Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

I. ÚS 855/21 #1Usnesení ÚS ze dne 17.05.2021

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - FO
Dotčený orgánSOUD - KS Praha
SOUD - OS Příbram
Soudce zpravodajJirsa Jaromír
Typ výrokuodmítnuto pro neodstraněné vady
Předmět řízení
Věcný rejstřík
EcliECLI:CZ:US:2021:1.US.855.21.1
Datum podání31.03.2021
Napadený akt

rozhodnutí soudu


přidejte vlastní popisek

I.ÚS 855/21 ze dne 17. 5. 2021

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jaromírem Jirsou o návrhu Š. R., nyní ve výkonu trestu odnětí svobody ve Věznici Příbram, bez právního zastoupení, proti nespecifikovaným rozhodnutím Krajského soudu v Praze a Okresního soudu v Příbrami, takto:

Návrh se odmítá.

Odůvodnění:

1. Ústavní soud obdržel podání, jímž navrhovatel brojí proti rozhodnutím, kterými obecné soudy nevyhověly jeho žádosti o podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody. Stěžovatelovo podání nesplňovalo požadavky na ústavní stížnost dané ustanovením § 27 a násl. zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o Ústavním soudu“). Navrhovatel především nebyl právně zastoupen, nepřiložil kopii napadených rozhodnutí ani nebylo patrné, kdy mu byla rozhodnutí doručena; proto byl dopisem ze dne 7. dubna 2021, doručeným dne 9. dubna 2021, vyzván k odstranění vad a byla mustanovena lhůta 30 dnů s poučením, že nebudou-li vady ve stanovené lhůtě odstraněny, bude návrh odmítnut podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

2. Vzhledem k tomu, že do dnešního dne nebyly vady podání odstraněny a navrhovatel ani jinak na výzvu nereagoval, Ústavní soud návrh odmítl podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, pro neodstranění vad.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 17. května 2021

Jaromír Jirsa v. r.

soudce zpravodaj

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru