Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

I. ÚS 938/11 #1Usnesení ÚS ze dne 24.05.2011

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - FO
Dotčený orgánSTÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ - OSZ Uherské Hradiště
SOUD - OS Uherské Hradiště
Soudce zpravodajDuchoň František
Typ výrokuodmítnuto pro neodstraněné vady
Předmět řízení
Věcný rejstřík
EcliECLI:CZ:US:2011:1.US.938.11.1
Datum podání30.03.2011
Napadený akt

jiný zásah orgánu veřejné moci


přidejte vlastní popisek

I.ÚS 938/11 ze dne 24. 5. 2011

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Františkem Duchoněm ve věci ústavní stížnosti stěžovatele Ing. F. P., proti postupu Okresního státního zastupitelství v Uherském Hradišti a Okresního soudu v Uherském Hradišti, takto:

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění:

Ústavní stížností, doručenou dne 30. 3. 2011, kterou si stěžovatel sepsal sám, vyjádřil své výhrady vůči průtahům a délce trestního řízení před Okresním státním zastupitelstvím a Okresním soudem v Uherském Hradišti. Podání stěžovatele nesplňovalo náležitosti řádného návrhu na zahájení řízení před Ústavním soudem.

Proto soudce zpravodaj, výzvou ze dne 12. 4. 2011, vyzval stěžovatele k odstranění vad ústavní stížnosti a informoval jej, že zákon o Ústavním soudu vyžaduje, aby každá ústavní stížnost byla sepsána advokátem, doložena jeho plnou mocí a aby k ústavní stížnosti byly připojeny kopie rozhodnutí, proti nimž směřuje. K odstranění vad návrhu stanovil stěžovateli lhůtu 30ti dnů od doručení výzvy. Výzva byla stěžovateli doručena dne 13. 4. 2011.

V poskytnuté lhůtě stěžovatel na uvedenou výzvu soudu nereagoval a vytčené vady návrhu neodstranil ani do dnešního data.

Za dané situace nelze ústavní stížnost projednat. Vzhledem k tomu, že stěžovatel neodstranil vytčené vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků, jeho návrh odmítl podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 24. května 2011

František Duchoň, v. r.

soudce Ústavního soudu

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru