Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

II. ÚS 119/10 #1Usnesení ÚS ze dne 24.02.2010

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - FO
Dotčený orgánSOUD - OS Kladno
Soudce zpravodajRychetský Pavel
Typ výrokuodmítnuto pro neodstraněné vady
Předmět řízení
Věcný rejstřík
EcliECLI:CZ:US:2010:2.US.119.10.1
Datum podání15.01.2010
Napadený akt

rozhodnutí soudu


přidejte vlastní popisek

II.ÚS 119/10 ze dne 24. 2. 2010

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Pavlem Rychetským, mimo ústní jednání, ve věci ústavní stížnosti stěžovatele B. Š., proti rozhodnutí Okresního soudu v Kladně ze dne 2. října 2009 sp. zn. 26 PP 106/2009, takto:

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění:

Stěžovatel podáním doručeným Ústavnímu soudu dne 15. ledna 2010 se domáhal zrušení výše uvedeného rozhodnutí obecného soudu, kterým zamítl návrh stěžovatele na podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody, aniž vzal v úvahu jeho neuspokojivý zdravotní stav. Stěžovatel namítal, že soudní řízení neprobíhalo spravedlivě, při veřejném zasedání byly porušeny trestně právní předpisy (např. neměl možnost přednést svoje podání v celém rozsahu, nevzal v úvahu lékařskou dokumentaci atd.). Stěžovatel navrhl zrušení napadeného rozhodnutí Ústavním soudem, neboť dle jeho názoru jím byla porušena jeho práva a považuje je za nespravedlivé.

Dle § 30 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), fyzické a právnické osoby jako účastníci nebo jako vedlejší účastníci řízení před Ústavním soudem musí být zastoupeny advokátem v rozsahu stanoveném zvláštními předpisy.

Podání také zjevně nebylo sepsáno advokátem a nebyla k němu přiložena plná moc zvolenému advokátovi. Protože šlo o podání nesplňující formální podmínky ústavní stížnosti předepsané zákonem (§ 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu), byly stěžovateli jeho formální vady vytknuty a současně mu byla stanovena, pod následky plynoucími z ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, lhůta k odstranění vad podání v trváni 20 dnů.

Výzva k odstranění vad, jak je o ní zmínka, byla stěžovateli doručena 27. ledna 2010 a ve lhůtě stanovené Ústavním soudem (tj. do 16. února 2010) na ni nereagoval a dosud vytknuté vady neodstranil. Ústavnímu soudu nezbylo, než ve věci rozhodnout odmítavým výrokem [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu].

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné (§ 43 odst. 3 zákona o Ústavním soudu).

V Brně dne 24. února 2010

Pavel Rychetský

soudce zpravodaj

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru