Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

III. ÚS 214/04Usnesení ÚS ze dne 18.05.2004

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - PO
Soudce zpravodajMucha Jiří
Typ výrokuodmítnuto pro nepříslušnost - § 43/1/d)
Předmět řízení
Věcný rejstříkVlastnictví
EcliECLI:CZ:US:2004:3.US.214.04
Datum podání06.04.2004
Ostatní dotčené předpisy

2/1993 Sb., čl. 11


přidejte vlastní popisek

III.ÚS 214/04 ze dne 18. 5. 2004

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

III. ÚS 214/04

Ústavní soud rozhodl ve věci návrhu navrhovatelky I., spol. s r. o., (sdružení podniků),takto:

Návrh se odmítá.

Odůvodnění:

Návrhem, označeným jako "ústavní stížnost ve věci projekt Galaxia - Galaxia, a. s.", se navrhovatelka domáhala, aby soud rozhodl takto (citace): "Projekt Galaxia - spol. Galaxia a. s., aby byl obnoven v plném rozsahu a v plném rozvoji, s tím, aby projekt Galaxia a společnosti Galaxia a. s. mohl být realizován v regionální terestrické vysílací sféře a oblasti a taktéž, aby byl sdílen celoplošným centrálním programem (dnes TV 3 CZ) s vymezenými časovými pásmy pro lokální a regionální vysílání - zpráv (zpravodajských bloků). Projekt Galaxia - Galaxia a. s. žádá, aby byla přidělena celoplošná televizní licence, dnes TV Prima a regionální licence TV Praha a TV Hradec. Žádáme, licence televize Prima a regionální licence TV Praha pro společnosti Rto Galaxie skupiny Ges Media Holding."

Ústavní stížnost je oprávněna podat fyzická nebo právnická osoba, jestliže tvrdí, že pravomocným rozhodnutím v řízení, jehož byla účastníkem, opatřením nebo jiným zásahem orgánu veřejné moci bylo porušeno její základní právo nebo svoboda, zaručené ústavním pořádkem [§ 72 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, dále jen zákon].

Vzhledem k obsahu návrhu a jeho petitu (žádání) se sluší uvést, že k projednání návrhu navrhovatelky není Ústavnísoud - podle pravomocí, které jsou mu Ústavou (zák. č. 1/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů) a zákonem o Ústavním soudu (č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů) svěřeny - příslušný.

Za této situace nezbylo proto než návrh navrhovatelky, k jehož projednání není Ústavnísoud příslušný, z tohoto důvodu odmítnout [§ 43 odst. 1 písm. d) zákona]. Pro odmítnutí návrhu z důvodu nepříslušnosti nebyla navrhovatelka již vyzývána k odstranění vad učiněného podání.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné (§ 43 odst. 3 zákona).

V Brně dne 18. května 2004

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru