Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

IV. ÚS 675/12 #1Usnesení ÚS ze dne 27.03.2012

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - FO
Soudce zpravodajFormánková Vlasta
Typ výrokuodmítnuto pro neodstraněné vady
Předmět řízení
Věcný rejstřík
EcliECLI:CZ:US:2012:4.US.675.12.1
Datum podání27.02.2012
Napadený akt

ostatní (nezařaditelné)


přidejte vlastní popisek

IV.ÚS 675/12 ze dne 27. 3. 2012

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků soudkyní zpravodajkou Vlastou Formánkovou o podání stěžovatele V. P., takto:

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění:

Ústavnímu soudu bylo dne 27. února 2012 doručeno podání, ve kterém se stěžovatel obrátil na Ústavní soud ve věci rodinného domu č. p. XvK.

Návrh stěžovatele nesplňoval náležitosti dané zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Ústavní soud proto vyzval stěžovatele výzvou ze dne 5. března 2012 k odstranění vad podání, k výzvě přiložil poučení o nezbytných náležitostech ústavní stížnosti a dále určil stěžovateli lhůtu 15 dnů od doručení výzvy. Výzvu k odstranění vad podání stěžovatel osobně převzal dne 9. března 2012 a dne 19. března 2012 bylo Ústavnímu soudu doručeno sdělení stěžovatele, ve kterém uvedl, že na advokáta nemá a po Ústavním soudu pouze požaduje odpovědět jednou větou, že je ve věci předmětného rodinného domu, který jim byl ukraden komunisty po roce 1948 a dodnes nebyl vrácen, v právu.

Ústavní soud je při své činnosti vázán právními předpisy, které vymezují jeho postavení a pravomoci. Mimo Ústavu České republiky je to zákon o Ústavním soudu. Ústavní soud je oprávněn jednat pouze na základě řádné ústavní stížnosti, která směřuje proti konkrétnímu pravomocnému rozhodnutí, opatření nebo jinému zásahu orgánu veřejné moci, jímž bylo porušeno tvrzené stěžovatelovo základní právo zaručené ústavním pořádkem [§ 72 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu].

Stanovená lhůta k odstranění vad návrhu marně uplynula v pondělí dne 26. března 2012. Soudkyni zpravodajce proto nezbylo, než v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, z důvodu neodstranění vad návrhu ve lhůtě k tomu určené, podaný návrh odmítnout.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné (§ 43 odst. 3 zákona o Ústavním soudu).

V Brně dne 27. března 2012

Vlasta Formánková v.r.

soudkyně zpravodajka

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru