešov, Dolní Lhota, Dolní Ži-votice, Háj ve Slezsku, Hať, Hlavnice, Hluboěec, Hlučín, Hněvošice, Holasovice, Horní Lhota, Hrabyně, Hradec nad Moravicí, Chlebiěov, Chuchelná, Chvalíkovice, Jakartovice, Jezdkovice, Kobeřice, Kozmice, Kravaře, Kružberk, Kyjovice, Lhotka u Litultovic, Litultovice, Ludgeřovice, Markvartovice, Mele, Mikolajice, Mladecko, Mokré Lazce, Moravice, Neplachovice, Nové Lublice, Nové Sedlice, Oldřišov, Opava, Otice, Píšť, Pustá Polom, Radkov, Raduň, Rohov, Skřipov, Slavkov, Služovice, Staré Těchanovice, Stěbořice, Strahovice, Sudice, Svatoňovice, Šilheřovice, Štáblovice, Štěpánkovice, Štítina, Teškovice, Třebom, Uhlířov, Velká Polom, Velké Heraltice, Velké Hoštice, Větřkovice, Vítkov, Vršovice, Vřesina, Závada,

5. Okres Bruntál: Andělská Hora, Bílčice, Bohušov, Brantice, Bruntál, Břidličná, Býkov-Láryšov, Čaková, Dětřichov nad Bystřicí, Dívčí Hrad, Dlouhá Stráň, Dolní Moravice, Dvorce, Heřmanovice, Hlinka, Holčovice, Horní Benešov, Horní Město, Horní Životice, Hošťálkovy, Huzová, Janov, Jindřichov, Jiříkov, Karlova Studánka, Karlovice, Krasov, Krnov, Křišťanovice, Leskovec nad Moravicí, Lich-nov, Liptaň, Lomnice, Ludvíkov, Malá Moravka, Malá Štáhle, Město Albrechtice, Mezina, Milotice nad Opavou, Moravskoslezský Kočov, Moravský Beroun, Nor-berčany, Nová Pláň, Nové Heřminovy, Oborná, Osoblaha, Petrovice, Rázová, Roudno, Rudná pod Pradědem, Rusín, Rýmařov, Ryžoviště, Slezské Pavlovice, Slezské Rudoltice, Sosnová, Stará Ves, Staré Heřminovy, Staré Město, Světlá Hora, Svobodné Heřmanice, Široká Niva, Třemešná, Tvrdkov, Úvalno, Václavov u Bruntálu, Valšov, Velká Štáhle, Vrbno pod Pradědem, Vysoká, Zátor,

6. Okres Šumperk: Bludov, Bohdíkov, Bohuslavice, Bohutín, Branná, Bratrušov, Brníčko, Bušín, Dlouhomilov, Dolní Studénky, Drozdov, Dubicko, Hanušovice, Horní Studénky, Hoštejn, Hraběšice, Hrabišín, Hrabová, Hynčina, Chromeč, Jakubovice, Janoušov, Jedlí, Jestřebí, Jindřichov, Kamenná, Klopina, Kolšov, Kopřivná, Kosov, Krchleby, Lesnice, Leština, Libina, Lipinka, Líšnice, Loštice, Loučná nad Děsnou, Lukavice, Malá Morava, Maletín, Mírov, Mohelnice, Mora-vičany, Nemile, Nový Malin, Olšany, Oskava, Palonín, Pavlov, Písařov, Police, Postřelmov, Postřelmůvek, Rájec, Rapotín, Rejchartice, Rohle, Rovensko, Ruda nad Moravou, Sobotín, Staré Město, Stavenice, Sudkov, Svébohov, Šléglov, Štíty, Šumperk, Treština, Úsov, Velké Losiny, Vernířovice, Vikantice, Vikýřovice, Vyšehoří, Zábřeh, Zborov, Zvole,

7. Okres Jeseník: Bělá pod Pradědem, Bernartice, Bílá Voda, Černá Voda, Česká Ves, Hradec-Nová Ves, Javorník, Jeseník, Kobyla nad Vidnavkou, Lipová-lázně, Mikulovice, Ostružná, Písečná, Skorošice, Stará Červená Voda, Supíkovice, Uhelná, Vápenná, Velká Kras, Velké Kunětice, Vidnava, Vlčice, Zlaté Hory, Žulová,

8. Okres Ústí nad Orlicí: Albrechtice, Anenská Studánka, Běstovice, Bošín, Brandýs nad Orlicí, Bučina, Bystřec, Cotkytle, Čenkovice, Červená Voda, Česká Rybná, Česká Třebová, České Heřmanice, České Libchavy, České Petrovice, Damníkov, Dlouhá Třebová, Dlouhoňovice, Dobříkov, Dolní Čermná, Dolní Dobrouč, Dolní Morava, Domoradice, Džbánov, Hejnice, Helvíkovice, Hnátnice, Horní Čermná, Horní Heřmanice, Horní Trešňovec, Hrádek, Hrušová, Choceň, Jabłonne nad Orlicí, Jamné nad Orlicí, Javorník, Jehnědí, Kameničná, Klášterec nad Orlicí, Koldín, Kosořín, Králíky, Krasíkov, Kunvald, Lanškroun, Letohrad, Libe-cina, Libchavy, Lichkov, Líšnice, Lubník, Lukavice, Luková, Mistrovice, Mlad-kov, Mostek, Nasavrky, Nekoř, Němčíce, Orlické Podhůří, Orlický, Ostrov, Ouc-manice, Pastviny, Petrovice, Písečná, Plchovice, Podlesí, Přívrat, Pustina, Rudol-tice, Rybník, Řetová, Řetůvka, Sázava, Seč, Semanín, Skořenice, Slatina, Sloup-nice, Sobkovice, Sopotnice, Sruby, Strážná, Studené, Sudislav nad Orlicí, Sudslava, Svatý Jiří, Šedivec, Tatenice, Techonín, Tisová, Trpík, Trebovice, Újezd u Chocně, Ústí nad Orlicí, Velká Skrovnice, Verměřovice, Vlčkov, Voděrady, Vraclav, Vračovice-Orlov, Výprachtice, Vysoké Mýto, Zádolí, Záchlumí, Zálší, Zámrsk, Zářecká Lhota, Žamberk, Žampach, Žichlínek,

9. Okres Rychnov nad Kněžnou: Albrechtice nad Orlicí, Bačetín, Bartošovice v Orlických horách. Bílý Újezd, Bohdašín, Bolehošť, Borohrádek, Borovnice, Bystré, Byzhradec, Castolovice, Čermná nad Orlicí, Černíkovice, České Meziříčí, Čestice, Deštné v Orlických horách, Dobré, Dobruška, Dobřany, Doudleby nad Orlicí, Hřibiny-Ledská, Chleny, Chlístov, Jahodov, Janov, Javorníce, Jilovice, Kostelec nad Orlicí, Kostelecké Horky, Kounov, Králova Lhota, Krchleby, Kva-siny, Ledce, Lhoty u Potštejna, Libel, Liberk, Lično, Lípa nad Orlicí, Lukavice, Lupenice, Mokré, Nová Ves, Očelice, Ohnišov, Olešnice, Olešnice v Orlických horách, Opočno, Orlické Záhoří, Osečnice, Pěčín, Podbřezí, Pohoří, Polom, Potštejn, Proruby, Přepychy, Rohenice, Rokytnice v Orlických horách, Rybná nad Zdobnicí, Rychnov nad Kněžnou, Říčky v Orlických horách, Sedloňov, Se-mechnice, Skuhrov nad Bělou, Slatina nad Zdobnicí, Sněžné, Solnice, Svídnice, Synkov-Slemeno, Trnov, Trebešov, Tutleky, Týniště nad Orlicí, Val, Vamberk, Voděrady, Vrbice, Vysoký Újezd, Zámel, Zdelov, Zdobnice, Žďár nad Orlicí,

10. Okres Náchod: Adršpach, Bezděkov nad Metují, Bohuslavice, Borová, Božanov, Broumov, Brzice, Bukovice, Černčice, Červená Hora, Červený Kostelec, Česká Čermná, Česká Metuje, Česká Skalice, Dolany, Dolní Radechová, Hejtmánko-vice, Heřmanice, Heřmánkovice, Horní Radechová, Hořenice, Hořičky, Hronov, Hynčice, Chvalkovice, Jaroměř, Jasenná, Jestřebí, Jetřichov, Kramolna, Křinice, Lhota pod Hořičkami, Libchyně, Litoboř, Machov, Martínkovice, Mezilečí, Mezilesí, Meziměstí, Nahořany, Náchod, Nové Město nad Metují, Nový Hrádek, Nový Ples, Otovice, Police nad Metují, Provodov-Šonov, Přibyslav, Ra-sošky, Rožnov, Rychnovek, Říkov, Sendraž, Slatina nad Úpou, Slavětín nad Metují, Slavoňov, Stárkov, Studnice, Suchý Důl, Šestajovice, Šonov, Teplice nad Metují, Velichovky, Velká Jesenice, Velké Petrovice, Velké Poříčí, Velký Třebešov, Vernéřovice, Vestec, Vlkov, Vršovka, Vysoká Srbská, Vysokov, Zábrodí, Zaloňov, Žďár nad Metují, Žďárky, Žernov,

11. Okres Trutnov: Batňovice, Bernartice, Bílá Třemešná, Bílé Poličany, Borovnice, Borovnička, Cermná, Černý Důl, Dolní Branná, Dolní Brusnice, Dolní Dvůr, Dolní Kalná, Dolní Lánov, Dolní Oleśnice, Doubravice, Dubenec, Dvůr Králové nad Labem, Hajnice, Havlovice, Horní Brusnice, Horní Kalná, Horní Maršov, Horní Oleśnice, Hostinné, Hřibojedy, Chotěvice, Choustníkovo Hradiště, Chva-leč, Janské Lázně, Jívka, Klášterská Lhota, Kocbeře, Kohoutov, Královec, Kuks, Kunčice nad Labem, Lampertice, Lánov, Lanžov, Libňatov, Libotov, Litíč, Malá Úpa, Malé Svatoňovice, Maršov u Úpice, Mladé Buky, Mostek, Nemojov, Pec pod Sněžkou, Pilníkov, Prosečné, Radvanice, Rtyně v Podkrkonoší, Rudnik, Stanovíce, Staré Buky, Strážné, Suchovršice, Svoboda nad Úpou, Špindlerův Mlýn, Trotina, Trutnov, Třebihošť, Úpice, Velké Svatoňovice, Velký Vřešťov, Vilantice, Vítězná, Vlčice,^ Vlčkovice v Podkrkonoší, Vrchlabí, Zábřezí-Rečice, Zdobin, Zlatá Oleśnice, Zacléř,

12. Okres Semily: Bělá, Benecko, Benešov u Semil, Bozkov, Bradlecká Lhota, Bukovina u Cistě, Bystrá nad Jizerou, Čistá u Horek, Háje nad Jizerou, Harrachov, Holenice, Horka u Staré Paky, Horní Branná, Hrubá Skála, Chuchelna, Jablonec nad Jizerou, Jesenný, Jestřábí v Krkonoších, Jilemnice, Kacanovy, Karlovice, Klokočí, Košťálov, Kruh, Ktová, Levínská Olešnice, Libštát, Lomnice nad Popelkou, Loučky, Martinice v Krkonoších, Mírová pod Kozákovem, Modřišice, Mříčná, Nová Ves nad Popelkou, Ohrazenice, Olešnice, Paseky nad Jizerou, Peřimov, Poniklá, Přepere, Příkrý, Radostná pod Kozákovem, Rakousy, Rokytnice nad Jizerou, Roprachtice, Rovensko pod Troskami, Roztoky u Jilemnice, Roztoky u Semil, Semily, Slaná, Stružinec, Studenec, Svojek, Syřenov, Tatobity, Troskovice, Turnov, Veselá, Víchová nad Jizerou, Vítkovice, Všeň, Vyskeř, Vysoké nad Jizerou, Záhoří, Žernov,

13. Okres Jablonec nad Nisou: Albrechtice v Jizerských horách, Bedřichov, Dalešice, Děsná, Držkov, Frýdštejn, Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou, Jenišovice, Jílové u Držková, Jiřetín pod Bukovou, Josefův Důl, Koberovy, Kořenov, Líšný, Loužnice, Lučany nad Nisou, Malá Skála, Maršovice, Nová Ves nad Nisou, Pěn-čín, Plavý, Pulečný, Radčice, Rádlo, Rychnov u Jablonce nad Nisou, Skuhrov, Smržovka, Tanvald, Velké Hamry, Vlastiboř, Zásada, Zlatá Olešnice, Železný Brod,

14. Okres Liberec: Bílá, Bílý Kostel nad Nisou, Bílý Potok, Bulovka, Cetenov, Čer-nousy, Český Dub, Čtveřín, Dětřichov, Dlouhý Most, Dolní Řasníce, Frýdlant, Habartice, Hejnice, Heřmanice, Hlavice, Hodkovice nad Mohelkou, Horní Řasníce, Hrádek nad Nisou, Chotyně, Chrastavá, Janův Důl, Jeřmanice, Jindřichovice pod Smrkem, Kobyly, Krásný Les, Kryštofovo Údolí, Křižany, Kunratice, Lažany, Lázně Libverda, Liberec, Mníšek, Nová Ves, Nové Město pod Smrkem, Oldřichov v Hájích, Osečná, Paceřice, Pěněín, Pertoltice, Proseč pod Ještědem, Příšovice, Radimovice, Raspenava, Rynoltice, Soběslavice, Stráž nad Nisou, Světlá pod Ještědem, Svijanský Újezd, Svijany, Sychrov, Šimonovice, Višňová, Vlastibořice, Všelibice, Zdislava, Ždárek.

Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky má čest navrhnout, aby v případě vyjádření souhlasu vládou České republiky s výše uvedeným tato nóta společně s odpovědí na ni tvořily Ujednání mezi vládou Polské republiky a vládou České republiky o změně přílohy č. 1 Smlouvy mezi Polskou republikou a Českou republikou o malém pohraničním styku, podepsané v Praze dne 17. ledna 1995, změněné Smlouvou mezi Polskou republikou a Českou republikou, kterou se mění Smlouva mezi Polskou republikou a Českou republikou o malém pohraničním styku, podepsaná v Praze dne 17. ledna 1995, podepsanou ve Varšavě dne 8. června 2000, které vstoupí v platnost dnem obdržení nóty, která bude tvořit odpověď.

Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky využívá této příležitosti, aby znovu ujistilo Velvyslanectví České republiky o své hluboké úctě.

Varšava dne 27. července 2004

Velvyslanectví České republiky
Varšava

Poznámky pod čarou

*) Smlouva mezi Českou republikou a Polskou republikou, kterou se mění Smlouva mezi Českou republikou a Polskou republikou o malém pohraničním styku podepsaná v Praze dne 17. ledna 1995, ze dne 8. června 2000, byla publikována pod č. 79/2002 Sb. m. s.


Č.j.: 3114/2005-Var.

Velvyslanectví České republiky ve Varšavě projevuje úctu Ministerstvu zahraničních věcí Polské republiky a má čest potvrdit příjem nóty č. DPT-I-2265-36-2003/MP/354 ze dne 27. července 2004 tohoto znění:

„Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky projevuje úctu Velvyslanectví České republiky a má čest potvrdit příjem nóty č. 113292/2003-MPO ze dne 9. května 2003.

Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky si dovoluje oznámit, že v nótě české strany byla zjištěna nepřesnost údajů, a sice, v příloze č. 1 Smlouvy mezi Polskou republikou a Českou republikou o malém pohraničním styku, podepsané v Praze dne 17. ledna 1995, změněné Smlouvou mezi Polskou republikou a Českou republikou, kterou se mění Smlouva mezi Polskou republikou a Českou republikou o malém pohraničním styku, podepsaná v Praze dne 17. ledna 1995, podepsanou ve Varšavě dne 8. června 2000, (dále jen „Smlouva“), v položce 12 seznamu obcí náležejících do území pásma malého pohraničního styku Polské republiky je uvedena neexistující obec Kedzierzyn-Koźle a použit pojem „město“ místo pojmu „obec s právním postavením města“ jako zvláštní jednotky územního členění.

Nicméně, berouce v úvahu účelnost a nutnost uzavření předmětného ujednání a v souladu se závěry setkání delegace expertů Polské republiky a České republiky, Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky, konajíce jménem vlády Polské republiky, na základě článku 2 odstavec 4 Smlouvy, má čest navrhnout uzavření Ujednání mezi vládou Polské republiky a vládou České republiky o změně přílohy č. 1 výše uvedené Smlouvy následujícího znění:

Seznam obcí náležejících do území pásma malého pohraničního styku

I. V Polské republice:

1. Okres żywiecký:

obce s právním postavením města: Żywiec

obce: Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy - Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Węgierska Górka

2. Okres bielský:

obce s právním postavením města: Szczyrk

obce: Bestwina, Buczkowice, Czechowice - Dziedzice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Wilamowice, Wilkowice

3. Bielsko Biała - město s postavením okresu

4. Okres cieszyńský:

obce s právním postavením města: Cieszyn, Ustroń, Wisła

obce: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Haźlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Zebrzydowice

5. Okres pszczyńský:

obce: Goczałkowice -Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Pszczyna, Suszec

6. Jastrzębie Zdrój - město s postavením okresu

7. Žory - město s postavením okresu

8. Rybnik - město s postavením okresu

9. Okres rybnický:

obce: Czerwionka - Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany

10. Okres wodzisławský:

obce správním postavením města: Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław Śląski

obce: Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana

11. Okres raciborský:

obce s právním postavením mesta: Racibórz

obce: Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Rudnik

12. Okres kedzaerzvnsko - kozielský:

obce s právním postavením města: Kędzierzyn - Koźle

obce: Bierawa, Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś

13. Okres głubczycký:

obce: Baborów, Branice, Głubczyce, Kietrz

14. Okres krapkowický:

obce: Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce, Zdzieszowice

15. Okres prudnický:

obce: Biała, Głogówek, Lubrza, Prudnik

16.Okres nyský:

obce: Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice, Skoroszyce

17. Okres zabkowický:

obce: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok

18. Okres kłodzký:

obce správním postavením města: Duszniki - Zdrój, Kłodzko, Kudowa - Zdrój, Nowa Ruda, Polanica - Zdrój

obce: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek - Zdrój, Lewin Kłodzki, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna

19. Okres dzierżoniowsky:

obce s právním postavením města: Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Piława Górna

obce: Dzierżoniów, Łagiewniki, Niemcza

20. Okres swidnický:

obce s právním postavením města: Świdnica, Świebodzice

obce: Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Strzegom, Świdnica, Žarów

21. Wałbrzych — město s postavením okresu

22. Okres wałbrzyský:

obce s právním postavením města: Boguszów - Gorce,, Jedlina - Zdrój, Szczawno - Zdrój

obce: Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice, Walim

23. Okres kamiennogórský:

obce s právním postavením města: Kamienna Góra

obce: Kamienna Góra, Lubawka, Marciszów

24. Jelenia Góra - město s postavením okresu

25. Okres jeleniogórský:

obce s právním postavením města: Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba

obce: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica

26. Okres lwówecký:

obce: Gryfów Śląski, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Wleń

27. Okres lubańský:

obce s právním postavením města: Lubań, Świeradów - Zdrój

obce: Leśna, Lubań, Olszyna, Platerówka, Siekierczyn

28. Okres zgorzelecký:

obce s právním postavením města: Zawidów, Zgorzelec

obce: Bogatynia, Pieńsk, Sulików, Węgliniec, Zgorzelec.

II. V České republice:

1. Okres Frýdek - Místek: Baška. Bílá, Bocanovice, Brušperk. Bruzovice, Bukovec, Bystřice, Čeladná, Dobrá, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Lomná, Dolní Tošancvice, Fryčovice, Frýdek - Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Hnojník, Horní Bludovice, Horní Domaslavice, Horní Lomná, Horní Tošanovice, Hrádek, Hrčava, Hukvaldy, Jabhmkov, Janovice, Kaňovice, Komorní Lhotka, Košařiska, Kozlovice, Krásná, Krmelín, Kunčice pod Ondřejníkern, Lhotka, Lučina, Malenovice, Metylovice, Milíkov, Moravka, Mosty u Jabhmkova, Návsí, Nižní Lhoty, Nošovice, Nýdek, Ostravice, Palkovice, Paskov, Pazderna, Písečná, Písek, Pražmo, Pržno, Pstruzí, Raškovice, Ropice, Řeka, Řepiště, Sedliště, Smilovice, Soběšovice, Stará Ves nad Ondřejnicí, Staré Hamry, Staré Město, Stařic, Střítež, Sviadnov, Šenov, Třanovice, Třinec, Václavovice, Vělopolí, Vendryně, Vojkovice, Vrarimov, Vysní Lhoty, Žabeň, Žermanice,

2. Okres Karviná: Albrechtice, Bohumín, Český Těšín, Dětmarovice, Dolní Lutyně, Doubrava, Havířov, Horní Suchá, Chotěbuz, Karviná, Orlová, Petrovice u Karviné, Petřvald, Rychvald, Stonava, Těrlicko,

3. Okres Ostrava - město: Moravská Ostrava a Přívoz, Slezská Ostrava, Ostrava - Jih, Porubá, Nová Bělá, Vítkovice, Stará Bělá, Pustkovec, Mariánské Hory a Hulváky, Petřkovice, Lhotka, Hošťálkovice, Nová Ves, Proskovice, Michálkovice, Radvanice a Bartovice, Krásné Pole, Martinov, Polanka nad Odrou, Hrabová, Svinov, Třebovice, Plesná,

4. Okres Opava: Bělá, Bohuslavice, Bolaíice, Branka u Opavy, Bratříkovice, Brumovice, Březová, Budišov nad Budišovkou, Budišovice, Čavisov, Čermná ve Slezsku, Darkovice, Děhylov, Dobroslavice, Dolní Benešov, Dolní Lhota, Dolní Životice, Háj ve Slezsku, Hať, Hlavnice, Hlubočec, Hlučín, Hněvošice, Holasovice, Horní Lhota, Hrabyně, Hradec nad Moravicí, Chlebičov, Chuchelná, Chvalíkovice, Jakartovice, Jezdkovice, Koberice, Kozmice, Kravaře, Kružberk, Kyjovice, Lhotka u Litultovic, Litultovice, Ludgeřovice, Markvartovíce, Melč, Mikolajice, Mladecko, Mokré Lazce, Moravice, Neplachovice, Nové Lublice, Nové Sedlice, Oldřišov, Opava, Otice, Píšť, Pustá Polom, Radkov, Raduň, Rohov, Skřipov, Slavkov, Služovice, Staré Těchanovice, Stěbořice, Strahovice, Sudice, Svatoňovice, Šilheřovice, Štáblovice, Štěpánkovice, Štítina, TěSkovice, Třebom, Uhlířov, Velká Polom, Velké Heraltice, Velké Hostíce, Větřkovice, Vítkov, Vršovice, Vřesina, Závada,

5. Okres Bruntál: Andělská Horą, Bílčice, Bohušov, Brantice, Bruntál, Břidličná, Býkov - Láryšov, Čaková, Dětřichov nad Bystřicí, Dívčí Hrad, Dlouhá Stráň, Dolní Moravice, Dvorce, Heřmanovice, Hlinka, Holčovice, Horní Benešov, Horní Město, Horní Životíce, Hošťálkovy, Hlízová, Janov, Jindřichov, Jiříkov, Karlova Studánka, Karlovice, Krasov, Krnov, Kfíšťanovice, Leskovec nad Moravicí, Lichnov, Liptaň, Lomnice, Ludvíkov, Malá Moravka, Malá Štáhle, Město Albrechtice, Mezina, Milotice nad Opavou, Moravskoslezský Kočov, Moravský Beroun, Norberčany, Nová Pláň, Nové Heřminovy, Obomá, Osoblaba, Petrovice, Rázová, Roudno, Rudná pod Pradědem, Rusín, Rýmařov, Ryžoviště, Slezská Pavlovice, Slezské Rudoltice, Sosnová, Stará Ves, Staré Heřminovy, Staré Město, Světlá Hora, Svobodné Heřmanice, Široká Niva, Tremešná, Tvrdkov, Úvalno, Václavov u Bruntálu, Valšov, Velká Štáhle, Vrbno pod Pradědem, Vysoká, Zátor,

6. Okres Šumperk: Bludov, Bohdíkov, Bohuslavice, Bohutín, Branná, Bratrušov, Bmíčko, Bušúl, Dlouhomilov, Dolní Studénky, Drozdov, Dubicko, Hanušovice, Horní Studénky, HoŠtejn, HraběŠice, Hrabišín, Hrabová, Hynčina, Chromeč, Jakubovice, Janoušov, Jedlí, Jestřebí, Jindřichov, Kamenná, Klopina, Kolšov, Kopřivná, Kosov, Krchleby, Lesnice, Leština, Libina, Lipinka, Líšnice, Loštíce, Loučná nad Děsnou, Lukavice, Malá Morava, Maletín, Mírov, Mohelnice, Moravičany, Nemile, Nový Malin, Olšany, Oskava, Palonín, Pavlov, Písařov, Police, Postřelmov, Postřelmůvek, Rájec, Rapotín, Rejchartice, Rohle, Rovensko, Ruda nad Moravou, Sobotín, Staré Město, Stavenice, Sudkov, Svébohov, Šléglov, Štíty, Šumperk, Třeština, Úsov, Velké Losiny, Vernířovice, Vikantice, Vikýřovice, Vyšehoří, Zábřeh, Zborov, Zvole,

7. Okres Jeseník: Bělá pod Pradědem, Bemartice, Bílá Voda, Černá Voda, Česká Ves, Hradec - Nová Ves, Javorník, Jeseník, Kobyla nad Vidnavkou, Lipová - lázně, Mikulovice, Ostružná, Písečná, Skorošice, Stará Červená Voda, Supikovice, Uhelná, Vápenná, Velká Kras, Velké Kunětice, Vidnava, Vlčice, Zlaté Hory, Žulová,

8. Okres Ústí nad Orlicí: Albrechtice, Anenská Studánka, Běstovice, Bošín, Brandýs nad Orlicí, Bučina, Bysrřec, Cotkytle, Čenkovice, Červená Voda, Česká Rybná, Česká Třebová, České Heřmanice, České Libchavy, české Petrovice, Damníkov, Dlouhá Třebová, Dlouhonovice, Dobříkov, Dolní Čermná, Dolní Dobrouč, Dolní Morava, Domoradice, Džbánov, Hejnice, Helvíkovice, Hnátnice, Horní Čermná, Horní Heřmanice, Horní Třešňovec, Hrádek, Hrušová, Choceň, Jabłonne nad Orlicí, Jamné nad Orlicí, Javorník, Jehnědí, Kameničná, Klášterec nad Orlicí, Koldín, Kosořín, Králíky, Rrasíkov, Kunvald, Lanškroun, Letohrad, Libecina, Libchavy, Lichkov, Líšnice, Lubník, Lukavice, Luková, Mistrovice, Mladkov, Mostek, Nasavrky, Nekoř, Němčice, Orlická Podhůří, Orlický, Ostrov, Oucmanice, Pastviny, Petrovice, Písečná, Plchovice, Podlesí, Přívrat, Pustina, Rudoltice, Rybník, Řetová, Řetůvka, Sázava, Seč, Semanín, Škořenice, Slatina, Sloupnice, Sobkovice, Sopotnice, Sruby, Strážná, Studené, Sudislav nad Orlicí, Sudslava, Svatý Jiří, Šedivec, Tatenice, Těchonín, Tisová, Trpík, Třebovice, Újezd u Chocně, Ústí nad Orlicí, Velká Skrovnice, Vermeřovice, Vlčkov, Voděrady, Vraclav, Vračovice - Orlov, Výprachtice, Vysoké Mýto, Zádolí, Záchlumí, Zálší, Zámrsk, Zářecká Lhota, Žamberk, Žampach, Žichlínek,

9. Okres Rychnov nad Kněžnou: Albrechtice nad Orlicí, Bačetín, Bartošovice v Orlických horách, Bílý Újezd, Bohdašín, Bolehošf, Borohrádek, Borovnice, Bystré, Byzhradec, Častolovice, Čermnánad Orlicí, Černíkovice, české Meziříčí, Češtíce, Deštné v Orlických horách, Dobré, Dobruška, Dobřany, Doudleby nad Orlicí, Hřibiny - Ledská, Chleny, Chlístov, Jahodov, Janov, Javorníce, Jílovice, Kostelec nad Orlicí, Kostelecké Horky, Kounov, Králova Lhota, Krchleby, Kvasiny, Ledce, Lhoty u Potštejna, Libel, Liberk, Licno, Lípa nad Orlicí, Lukavice, Lupenice, Mokré, Nová Ves, Očelice, Ohnišov, Olešnice, Olešnice v Orlických horách, Opočno, Orlické Záhoří, Osednice, Pěčín, Podbřezí, Pohoří, Polom, Potštejn, Proruby, Přepychy, Rohenice, Rokytnice v Orlických horách, Rybná nad Zdobnicí, Rychnov nad Kněžnou, Říčky v Orlických horách, Sedloňov, Semechnice, Skuhrov nad Bělou, Slatina nad Zdobnicí, Sněžné, Solnice, Svídnice, Synkov - Slemeno, Trnov, Třebešov, Tutleky, Týniště nad Orlicí, Val, Vamberk, Voděradý, Vrbice, Vysoký Újezd, Záměl, Zdelov, Zdobnice, Žďár nad Orlicí,

10. Okres Náchod: Adršpach, Bezděkov nad Metují, Bohuslavice, Borová, Božanov, Broumov, Brzice, Bukovice, Černčice, Červená Hora, Červený Kostelec, Česká Čermná, Česká Metuje, Česká Skalice, Dolany, Dolní Radechová, Hejtmánkovice, Heřmanice, Heřmánkovice, Horní Radechová, Kořenice, Hořičky, Hronov, Hynčice, Chvalkovice, Jaroměř, Jasenná, Jestřebí, Jetřichov, Kramolna, Křínice, Lhota pod Hoříčkami, Libchyně, Litoboř, Machov, Martmkovice, Mezilečí, Mezilesí, Meziměstí, Nahořany, Náchod, Nové Město nad Metují, Nový Hrádek, Nový Ples, Otovice, Police nad Metují, Provodov « Šonov, Přibyslav, Rasošky, Rožnov, Rychnovek, Říkov, Sendraž, Slatina nad Úpou, Slavětín nad Metují, Slavoňov, Stárkov, Studnice, Suchý Důl, Šestajovice, Šonov, Teplice nad Metují, Velichovky, Velká Jesenice, Velké Petrovice, Velké Poříčí, Velký Třebesov, Veméřovice, Vestec, Vlkov, Vršovka, Vysoká Srbská, Vysokov, Zábrodí, Zaloňov, Žďár nad Metují, Žďárky, Žernov,

11. Okres Trutnov: Batňovice, Bernartice, Bílá Třemešná, Bílé Poličany, Borovnice, Borovnička, Čermná, Černý Důl, Dolní Branná, Dolní Brusnice, Dolní Dvůr, Dolní Kalná, Dolní Lánov, Dolní Oleśnice, Doubravice, Dubenec, Dvůr Králové nad Labem, Hajnice, Havlovice, Horní Brusnice, Horní Kalná, Horní Maršov, Horní Oleśnice, Hostinné, Hřibojedy, Chotěvice, Choustníkovo Hradiště, Chvaleč, Janské Lázně, Jívka, Klášterská Lhota, Kocbeře, Kohoutov, Královec, Kuks, Kunčice nad Labem, Lampertice, Lánov, Lanžov, Libňatov, Libotov, Litíč, Malá Úpa, Malé Svatoňovice, Maršov u Úpice, Mladé Buky, Mostek, Nemojov, Pec pod Sněžkou, Pilníkov, Prosečné, Radvanice, Rtyně v Podkrkonoší, Rudnik, Stanovíce, Staré Buky, Strážné, Suchovrsice, Svoboda nad Úpou, Špindlerův Mlýn, Třetina, Trutnov, Trebihošf, Úpice, Velké Svatoňovice, Velký Vřešťov, Vilantíce, Vítězná, Vlčice, Vldkovice v Podkrkonoší, Vrchlabí, Zábřezí - Ředíce, Zdobin, Zlatá Olešnice, Žacléř,

12. Okres Semily: Bělá, Benecko, Benešov u Semil, Bozkov, Bradlecká Lhota, Bukovina u Čisté, Bystrá nad Jizerou, Čistá u Horek, Háje nad Jizerou, Harrachov, Holerdce, Horka u Staré Paky, Horní Branná, Hrubá Skála, Chuchelna, Jablonec nad Jizerou, Jesenný, Jestřábí v Krkonoších, Jilemnice, Kacanovy, Karlovice, Klokočí, Košťálov, Kruh, Ktová, Levínská Oleśnice, Libštát, Lomnice nad Popelkou, Loučky, Martinice v Krkonoších, Mírová pod Kozákovem, Modnšice, Mříčná, Nová Ves nad Popelkou, Ohrazenice, Olešnice, Paseky nad Jizerou, Peřimov, Poniklá, Přepere, Příkrý, Radostná pod Kozákovem, Rakousy, Rokytnice nad Jizerou, Roprachtice, Rovensko pod Troskami, Roztoky u Jilemnice, Roztoky u Semil, Semily, Slaná, Stružinec, Studenec, Svojek, Syrenov, Tatobity, Troskovice, Turnov, Veselá, Víchová nad Jizerou, Vítkovice, Všeň, Vyskeř, Vysoké nad Jizerou, Záhoří, Žernov,

13. Okres Jablonec nad Nisou: Albrechtice v Jizerských horách, Bedříchov, Dalešice, Děsná, Držkov, Frýdštejn, Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou, Jenišovice, Jílové u Držková, Jiřetín pod Bukovou, Josefův Důl, Koberovy, Kořenov, Líšný, Loužnice, Lučany nad Nisou, Malá Skála, Maršovice, Nová Ves nad Nisou, Pěnčm, Plavý, Pulečný, Radčice, Rádlo, Rychnov u Jablonce nad Nisou, Skuhrov, Smržovka, Tanvald, Velké Hamry, Vlastiboř, Zásada, Zlatá Olešnice, Železný Brod,

14. Okres Liberec: Bílá, Bílý Kostel nad Nisou, Bílý Potok, Bulovka, Cetenov, Černousy, Český Dub, Čtveřín, Dětřichov, Dlouhý Most, Dolní Řasníce, Frýdlant, Habartice, Hejnice, Heřmanice, Hlavice, Hodkovice nad Mohelkou, Horní Řasníce, Hrádek nad Nisou, Chotyně, Chrastavá, Janův Důl, Jeřmanice, Jindřichovice pod Smrkem, Kobyly, Krásný Les, Kryštofovo Údolí, Křižany, Kunratice, Lažany, Lázně Libverda, Liberec, Mníšek, Nová Ves, Nové Město pod Smrkem, Oldřichov v Hájích, Osečná, Paceřice, Pěnčín, Pertoltice, Proseč pod Ještědem, Příšovice, Radimovice, Raspenava, Rynoltice, Soběslavice, Stráž nad Nisou, Světlá pod Ještědem, Svijanský Újezd, Svijany, Sychrov, Šimonovice, Višňová, Vlastibořice, Všelibice, Zdislava, Ždárek.

Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky má čest navrhnout, aby v případě vyjádření souhlasu vládou České republiky s výše uvedeným tato nóta společně s odpovědí na ni tvořily Ujednání mezi vládou Polské republiky a vládou České republiky o změně přílohy č. 1 Smlouvy mezi Polskou republikou a Českou republikou o malém pohraničním styku, podepsané v Praze dne 17. ledna 1995, změněné Smlouvou mezi Polskou republikou a Českou republikou, kterou se mění Smlouva mezi Polskou republikou a Českou republikou o malém pohraničním styku podepsaná v Praze dne 17. ledna 1995, podepsanou ve Varšavě dne 8. června 2000, které vstoupí v platnost dnem obdržení nóty, která bude tvořit odpověď.

Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky využívá této příležitosti, aby znovu ujistilo Velvyslanectví České republiky o své hluboké úctě.“

Velvyslanectví České republiky má čest sdělit, že vláda České republiky souhlasí s výše uvedeným návrhem a nóta Ministerstva zahraničních věcí Polské republiky č. DPT-I-2265-36-2003/MP/354 ze dne 27. července 2004 a tato nóta tvoří Ujednání mezi vládou České republiky a vládou Polské republiky o změně přílohy č. 1 Smlouvy mezi Českou republikou a Polskou republikou o malém pohraničním styku, podepsané v Praze dne 17. ledna 1995, změněné Smlouvou mezi Českou republikou a Polskou republikou, kterou se mění Smlouva mezi Českou republikou a Polskou republikou o malém pohraničním styku podepsaná v Praze dne 17. ledna 1995, podepsanou ve Varšavě dne 8. června 2000, které vstoupí v platnost dnem doručení této nóty.

Velvyslanectví České republiky si při této příležitosti dovoluje požádat o potvrzení data doručení této nóty, aby mohl být správně stanoven den vstupu Ujednání v platnost.

Velvyslanectví České republiky využívá této příležitosti, aby znovu ujistilo Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky o své hluboké úctě.

Varšava 12. dubna 2005

Ministerstvo zahraničních věcí Polské republiky
Varšava

Přesunout nahoru