Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 4/2010 Sb.Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 423/2004 Sb., kterou se stanoví kreditní systém pro vydání osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez přímého vedení nebo odborného dohledu zdravotnických pracovníků, ve znění vyhlášky č. 321/2008 Sb.

Částka 1/2010
Platnost od 08.01.2010
Účinnost od 01.02.2010
Zrušeno k 01.09.2017 (201/2017 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

4

VYHLÁŠKA

ze dne 17. prosince 2009,

kterou se mění vyhláška č. 423/2004 Sb., kterou se stanoví kreditní systém pro vydání osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez přímého vedení nebo odborného dohledu zdravotnických pracovníků, ve znění vyhlášky č. 321/2008 Sb.

Ministerstvo zdravotnictví stanoví podle § 90 odst. 2 písm. c) zákona č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních):


Čl. I

Vyhláška č. 423/2004 Sb., kterou se stanoví kreditní systém pro vydání osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez přímého vedení nebo odborného dohledu zdravotnických pracovníků, ve znění vyhlášky č. 321/2008 Sb., se mění takto:

1. V § 2 písm. b) se na konci bodu 2 slovo „nebo“ a bod 3 zrušují.

2. V § 2 písm. d) bodu 3 se slova „a které má vypracovaný plán celoživotního vzdělávání zaměstnanců“ zrušují.

3. V § 2 písmeno e) zní: „e) školicí akcí vzdělávací akce,

1. která trvá alespoň 4 hodiny v každém dni,

2. jejíž program se týká výkonu příslušného zdravotnického povolání nelékařského zdravotnického pracovníka a

3. která je pořádána akreditovaným zařízením4) nebo zařízením, kterému vydalo souhlasné stanovisko profesní sdružení,“.

4. V § 2 písm. f) v úvodní části ustanovení se slovo „vzdělávací“ zrušuje.

5. V § 2 písm. f) bodu 5 a písm. g) bodu 4 se za slovo „zaměstnance“ vkládají slova „nebo členy“.

6. V § 2 písm. g) v úvodní části ustanovení se slova „vzdělávací akce garantována mezinárodní organizací“ nahrazují slovem „akce“.

7. V § 2 písm. h) bodu 5 se slova „za učební pomůcku se považuje CD-ROM nebo odborný podklad pro akci celoživotního vzdělávání, včetně e-learningového kurzu;“ zrušují.

8. V § 2 písmena k) a l) znějí:

k) posterem druh účasti na odborném sdělení obsahujícím komentovaná témata, tabulky nebo fotografie zveřejněné na tabulích na kongresech, odborných konferencích, pracovních dnech, sjezdech nebo sympoziích,

l) e-learningovým kurzem forma vzdělávací akce nebo inovačního kurzu, která je ukončena závěrečným testem,

1. jejíž program se týká výkonu příslušného nelékařského zdravotnického povolání a

2. která je pořádána akreditovaným zařízením4) nebo zařízením, kterému vydalo souhlasné stanovisko profesní sdružení,“.

9. V § 3 odst. 2 se slova „náleží 3 kredity“ nahrazují slovy „ , nejde-li o pedagogickou činnost, náleží 4 kredity“ a poslední věta se zrušuje.

10. V § 3 odstavec 3 zní:

(3) Za účast na semináři, nejde-li o pedagogickou činnost, náleží 1 kredit.“.

11. V § 3 se doplňuje odstavec 7, který včetně poznámky pod čarou č. 7a zní:

(7) Za absolvování e-learningového kurzu v délce alespoň

a) 15 stran zpracovaných podle technické normy o úpravě písemností 7a) náleží 2 kredity,

b) 30 stran zpracovaných podle technické normy o úpravě písemností 7a) náleží 3 kredity.

7a) ČSN 01 6910 - Úprava písemností zpracovaných textovými editory.“.

12. V § 3a odst. 2 se za slovo „hodinu“ vkládají slova „nebo přednesení odborného sdělení“.

13. V § 3b odst. 1 se slova „odst. 1 až 6“ zrušují.

14. V § 3b odst. 2 se slova „odst. 1 písm. d) až f)“ nahrazují slovy „d) až g)“.

15. V § 4 odst. 1 se číslo „6“ nahrazuje číslem „7“.


Čl. II

Přechodné ustanovení

Kredity náležející za účast na jednotlivých formách celoživotního vzdělávání, které se konaly před dnem nabytí účinnosti této vyhlášky, se započítávají v počtu stanoveném vyhláškou č. 423/2004 Sb. ve znění účinném do dne nabytí účinnosti této vyhlášky.

Čl. III

Účinnost

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. února 2010.


Ministryně:

Jurásková v. r.

Přesunout nahoru