Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

IV. ÚS 3058/15 #1Usnesení ÚS ze dne 15.12.2015

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - FO
Dotčený orgánSOUD - MS Praha
Soudce zpravodajJirsa Jaromír
Typ výrokuzastaveno
Předmět řízení
Věcný rejstřík
EcliECLI:CZ:US:2015:4.US.3058.15.1
Datum podání13.10.2015
Napadený akt

jiný zásah orgánu veřejné moci


přidejte vlastní popisek

IV.ÚS 3058/15 ze dne 15. 12. 2015

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl v senátu složeném z předsedy Tomáše Lichovníka a soudců Jaromíra Jirsy (soudce zpravodaje) a Vladimíra Sládečka ve věci stěžovatele V. H. R., t. č. ve Vazební věznici Praha - Pankrác, bez zastoupení, ve věci vedené u Městského soudu v Praze pod sp. zn. 45 T 5/98, takto:

Řízení se zastavuje.

Odůvodnění:

Včas podanou ústavní stížností se stěžovatel domáhal zásahu Ústavního soudu a uvedl okolnosti, pro které by měla v jeho věci být povolena obnova řízení. Uvedl dále, že se dodatečně dozvěděl, že o jeho dovolání rozhodl i Nejvyšší soud, nicméně jeho rozhodnutí mu nebylo do dne sepisu podání k Ústavnímu soudu doručeno.

Podání stěžovatele však nesplňovalo náležitosti ústavní stížnosti podle § 28 a následných zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Navrhovatel nebyl právně zastoupen (§ 30 odstavec 1 zákona o Ústavním soudu), neuvedl, čeho konkrétně se domáhá a která konkrétní rozhodnutí napadá (§ 34 odstavec 1 zákona o Ústavním soudu), nepřiložil ani kopii žádného z napadených rozhodnutí (§ 72 odstavec 6 zákona o Ústavním soudu). Proto byl vyzván k odstranění vad podání dopisem ze dne 20. října 2015, doručeným mu dne 23. října 2015; k odstranění vad mu byla stanovena lhůta 30 dnů od doručení výzvy. Rovněž byl poučen, že marné uplynutí lhůty může mít za následek odmítnutí jeho podání.

Před uplynutím lhůty stěžovatel požádal o její prodloužení s ohledem na zajišťování právního zastoupení. K žádosti doručené Ústavnímu soudu dne 19. listopadu 2015 mu byla lhůta prosloužena do 10. prosince 2015.

Dne 8. prosince 2015 bylo Ústavnímu soudu doručeno podání stěžovatele, kterým vzal ústavní stížnost v plném rozsahu zpět.

Podle ustanovení § 77 zákona o Ústavním soudu může stěžovatel vzít ústavní stížnost zpět do okamžiku, než se Ústavní soud odebere k závěrečné poradě; v takovém případě soud řízení zastaví. Stěžovatel naplnil zákonem předvídanou situaci, a proto Ústavnímu soudu nezbylo než rozhodnout výše uvedeným způsobem.

Poučení: Proti rozhodnutí Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 15. prosince 2015

Tomáš Lichovník v. r.

předseda senátu

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru