Objednat předplatné
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 166/2018 Sb.Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 449/2006 Sb., o stanovení metodik zkoušek odlišnosti, uniformity, stálosti a užitné hodnoty odrůd, ve znění pozdějších předpisů

Částka 85/2018
Platnost od 14.08.2018
Účinnost od 01.09.2018
Zrušeno k 01.09.2019 (218/2019 Sb.)
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

166

VYHLÁŠKA

ze dne 8. srpna 2018,

kterou se mění vyhláška č. 449/2006 Sb., o stanovení metodik zkoušek odlišnosti, uniformity, stálosti a užitné hodnoty odrůd, ve znění pozdějších předpisů

Ministerstvo zemědělství stanoví podle § 30 odst. 3 zákona č. 219/2003 Sb., o uvádění do oběhu osiva a sadby pěstovaných rostlin a o změně některých zákonů (zákon o oběhu osiva a sadby), ve znění zákona č. 178/2006 Sb.:


Čl. I

Vyhláška č. 449/2006 Sb., o stanovení metodik zkoušek odlišnosti, uniformity, stálosti a užitné hodnoty odrůd, ve znění vyhlášky č. 125/2007 Sb., vyhlášky č. 320/2007 Sb., vyhlášky č. 11/2009 Sb., vyhlášky č. 446/2009 Sb., vyhlášky č. 389/2010 Sb., vyhlášky č. 404/2011 Sb., vyhlášky č. 290/2012 Sb., vyhlášky č. 430/2013 Sb., vyhlášky č. 91/2014 Sb., vyhlášky č. 362/2015 Sb., vyhlášky č. 208/2016 Sb., vyhlášky č. 70/2017 Sb. a vyhlášky č. 177/2017 Sb., se mění takto:

1. Na konci poznámky pod čarou č. 2 se doplňuje věta „Prováděcí směrnice Komise (EU) 2018/100 ze dne 22. ledna 2018, kterou se mění směrnice 2003/90/ES a 2003/91/ES, kterými se stanoví prováděcí opatření k článku 7 směrnice Rady 2002/53/ES a k článku 7 směrnice Rady 2002/55/ES, pokud jde o minimum znaků, na které se zkoušky vztahují, a minimální podmínky pro zkoušení určitých odrůd druhů zemědělských rostlin a druhů zeleniny.“.

2. V příloze č. 1 tabulky č. 1.1 a 1.2 znějí:

„Tabulka č. 1.1

Seznam zemědělských druhů, jejichž odrůdy musí vyhovovat metodikám zkoušek odlišnosti, uniformity a stálosti

Zemědělský druh Protokol
Avena nuda L.Oves nahýTP 20/2 ze dne 1.10.2015
Avena sativa L. (včetně A. byzantina K. Koch)Oves setýTP 20/2 ze dne 1.10.2015
Brassica napus L. (partim)ŘepkaTP 36/2 ze dne 16.11.2011
Brassica napus L. var. napobrassica (L.) Rchb.TuřínTP 89/1 ze dne 11.3.2015
Cannabis sativa L.Konopí setéTP 276/1 ze dne 28.11.2012
Festuca arundinacea Schreb.Kostřava rákosovitáTP39/1 ze dne 1.10.2015
Festuca filiformis Pourr.Kostřava vláskovitáTP67/1 ze dne 23.6.2011
Festuca ovina L.Kostřava ovčíTP 67/1 ze dne 23.6.2011
Festuca pratensis Huds.Kostřava lučníTP 39/1 ze dne 1.10.2015
Festuca rubra L.Kostřava červenáTP 67/1 ze dne 23.6.2011
Festuca trachyphylla (Hack.) KrajinaKostřava drsnolistáTP 67/1 ze dne 23.6.2011
Glycine max (L.) Merr.SójaTP 80/1 ze dne 15.3.2017
Helianthus annuus L.SlunečniceTP 81/1 ze dne 31.10.2002
Hordeum vulgare L.JečmenTP 19/4 ze dne 1.10.2015
Linum usitatissimum L.LenTP 57/2 ze dne 19.3.2014
Lolium multiflorum Lam.Jílek mnohokvětýTP 4/1 ze dne 23.6.2011
Lolium perenne L.Jílek vytrvalýTP 4/1 ze dne 23.6.2011
Lolium x hybridům Hausskn.Jílek hybridníTP 4/1 ze dne 23.6.2011
Pisum sativum L. (partim)Hrách polní (včetně pelušky)TP 7/2 rev. ze dne 15.3.2017
Poa pratensis L.Lipnice lučníTP 33/1 ze dne 15.3.2017
Raphanus sativus L. var. oleiformis Pers.Ředkev olejnáTP 178/1 ze dne 15.3.2017
Secale cereale L.ŽitoTP 58/1 ze dne 31.10.2002
Sinapis alba L.Hořčice bíláTP 179/1 ze dne 15.3.2017
Solanum tuberosum L.BramborTP 23/3 ze dne 15.3.2017
Triticum aestivum L.Pšenice setáTP 3/4 rev. 2 ze dne 16.2.2011
Triticum durum Desf.Pšenice tvrdáTP 120/3 ze dne 19.3.2014
Vicia sativa L.Vikev setáTP 32/1 ze dne 19.4.2016
xTriticosecale Wittm. ex A. CamusTritikaleTP 121/2 rev. 1 ze dne 16.2.2011
Zea mays L. (partim)Kukuřice
(mimo pukancové a cukrové)
TP 2/3 ze dne 11.3.2010

Tabulka č. 1.2

Seznam zemědělských druhů, jejichž odrůdy musí vyhovovat metodikám zkoušek odlišnosti, uniformity a stálosti

Zemědělský druh Zásada zkoušení
Agrostis canina L.Psineček psíTG/30/6 ze dne 12.10.1990
Agrostis capillaris L.Psineček tenkýTG/30/6 ze dne 12.10.1990
Agrostis gigantea RothPsineček velikýTG/30/6 ze dne 12.10.1990
Agrostis stolonifera L.Psineček výběžkatýTG/30/6 ze dne 12.10.1990
Beta vulgaris L. var. Crassa Mansf.Řepa krmnáTG/150/3 ze dne 4.11.1994
Brassica rapa L. var. silvestris (Lam.) BriggsŘepiceTG/185/3 ze dne 17.4.2002
Bromus catharticus VahlSveřep samužníkovitýTG/180/3 ze dne 4.4.2001
Bromus sitchensis Trin.Sveřep siteckýTG/180/3 ze dne 4.4.2001
Carthamus tinctorius L.Světlice barvířskáTG/134/3 ze dne 12.10.1990
Dactylis glomerata L.Srha laločnatáTG/31/8 ze dne 17.4.2002
Lotus corniculatus L.Štírovník růžkatýTG/193/1 ze dne 9.4.2008
Lupinus albus L.Lupina bíláTG/66/4 ze dne 31.3.2004
Lupinus angustifolius L.Lupina úzkolistáTG/66/4 ze dne 31.3.2004
Lupinus luteus L.Lupina žlutáTG/66/4 ze dne 31.3.2004
Medicago lupulina L.Tolice dětelováTG/228/1 ze dne 5.4.2006
Medicago sativa L.Vojtěška setáTG/6/5 ze dne 6.4.2005
Medicago x varia T. MartynVojtěška proměnliváTG/6/5 ze dne 6.4.2005
Papaver somniferum L.MákTG/166/4 ze dne 9.4.2014
Phleum nodosum L.Bojínek hlíznatýTG/34/6 ze dne 7.11.1984
Phleum pratense L.Bojínek lučníTG/34/6 ze dne 7.11.1984
Sorghum bicolor (L.) MoenchČirokTG/122/4 ze dne 25.3.2015
Sorghum sudanense (Piper) StapfČirok súdánská trávaTG/122/4 ze dne 25.3.2015
Sorghum bicolor (L.) Moench x Sorghum sudanense (Piper) StapfČirok x čirok súdánská trávaTG/122/4 ze dne 25.3.2015
Trifolium pratense L.Jetel lučníTG/5/7 ze dne 4.4.2001
Trifolium repens L.Jetel plazivýTG/38/7 ze dne 9.4.2003
Vicia faba L. (partim)Bob polníTG/8/6 ze dne 17.4.2002
xFestulolium Asch. & Graebn.FestuloliumTG/243/1 ze dne 9.4.2008“.

3. Příloha č. 2 zní:

„Příloha č. 2 k vyhlášce č. 449/2006 Sb.

Metodiky zkoušek zeleninových druhů

Tabulka č. 2.1

Seznam zeleninových druhů, jejichž odrůdy musí vyhovovat metodikám zkoušek odlišnosti, uniformity a stálosti

Zeleninový druh Protokol
Allium cepa L. (skupina Cepa)Cibule a echalionTP 46/2 ze dne 1.4.2009
Allium cepa L. (skupina Aggregatum)ŠalotkaTP 46/2 ze dne 1.4.2009
Allium fistulosum L.Cibule sečkaTP 161/1 ze dne 11.3.2010
Allium porrum L.PórTP 85/2 ze dne 1.4.2009
Allium sativum L.ČesnekTP 162/1 ze dne 25.3.2004
Allium schoenoprasum L.PažitkaTP 198/2 ze dne 11.3.2015
Apium graveolens L.Celer bulvovýTP 74/1 ze dne 13.3.2008
Apium graveolens L.Celer řapíkatýTP 82/1 ze dne 13.3.2008
Asparagus officinalis L.ChřestTP 130/2 ze dne 16.2.2011
Beta vulgaris LMangoldTP 106/1 ze dne 11.3.2015
Beta vulgaris L.Řepa salátová včetně „Cheltenham beet“TP 60/1 ze dne 1.4.2009
Brassica oleracea L.KadeřávekTP 90/1 ze dne 16.2.2011
Brassica oleracea L.KvětákTP 45/2 rev. 2 ze dne 15.3.2017
Brassica oleracea L.BrokoliceTP 151/2 rev. 2 ze dne 15.3.2017
Brassica oleracea L.Kapusta růžičkováTP 54/2 rev. 2 ze dne 15.3.2017
Brassica oleracea L.KedlubenTP 65/1 rev. 2 ze dne 15.3.2017
Brassica oleracea L.Kapusta hlávková, zelí hlávkové bílé a zelí hlávkové červenéTP 48/3 rev. 2 ze dne 15.3.2017
Brassica rapa L.Zelí pekingskéTP 105/1 ze dne 13.3.2008
Capsicum annuum L.Paprika, chilliTP 76/2 rev. 2 ze dne 15.3.2017
Cichorium endivia L.Endivie kadeřavá a eskariolTP 118/3 ze dne 19.3.2014
Cichorium intybus L.Čekanka průmyslováTP 172/2 ze dne 1.12.2005
Cichorium intybus L.Čekanka pro pukyTP 173/1 ze dne 25.3.2004
Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et NakaiMeloun vodníTP 142/2 ze dne 19.3.2014
Cucumis melo L.Meloun cukrovýTP 104/2 ze dne 21.3.2007
Cucumis sativus L.Okurka salátová a okurka nakládačkaTP 61/2 ze dne 13.3.2008
Cucurbita maxima DuchesneTykev velkoplodáTP 155/1 ze dne 11.3.2015
Cucurbita maxima Duchesne x Cucurbita moschata DuchesnePodnož - tykev velkoplodá x tykev muškátováTP 311/1 ze dne 15.3.2017
Cucurbita pepo L.Tykev obecnáTP 119/1rev. zedne 19.3.2014
Cynara cardunculus L.Artyčok a kardaTP 184/2 ze dne 27.2.2013
Daucus carota L.Mrkev a mrkev krmnáTP 49/3 ze dne 13.3.2008
Foeniculum vulgare Milí.FenyklTP 183/1 zedne 25.3.2004
Lactuca sativa L.SalátTP 13/5 rev. 2 ze dne 15.3.2017
Petroselinum crispum (Milí.) Nyman ex A. W. HillPetrželTP 136/1 zedne 21.3.2007
Phaseolus coccineus L.Fazol šarlatovýTP 9/1 ze dne 21.3.2007
Phaseolus vulgaris L.Fazol obecný keříčkový a fazol obecný pnoucíTP 12/4 ze dne 27.2.2013
Pisum sativum L. (partim)Hrách dřeňový, hrách kulatosemenný a hrách cukrovýTP 7/2 rev. 2 ze dne 15.3.2017
Raphanus sativus L.Ředkvička a ředkevTP 64/2 rev. ze dne 11.3.2015
Rheum rhabarbarum L.ReveňTP 62/1 ze dne 19.4.2016
Scorzonera hispanica L.Černý kořenTP 116/1 zedne 11.3.2015
Solanum lycopersicum L.RajčeTP 44/4 rev. 2 ze dne 19.4.2016
Solanum melongena L.Lilek vejcoplodýTP 117/1 zedne 13.3.2008
Spinacia oleracea L.ŠpenátTP 55/5 rev. 2 ze dne 15.3.2017
Valerianella locusta (L.) Laterr.Kozlíček polníčekTP 75/2 ze dne 21.3.2007
Vicia faba L. (partim)Bob zahradníTP Broadbean/1 ze dne 25.3.2004
Zea mays L. (partim)Kukuřice cukrová a kukuřice pukancováTP 2/3 ze dne 11.3.2010
Solanum lycopersicum L. x Solanum habrochaites S. Knapp & D.M. Spooner; Solanum lycopersicum L. x Solanum peruvianum (L.) Mill.; Solanum lycopersicum L. x Solanum cheesmaniae (L. Ridley) FosbergPodnože rajčatTP 294/1 rev. 2 ze dne 15.3.2017

Tabulka č. 2.2

Seznam zeleninových druhů, jejichž odrůdy musí vyhovovat metodikám zkoušek odlišnosti, uniformity a stálosti

Zeleninový druh Zásada zkoušení
Brassica rapa L.VodniceTG/37/10 ze dne 4.4.2001
Cichorium intybus L.Čekanka hlávkováTG/154/4 ze dne 31.3.2017“.

Čl. II

Účinnost

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. září 2018.


Ministr:

Ing. Toman, CSc., v. r.

Přesunout nahoru