Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

I. ÚS 809/15 #1Usnesení ÚS ze dne 14.04.2015

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - FO
Dotčený orgánSOUD - NS
SOUD - MS Brno
Soudce zpravodajDavid Ludvík
Typ výrokuprocesní - vyloučení soudce, asistenta, apod.
Předmět řízení
Věcný rejstřík
EcliECLI:CZ:US:2015:1.US.809.15.1
Datum podání17.03.2015
Napadený akt

rozhodnutí soudu


přidejte vlastní popisek

I.ÚS 809/15 ze dne 14. 4. 2015

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl v senátu složeném z předsedy Radovana Suchánka a soudců Vojtěcha Šimíčka a Jiřího Zemánka ve věci ústavní stížnosti Václava Sedláčka, zastoupeného JUDr. Natašou Láníčkovou, advokátkou se sídlem v Hustopečích, Bratislavská 25, o vyloučení soudce z projednávání a rozhodování věci, takto:

Soudce Ludvík David je vyloučen z projednávání a rozhodování věci vedené pod sp. zn. I. ÚS 809/15.

Odůvodnění:

JUDr. Ludvík David přípisem ze dne 7. dubna 2015 oznámil předsedovi II. senátu, že v projednávané věci je dán důvod jeho vyloučení podle ustanovení § 36 zákona o Ústavním soudu, jelikož stěžovatelova ústavní stížnost souvisí s věcí, ve které v minulosti rozhodoval jako člen senátu v rámci dovolacího řízení vedeného pod sp. zn. 28 Cdo 1104/2009.

Podle ustanovení § 36 odst. 2 zákona o Ústavním soudu je soudce z projednání a rozhodování věci vyloučen, jestliže byl v téže věci činný při výkonu jiné funkce nebo povolání, než je funkce soudce Ústavního soudu.

Jelikož JUDr. Ludvík David byl činný jako člen senátu Nejvyššího soudu při projednávání a rozhodování stěžovatelova dovolání ve věci úzce související s projednávanou ústavní stížností, je podmínka vyloučení soudce Ludvíka Davida z projednávání a rozhodování dané věci splněna.

Na základě ustanovení § 38 odst. 1 věty druhé a ustanovení § 36 odst. 2 zákona o Ústavním soudu ve spojení s ustanovením § 10 odst. 1 rozvrhu práce (Org. 1/15) rozhodl II. senát Ústavního soudu tak, jak je uvedeno ve výroku tohoto usnesení.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 14. dubna 2015

Radovan Suchánek v.r.

předseda senátu

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru