Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 470/2008 Sb.Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 501/2002 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro účetní jednotky, které jsou bankami a jinými finančními institucemi, ve znění pozdějších předpisů

Částka 151/2008
Platnost od 30.12.2008
Účinnost od 01.01.2009
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

470

VYHLÁŠKA

ze dne 19. prosince 2008,

kterou se mění vyhláška č. 501/2002 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro účetní jednotky, které jsou bankami a jinými finančními institucemi, ve znění pozdějších předpisů

Ministerstvo financí stanoví podle § 37b zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění zákona č. 437/2003 Sb., k provedení § 4 odst. 8:


Čl. I

Vyhláška č. 501/2002 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro účetní jednotky, které jsou bankami a jinými finančními institucemi, ve znění vyhlášky č. 473/2003 Sb., vyhlášky č. 545/2004 Sb., vyhlášky č. 398/2005 Sb. a vyhlášky č. 350/2007 Sb., se mění takto:

1. V § 12 odst. 1 větě poslední se slova „podpoložky vykazují zřizovací výdaje a“ nahrazují slovy „podpoložka vykazuje“.

2. V § 60 odst. 1 písm. f) se za slova „cenným papírům“ vkládají slova „a reálná hodnota těchto cenných papírů“.

3. V § 75 se odstavec 2 včetně poznámky pod čarou č. 17 zrušuje.

Dosavadní odstavce 3 až 7 se označují jako odstavce 2 až 6.

4. V příloze č. 1 položce 9 se slova „a) zřizovací výdaje“ zrušují.


Čl. II

Přechodná ustanovení

1. Ustanovení této vyhlášky použijí účetní jednotky poprvé v účetním období započatém 1. ledna 2009 a později, pokud není v bodě 2 stanoveno jinak.

2. Ustanovení čl. I bodu 2 použijí účetní jednotky pro účetní závěrky sestavované po 1. lednu 2009 a později.

3. Zřizovací výdaje vykazované před účinností této vyhlášky v aktivech v položce „9. Dlouhodobý nehmotný majetek“ odepíše účetní jednotka do výše pořizovací ceny nejpozději do 31. prosince 2009. Informaci o dopadu ve výkazu zisku a ztráty uvede účetní jednotka v příloze účetní závěrky.

Čl. III

Účinnost

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2009.


Ministr: Ing. Kalousek v. r.

Přesunout nahoru