Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 289/2012 Sb.Vyhláška o náležitostech Listu o prohlídce zemřelého, způsobu jeho vyplňování a předávání místům určení (vyhláška o Listu o prohlídce zemřelého)

Částka 102/2012
Platnost od 05.09.2012
Účinnost od 20.09.2012
Zrušeno k 01.01.2013 (297/2012 Sb.)
Zařazeno v právních oblastech
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

289

VYHLÁŠKA

ze dne 29. srpna 2012

o náležitostech Listu o prohlídce zemřelého, způsobu jeho vyplňování a předávání místům určení (vyhláška o Listu o prohlídce zemřelého)

Ministerstvo zdravotnictví stanoví podle § 120 zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách), ve znění zákona č. 167/2012 Sb., k provedení § 92 zákona o zdravotních službách:


§ 1

(1) List o prohlídce zemřelého (dále jen „List“) se vyplňuje ve 4 vyhotoveních.

(2) Náležitosti Listu a pokyny k jeho vyplňování jsou stanoveny v příloze k této vyhlášce.

(3) Zemřelým se pro potřeby vyplnění Listu rozumí i mrtvě narozené dítě.

§ 2

(1) Nejde-li o případ, kdy je zákonem o zdravotních službách stanovena povinnost provést pitvu nebo nebylo určeno provedení pitvy, 1 vyhotovení Listu se

a) předává

1. matričnímu úřadu podle zákona o matrikách1),

2. provozovateli pohřební služby zajišťující převoz zemřelého k zajištění pohřbení a

3. Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky, a to nejpozději do 30 dnů ode dne úmrtí, popřípadě ode dne nálezu těla zemřelého,

b) zakládá do zdravotnické dokumentace poskytovatele, jehož lékař provedl prohlídku těla zemřelého.

(2) Jde-li o případ, kdy je zákonem o zdravotních službách stanovena povinnost provést pitvu nebo bylo určeno provedení pitvy, předávají se všechna vyhotovení Listu poskytovateli, v jehož zdravotnickém zařízení má být provedena pitva.

(3) V případě rozhodnutí o neprovedení pitvy se odstavec 1 písm. a) použije obdobně; 1 vyhotovení Listu se zakládá do zdravotnické dokumentace vedené o zemřelém poskytovatelem zdravotních služeb, v jehož zdravotnickém zařízení měla být provedena pitva.

(4) Po provedení pitvy a doplnění Listu o údaje zjištěné při pitvě se příslušná vyhotovení Listu předávají místům určení podle odstavce 1 písm. a) a 1 vyhotovení Listu se zakládá do zdravotnické dokumentace vedené poskytovatelem, v jehož zdravotnickém zařízení byla provedena pitva.

§ 3

List se místu určení předává v listinné podobě.

§ 4

Opravy údajů v Listu se provádějí v případech, kdy jsou na základě provedených diagnostických vyšetření nebo šetření orgánů činných v trestním řízení zjištěny dodatečně skutečnosti v předaných částech Listu neuvedené. Poskytovatel zdravotních služeb, který takovou změnu zjistí, provede opravu vyplněním nového Listu, který se opět předává na místo určení podle § 2. Zároveň na Listu vyznačí, že jde o opravu. Obdobně se postupuje, jde-li o opravu jiných chyb podstatných pro správné vyplnění Listu. Nově vyplněný List nahrazuje původní.


§ 5

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 20. září 2012.


Ministr:

doc. MUDr. Heger, CSc., v. r.


Příloha k vyhláškce č. 289/2012 Sb.

List o prohlídce zemřelého

Poznámky pod čarou

1) Zákon č. 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Přesunout nahoru