Objednat předplatné
Přidej k oblíbeným

Zákon č. 254/2019 Sb.Zákon o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech

Částka 110/2019
Platnost od 09.10.2019
Účinnost od 01.01.2021 (za 3 měsíce)
Zařazeno v právních oblastech
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek
4 výsledků hledání
Řazení
Na stránku

Zpřesnění / filtry

Stav návrhu

Začátek procesu

Poslední změna

Předkladatel

Nalezené legislativní změny k předpisu č. 254/2019 Sb.

V Monitoru změn pro Vás sledujeme legislativní práci našich zákonodárců. Již Vám neunikne, pokud se připravují zavést či zrušit zdravotnické poplatky, dále bojovat proti kouření nebo opět měnit sazby daní ... a můžete se na změny včas připravit.

Více informací o zkušebním provozu ...

Návrh vyhlášky, kterou se stanoví seznam znaleckých odvětví jednotlivých znaleckých oborů, jiná osvědčení o odborné způsobilosti, osvědčení vydaná profesními komorami a specializační studia pro obory a odvětví

Vyhláškou se stanoví seznam znaleckých odvětví jednotlivých znaleckých oborů, jiná osvědčení o odborné způsobilosti, osvědčení vydaná profesními komorami a specializační studia pro obory a odvětví.

Poslední změna: 11.09.2020 (Ukončení sběru připomínek)
Návrh vyhlášky o znalečném

Vyhláška zavádí systém určení znalečného, který zohlední vývoj inflace od roku 2003 (od roku 2003 se výše znalečného neměnila) a který je dostatečně motivační pro výkon znalecké činnosti.

Poslední změna: 24.08.2020 (Ukončení sběru připomínek)
Návrh vyhlášky, kterou se provádějí některá ustanovení zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech

Ministerstvo spravedlnosti předkládá návrh vyhlášky, kterou se provádějí některá ustanovení zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech. Hlavním cílem předloženého návrhu je vytvoření podmínek pro zkvalitnění výkonu znalecké činnosti. Tohoto cíle má být dosaženo zejména prostřednictvím povinnosti složit vstupní zkoušku znalce a pravidel upravujících náležitosti znaleckého posudku a postup při zpracování znaleckého posudku. Předložený návrh obsahuje též návrh právní úpravy některých otázek pojištění, průkaz znalce, znalecké pečetě apod.

Poslední změna: 20.07.2020 (Ukončení sběru připomínek)
Návrh zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech

Zákon plně nahrazuje dosavadní zákon č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících. Nový zákon upravuje nejenom problematiku znalců, ale i otázku tlumočníků a překladatelů.

Vyhlášeno ve Sbírce zákonů:
09.10.2019 pod číslem 254/2019 Sb. s účinností od 01.01.2021