Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

II. ÚS 3249/09 #1Usnesení ÚS ze dne 04.02.2010

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - FO
Soudce zpravodajNykodým Jiří
Typ výrokuodmítnuto pro neodstraněné vady
Předmět řízení
Věcný rejstřík
EcliECLI:CZ:US:2010:2.US.3249.09.1
Datum podání15.12.2009
Napadený akt

jiný zásah orgánu veřejné moci


přidejte vlastní popisek

II.ÚS 3249/09 ze dne 4. 2. 2010

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jiřím Nykodýmem o návrhu R. M., takto:

Návrh se odmítá.

Odůvodnění:

1. V návrhu, podaném k poštovní přepravě dne 14. prosince 2009 a označeném "stížnost na porušení práv obviněného", vyjadřuje stěžovatel přesvědčení, že došlo k porušení jeho práva podle § 33 odst. 5 trestního řádu, když mu nemělo být umožněno seznámit se s částí spisu. Tak se mělo stát, že nebyly navrženy v hlavním líčení jako důkaz záznamy prostorového odposlechu. Proto žádal dozorující státní zástupkyni o nápravu, avšak ta neshledala v provedení seznámení s výsledky vyšetřování závad, o čemž jej informovala dopisem ze dne 15. června 2009. Tuto vadu však s ohledem na probíhající soudní řízení považuje stěžovatel za fatální, a proto žádá Ústavní soud "o přezkoumání této záležitosti".

2. Návrh stěžovatele evidentně nebyl sepsán advokátem, ani k němu nebyla přiložena plná moc zmocněnému advokátovi. S ohledem na obsah návrhu není zřejmé, čeho se vlastně týká, resp. jaká ústavně zaručená základní práva a svobody měla být konkrétně porušena a čím. Dále není zřejmé čeho se v souladu s kompetencemi Ústavního soudu stěžovatel domáhá. Konečně návrh evidentně nebyl předložen v dostatečném počtu stejnopisů. Proto byl stěžovatel vyzván k odstranění těchto vad ve třicetidenní lhůtě. Tato lhůta však marně uplynula dne 27. ledna 2010.

3. Ústavní soud tedy mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků odmítl návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, tedy pro neodstranění vad, jež brání věcnému projednání návrhu.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 4. února 2010

Jiří Nykodým

soudce zpravodaj

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru