Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

II. ÚS 3289/15 #1Usnesení ÚS ze dne 24.02.2016

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - FO
Dotčený orgánPOLICIE
Soudce zpravodajZemánek Jiří
Typ výrokuzastaveno
Předmět řízení
Věcný rejstřík
EcliECLI:CZ:US:2016:2.US.3289.15.1
Datum podání10.11.2015
Napadený akt

rozhodnutí jiné


přidejte vlastní popisek

II.ÚS 3289/15 ze dne 24. 2. 2016

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl v senátu složeném z předsedy Vojtěcha Šimíčka a soudců Ludvíka Davida a Jiřího Zemánka (soudce zpravodaj) o ústavní stížnosti stěžovatele Petra Bartoše, zastoupeného JUDr. Richardem Šenderou, advokátem, se sídlem K. H. Borovského 63, Sokolov, proti blíže neoznačenému rozhodnutí Policie České republiky, takto:

Řízení se zastavuje.

Odůvodnění:

Ústavní stížností doručenou Ústavnímu soudu dne 10. 11. 2015 se stěžovatel domáhal přezkoumání blíže neoznačeného postupu a rozhodnutí Policie České republiky.

Vzhledem k tomu, že ústavní stížnost nesplňovala náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), Ústavní soud stěžovatele dne 4. 12. 2015 vyzval k odstranění jejích vad a následně mu na jeho žádost lhůtu k doplnění ústavní stížnosti prodloužil.

Podáním, které bylo Ústavnímu soudu doručeno dne 12. 2. 2016, vzal stěžovatel prostřednictvím svého zástupce, který mu byl určen Českou advokátní komorou a jehož posléze zmocnil k zastupování v řízení před Ústavním soudem, svou ústavní stížnost zcela zpět s odůvodněním, že po poradě s advokátem dospěl k závěru, že jde o nepřípustný návrh.

Dle ustanovení § 77 zákona o Ústavním soudu může stěžovatel vzít ústavní stížnost zpět do okamžiku, než se Ústavní soud odebere k závěrečné poradě. V takovém případě Ústavní soud řízení zastaví.

Vzhledem k tomu, že stěžovatel vzal v průběhu řízení svou ústavní stížnost v celém rozsahu zpět, Ústavní soud postupoval podle shora uvedeného ustanovení a řízení zastavil.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 24. února 2016

Vojtěch Šimíček, v. r.

předseda senátu

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru