Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Přidej k oblíbeným

I. ÚS 1999/20 #1Usnesení ÚS ze dne 22.07.2020

Typ řízeníO ústavních stížnostech
Význam4
NavrhovatelSTĚŽOVATEL - FO
Dotčený orgánSOUD - OS Břeclav
Soudce zpravodajJirsa Jaromír
Typ výrokuodmítnuto pro nepřípustnost
Předmět řízení
procesní otázky řízení před Ústavním soudem/přípustnost v řízení o ústavních stížnostech/procesní prostředky k ochraně práva
Věcný rejstříkstížnost
EcliECLI:CZ:US:2020:1.US.1999.20.1
Datum podání16.07.2020
Napadený akt

rozhodnutí soudu

Ostatní dotčené předpisy

141/1961 Sb., § 141


přidejte vlastní popisek

I.ÚS 1999/20 ze dne 22. 7. 2020

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jaromírem Jirsou o návrhu nezastoupeného R. P., nyní ve výkonu trestu odnětí svobody ve Věznici Břeclav, proti usnesení Okresního soudu v Břeclavi sp. zn. 21 PP 130/2020 ze dne 14. července 2020, za účasti Okresního soudu v Břeclavi jako účastníka řízení, takto:

Návrh se odmítá.

Odůvodnění:

1. Navrhovatel ve svém podání brojí proti postupu Okresního soudu v Břeclavi, který opětovně nevyhověl návrhu na podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody, to považuje navrhovatel za nesprávné, stejně jako fakt, že řízení nemohl být přítomen vychovatel.

2. Ústavní soudnictví je vybudováno na přezkumu věcí pravomocně skončených, kdy protiústavnost nejde napravit jiným způsobem - procesními prostředky, podle příslušných právních norem. Podle § 75 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu") představuje ústavní stížnost zvláštní procesní prostředek k ochraně ústavně zaručených základních práv a svobod, který má subsidiární povahu. Ochrana ústavnosti není úkolem jen Ústavního soudu, ale všech orgánů veřejné moci - obecných soudů a řízení před Ústavním soudem je možné až v po vyčerpání všech ostatních procesních prostředků, mezi které patří i stížnost. Z dat vydání napadeného rozhodnutí a doručení návrhu Ústavnímu soudu je patrné, že o stížnosti doposud nebylo rozhodnuto, respektive ještě ani nebyla podána. Za této situace je návrh nepřípustný.

3. Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. e) zákona o Ústavním soudu soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, je-li nepřípustný.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 22. července 2020

Jaromír Jirsa v. r.

soudce zpravodaj

Zdroj dat je volně dostupný na http://nalus.usoud.cz
Elektronické verze rozhodnutí ÚS nemají autentickou povahu.
Přesunout nahoru