Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 430/2013 Sb.Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 449/2006 Sb., o stanovení metodik zkoušek odlišnosti, uniformity, stálosti a užitné hodnoty odrůd, ve znění pozdějších předpisů

Částka 168/2013
Platnost od 23.12.2013
Účinnost od 01.01.2014
Zrušeno k 01.09.2019 (218/2019 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

430

VYHLÁŠKA

ze dne 13. prosince 2013,

kterou se mění vyhláška č. 449/2006 Sb., o stanovení metodik zkoušek odlišnosti, uniformity, stálosti a užitné hodnoty odrůd, ve znění pozdějších předpisů

Ministerstvo zemědělství stanoví podle § 30 odst. 3 zákona č. 219/2003 Sb., o uvádění do oběhu osiva a sadby pěstovaných rostlin a o změně některých zákonů (zákon o oběhu osiva a sadby), ve znění zákona č. 178/2006 Sb.:


Čl. I

Vyhláška č. 449/2006 Sb., o stanovení metodik zkoušek odlišnosti, uniformity, stálosti a užitné hodnoty odrůd, ve znění vyhlášky č. 125/2007 Sb., vyhlášky č. 320/2007 Sb., vyhlášky č. 11/2009 Sb., vyhlášky č. 446/2009 Sb., vyhlášky č. 389/2010 Sb., vyhlášky č. 404/2011 Sb. a vyhlášky č. 290/2012 Sb., se mění takto:

1. Na konci poznámky pod čarou č. 2 se doplňuje věta „Prováděcí směrnice Komise 2012/44/EU ze dne 26. listopadu 2012, kterou se mění směrnice 2003/90/ES a 2003/91/ES, kterými se stanoví prováděcí opatření k článku 7 směrnic Rady 2002/53/ES a 2002/55/ES, pokud jde o minimum znaků, na které se zkoušky vztahují, a minimální podmínky pro zkoušení určitých odrůd druhů zemědělských rostlin a druhů zeleniny.“.

2. Příloha č. 1 zní:

„Příloha č. 1 k vyhlášce č. 449/2006 Sb.

Metodiky zkoušek zemědělských druhů

Tabulka č. 1.1

Seznam zemědělských druhů, jejichž odrůdy musí vyhovovat metodikám zkoušek odlišnosti, uniformity a stálosti

Zemědělský druhProtokol
Avena nuda L.Oves nahýTP 20/1 ze dne 6.11.2003
Avena sativa L. (včetně A. byzantina K. Koch)Oves setýTP 20/1 ze dne 6.11.2003
Brassica napus L.ŘepkaTP 36/2 ze dne 16.11.2011
Festuca filiformis Pourr.Kostřava vláskovitáTP 67/1 ze dne 23.6.2011
Festuca ovina L.Kostřava ovčíTP 67/1 ze dne 23.6.2011
Festuca rubra L.Kostřava červenáTP 67/1 ze dne 23.6.2011
Festuca trachyphylla (Hack.) KrajinaKostřava drsnolistáTP 67/1 ze dne 23.6.2011
Helianthus annuus L.SlunečniceTP 81/1 ze dne 31.10.2002
Hordeum vulgare L.JečmenTP 19/3 ze dne 21.3.2012
Linum usitatissimum L.LenTP 57/1 ze dne 21.3.2007
Lolium multiflorum Lam.Jílek mnohokvětýTP 4/1 ze dne 23.6.2011
Lolium perenne L.Jílek vytrvalýTP 4/1 ze dne 23.6.2011
Lolium x boucheanum KunthJílek hybridníTP 4/1 ze dne 23.6.2011
Pisum sativum L.Hrách polní (včetně pelušky)TP 7/2 ze dne 11.3.2010
Secale cereale L.ŽitoTP 58/1 ze dne 31.10.2002
Solanum tuberosum L.BramborTP 23/2 ze dne 1.12.2005
Triticum aestivum L.Pšenice setáTP 3/4 rev. 2 ze dne 16.2.2011
Triticum durum Desf.Pšenice tvrdáTP 120/2 ze dne 6.11.2003
x Triticosecale Wittm. ex A. CamusTritikaleTP 121/2 rev. 1 ze dne 16.2.2011
Zea mays L.KukuřiceTP2/3 ze dne 11.3.2010

Tabulka č. 1.2

Seznam zemědělských druhů, jejichž odrůdy musí vyhovovat metodikám zkoušek odlišnosti, uniformity a stálosti

Zemědělský druhZásada zkoušení
Agrostis canina L.Psineček psíTG/30/6 ze dne 12.10.1990
Agrostis capillaris L.Psineček tenkýTG/30/6 ze dne 12.10.1990
Agrostis gigantea Roth.Psineček velikýTG/30/6 ze dne 12.10.1990
Agrostis stolonifera L.Psineček výběžkatýTG/30/6 ze dne 12.10.1990
Beta vulgaris L.Řepa krmnáTG/150/3 ze dne 4.11.1994
Brassica napus L. var. napobrassica (L.) Rchb.TuřínTG/89/6 rev. ze dne 4.4.2001 a ze dne 1.4.2009
Brassica rapa L. var. silvestris (Lam.) BriggsŘepiceTG/185/3 ze dne 17.4.2002
Bromus catharticus VahlSveřep samužníkovitýTG/180/3 ze dne 4.4.2001
Bromus sitchensis Trin.Sveřep siteckýTG/180/3 ze dne 4.4.2001
Cannabis sativa L.KonopíTG/276/1 ze dne 28.3.2012
Carthamus tinctorius L.Světlice barvířskáTG/134/3 ze dne 12.10.1990
Dactylis glomerata L.Srha laločnatáTG/31/8 ze dne 17.4.2002
Festuca arundinacea SchreberKostřava rákosovitáTG/39/8 ze dne 17.4.2002
Festuca pratensis Huds.Kostřava lučníTG/39/8 ze dne 17.4.2002
Glycine max (L.) MerrillSójaTG/80/6 ze dne 1.4.1998
Lupinus albus L.Lupina bíláTG/66/4 ze dne 31.3.2004
Lupinus angustifolius L.Lupina úzkolistáTG/66/4 ze dne 31.3.2004
Lupinus luteus L.Lupina žlutáTG/66/4 ze dne 31.3.2004
Medicago sativa L.Vojtěška setáTG/6/5 ze dne 6.4.2005
Medicago x varia T. MartynVojtěška proměnliváTG/6/5 ze dne 6.4.2005
Papaver somniferum L.MákTG/166/3 ze dne 24.3.1999
Phleum nodosum L.Bojínek cibulkatýTG/34/6 ze dne 7.11.1984
Phleum pratense L.Bojínek lučníTG/34/6 ze dne 7.11.1984
Poa pratensis L.Lipnice lučníTG/33/6 ze dne 12.10.1990
Raphanus sativus L. var. oleiformis Pers.Ředkev olejnáTG/178/3 ze dne 4.4.2001
Sinapis alba L.Hořčice bíláTG/179/3 ze dne 4.4.2001
Sorghum bicolor (L.) MoenchČirokTG/122/3 ze dne 6.10.1989
Trifolium pratense L.Jetel lučníTG/5/7 ze dne 4.4.2001
Trifolium repens L.Jetel plazivýTG/38/7 ze dne 9.4.2003
Vicia faba L.Bob polníTG/8/6 ze dne 17.4.2002
Vicia sativa L.Vikev setáTG/32/6 ze dne 21.10.1988
x Festulolium Asch. et Graebn.FestuloliumTG/243/1 ze dne 9.4.2008

Tabulka č. 1.3

Seznam zemědělských druhů, jejichž odrůdy musí vyhovovat metodikám zkoušek užitné hodnoty

Zemědělský druhMetodika zkoušek užitné hodnoty
Pro všechny druhyZUH/1-2013 - Obecná část ze dne 15.8.2013
Bob polníZUH/2-2013 - Bob polní ze dne 15.8.2013
BramborZUH/3-2013 - Brambor ze dne 15.8.2013
ŘepkaZUH/4-2013 - Brukvovité olejniny ze dne 15.8.2013
Řepice (řepák)ZUH/4-2013 - Brukvovité olejniny ze dne 15.8.2013
Hořčice bíláZUH/4-2013 - Brukvovité olejniny ze dne 15.8.2013
Hořčice sareptskáZUH/4-2013 - Brukvovité olejniny ze dne 15.8.2013
Hořčice černáZUH/4-2013 - Brukvovité olejniny ze dne 15.8.2013
CukrovkaZUH/5-2013 - Řepa ze dne 15.8.2013
Řepa krmnáZUH/5-2013 - Řepa ze dne 15.8.2013
Čekanka průmyslováZUH/6-2013 - Cekanka průmyslová ze dne 15.8.2013
ČirokZUH/7-2013 - Čirok ze dne 15.8.2013
Čirok sudánská trávaZUH/7-2013 - Čirok ze dne 15.8.2013
Čirok x sudánská trávaZUH/7-2013 - Čirok ze dne 15.8.2013
Hrách polní (včetně pelušky)ZUH/8-2013 - Hrách ze dne 15.8.2013
ChmelZUH/9-2013 - Chmel ze dne 15.8.2013
JečmenZUH/10-2013 - Ječmen ze dne 15.8.2013
Vojtěška proměnliváZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Vojtěška setáZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Jetel alexandrijskýZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Jetel lučníZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Jetel nachovýZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Jetel zvrácený (perský)ZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Jetel plazivýZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Jetel zvrhlý (švédský)ZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Pískavice řecké senoZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Štírovník růžkatýZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Tolice dětelováZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
VičenecZUH/11-2013 - Jeteloviny ze dne 15.8.2013
Kapusta krmnáZUH/12-2013 - Kapusta krmná, tuřín ze dne 15.8.2013
TuřínZUH/12-2013 - Kapusta krmná, tuřín ze dne 15.8.2013
KmínZUH/13-2013 - Kmín ze dne 15.8.2013
Konopí setéZUH/14-2013 - Konopí seté ze dne 15.8.2013
Kukuřice (mimo pukancové a cukrové)ZUH/15-2013 - Kukuřice ze dne 15.8.2013
LenZUH/16-2013 - Len ze dne 15.8.2013
Lesknice kanárskáZUH/17-2013 - Lesknice kanárská ze dne 15.8.2013
Lupina bíláZUH/18-2013 - Lupina ze dne 15.8.2013
Lupina úzkolistáZUH/18-2013 - Lupina ze dne 15.8.2013
Lupina žlutáZUH/18-2013 - Lupina ze dne 15.8.2013
MákZUH/19-2013 - Mák ze dne 15.8.2013
Hořčice bíláZUH/20-2013 - Meziplodiny ze dne 15.8.2013
Ředkev olejnáZUH/20-2013 - Meziplodiny ze dne 15.8.2013
ŘepkaZUH/20-2013 - Meziplodiny ze dne 15.8.2013
SvazenkaZUH/20-2013 - Meziplodiny ze dne 15.8.2013
OvesZUH/21-2013 - Oves ze dne 15.8.2013
Pšenice setáZUH/22-2013 - Pšenice ze dne 15.8.2013
Pšenice tvrdáZUH/22-2013 - Pšenice ze dne 15.8.2013
Pšenice špaldaZUH/22-2013 - Pšenice ze dne 15.8.2013
RévaZUH/23-2013 - Réva ze dne 15.8.2013
SlunečniceZUH/24-2013 - Slunečnice ze dne 15.8.2013
SójaZUH/25-2013 - Sója ze dne 15.8.2013
Světlice barvířská (saflor)ZUH/26-2013 - Světlice barvířská ze dne 15.8.2013
Bojínek lučníZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
FestuloliumZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Jílek hybridníZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Jílek mnohokvětýZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Jílek vytrvalýZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Kostřava červenáZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Kostřava lučníZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Kostřava rákosovitáZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Lipnice lučníZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Ovsík vyvýšenýZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Psárka lučníZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Psineček velikýZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Srha laločnatáZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Sveřep samužníkovitýZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Sveřep siteckýZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
Trojštět žlutavýZUH/27-2013 - Trávy ze dne 15.8.2013
TritikaleZUH/28-2013 - Tritikale ze dne 15.8.2013
Vikev panonskáZUH/29-2013 - Vikev ze dne 15.8.2013
Vikev setáZUH/29-2013 - Vikev ze dne 15.8.2013
Vikev huňatáZUH/29-2013 - Vikev ze dne 15.8.2013
ŽitoZUH/30-2013 - Žito ze dne 15.8.2013

“.

3. Příloha č. 2 zní:

„Příloha č. 2 k vyhlášce č. 449/2006 Sb.

Metodiky zkoušek zeleninových druhů

Tabulka č. 2.1

Seznam zeleninových druhů, jejichž odrůdy musí vyhovovat metodikám zkoušek odlišnosti, uniformity a stálosti

Zeleninový druhProtokol
Allium cepa L. (skupina Cepa)Cibule a echalionTP 46/2 ze dne 1.4.2009
Allium cepa L. (skupina Aggregatum)ŠalotkaTP 46/2 ze dne 1.4.2009
Allium fistulosum L.Cibule sečkaTP 161/1 ze dne 11.3.2010
Allium porrum L.PórTP 85/2 ze dne 1.4.2009
Allium sativum L.ČesnekTP 162/1 ze dne 25.3.2004
Allium schoenoprasum L.PažitkaTP 198/1 ze dne 1.4.2009
Apium graveolens L.Celer bulvovýTP 74/1 ze dne 13.3.2008
Apium graveolens L.Celer řapíkatýTP 82/1 ze dne 13.3.2008
Asparagus officinalis L.ChřestTP 130/2 ze dne 16.2.2011
Beta vulgaris L.Řepa salátová včetně Cheltenham beetTP 60/1 ze dne 1.4.2009
Brassica oleracea L.KadeřávekTP 90/1 ze dne 16.2.2011
Brassica oleracea L.KvětákTP 45/2 ze dne 11.3.2010
Brassica oleracea L.BrokoliceTP 151/2 ze dne 21.3.2007
Brassica oleracea L.Kapusta růžičkováTP 54/2 ze dne 1.12.2005
Brassica oleracea L.KedlubenTP 65/1 ze dne 25.3.2004
Brassica oleracea L.Kapusta hlávková, zelí hlávkové bílé a zelí hlávkové červenéTP 48/3 ze dne 16.2.2011
Brassica rapa L.Zelí pekingskéTP 105/1 ze dne 13.3.2008
Capsicum annuum L.Paprika, chilliTP 76/2 ze dne 21.3.2007
Cichorium endivia L.Endivie kadeřavá a eskariolTP 118/2 ze dne 1.12.2005
Cichorium intybus L.Čekanka průmyslováTP 172/2 ze dne 1.12.2005
Cichorium intybus L.Čekanka pro pukyTP 173/1 ze dne 25.3.2004
Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et NakaiMeloun vodníTP 142/1 ze dne 21.3.2007
Cucumis melo L.Meloun cukrovýTP 104/2 ze dne 21.3.2007
Cucumis sativus L.Okurka salátová a okurka nakládačkaTP 61/2 ze dne 13.3.2008
Cucurbita pepo L.Tykev obecnáTP 119/1 ze dne 25.3.2004
Cynara cardunculus L.Artyčok a kardaTP 184/1 ze dne 25.3.2004
Daucus carota L.Mrkev a mrkev krmnáTP 49/3 ze dne 13.3.2008
Foeniculum vulgare Milí.FenyklTP 183/1 ze dne 25.3.2004
Lactuca sativa L.SalátTP 13/5 ze dne 16.2.2011
Petroselinum crispum (Milí.) Nyman ex A. W. HillPetrželTP 136/1 ze dne 21.3.2007
Phaseolus coccineus L.Fazol šarlatovýTP 9/1 ze dne 21.3.2007
Phaseolus vulgaris L.Fazol obecný keříčkový a fazol obecný pnoucíTP 12/3 ze dne 1.4.2009
Pisum sativum L. (partim)Hrách dřeňový, hrách kulatosemenný a hrách cukrovýTP 7/2 ze dne 11.3.2010
Raphanus sativus L.ŘedkvičkaTP 64/1 ze dne 27.3.2002
Solanum lycopersicum L.RajčeTP 44/4 ze dne 21.3.2012
Solanum melongena L.Lilek vejcoplodýTP 117/1 ze dne 13.3.2008
Spinacia oleracea L.ŠpenátTP 55/4 ze dne 21.3.2012
Valerianella locusta (L.) Laterr.Kozlíček polníčekTP 75/2 ze dne 21.3.2007
Vicia faba L. (partim)Bob zahradníTP Broadbean/1 ze dne 25.3.2004
Zea mays L. (partim)Kukuřice cukrová a kukuřice pukancováTP2/3 ze dne 11.3.2010

Tabulka č. 2.2

Seznam zeleninových druhů, jejichž odrůdy musí vyhovovat metodikám zkoušek odlišnosti, uniformity a stálosti

Zeleninový druhZásada zkoušení
Beta vulgaris L.MangoldTG/106/4 ze dne 31.3.2004
Brassica rapa L.VodniceTG/37/10 ze dne 4.4.2001
Cichorium intybus L.Čekanka hlávkováTG/154/3 ze dne 18.10.1996
Cucurbita maxima DuchesneTykev velkoplodáTG/155/4rev. ze dne 28.3.2007 a dne 1.4.2009
Raphanus sativus L.ŘedkevTG/63/7 ze dne 28.3.2012
Rheum rhabarbarum L.ReveňTG/62/6 ze dne 24.3.1999
Scorzonera hispanica L.Černý kořenTG/116/4 ze dne 24.3.2010

“.


Čl. II

Účinnost

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2014.


Ministr:

Ing. Toman, CSc., v. r.

Přesunout nahoru