Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Sdělení č. 373/2008 Sb.Sdělení Ministerstva vnitra o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a rozsahu jejich provozu v případě dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních hranic

Částka 120/2008
Platnost od 10.10.2008
Účinnost od 10.10.2008
Zrušeno k 05.06.2018 (98/2018 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

373

SDĚLENÍ

Ministerstva vnitra

ze dne 18. září 2008

o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a rozsahu jejich provozu v případě dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních hranic

Ministerstvo vnitra sděluje, že podle § 182 odst. 2 zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a § 3 odst. 4 zákona č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech a o změně zákona č. 283/1991 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů, (zákon o cestovních dokladech), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje v příloze seznam hraničních přechodů, které za stanovených podmínek mohou použít k překročení státních hranic občané České republiky a cizinci.

Dnem 21. prosince 2007 jsou v České republice plně uplatňována ustanovení schengenského acguis. Od tohoto data je možné překračovat státní hranice kdekoliv, pokud to není v rozporu s vnitrostátními právními předpisy.

V souladu s článkem 23 a následujícími nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 562/2006, kterým se stanoví kodex Společenství o pravidlech upravujících přeshraniční pohyb osob (Schengenský hraniční kodex), může členský stát EU dočasně znovu zavést ochranu vnitřních hranic. Za takové situace mohou být státní hranice překračovány pouze na určených místech a za daných podmínek, které budou zveřejněny.

Rozsah provozu na jednotlivých hraničních přechodech je v seznamu hraničních přechodů uveden v souladu s platnými mezinárodními smlouvami o hraničních přechodech a dalších místech pro překračování státních hranic, které budou aplikovány v případě dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních hranic.

Zrušuje se sdělení Ministerstva vnitra č. 396/2006 Sb., o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a rozsahu jejich provozu.

Ministr: MUDr. Mgr. Langer v. r.

Příloha

Seznam hraničních přechodů a rozsahu jejich provozu v případě dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních hranic

Obsah

I. ČESKO - POLSKÉ STÁTNÍ HRANICE

I. 1. Hraniční přechody

I. 2. Přechody určené výhradně pro malý pohraniční styk

I. 3. Přechody na turistických stezkách protínajících státní hranice

II. ČESKO-SLOVENSKÉ STÁTNÍ HRANICE

Hraniční přechody

III. ČESKO - RAKOUSKÉ STÁTNÍ HRANICE

III. 1. Hraniční přechody

III. 2. Určená místa na turistických stezkách

IV. ČESKO - NĚMECKÉ STÁTNÍ HRANICE

IV. 1. Hraniční přechody

IV. 2. Turistické stezky

V. MEZINÁRODNÍ LETIŠTĚ

V. 1. Mezinárodní letiště s vnější hranicí

V.2. Mezinárodní letiště s vnitřní hranicí

Vysvětlivky symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů:

p - pěší,

v - uživatel ekologického vozíku pro tělesně postižené osoby,

c - cyklista,

c+ - cyklista s kolem vybaveným přídavným elektromotorem s maximální konstrukční rychlostí 20 km/hod. a maximálním výkonem 0,5 k W,

g - osoba jedoucí v golfovém vozíku,

50 - osoba jedoucí na malém motocyklu (do objemu válců 50 ccm),

m - osoba jedoucí na motocyklu,

oa - osoba jedoucí osobním automobilem,

b - osoba jedoucí autobusem,

n - osoba jedoucí v nákladním vozidle,

žel. - osoba jedoucí ve vlaku bez rozdílu, zda jde o drážní osobní nebo nákladní dopravu,

žel-n - osoba jedoucí ve vlaku drážní nákladní dopravy,

žel-o - osoba jedoucí ve vlaku drážní osobní dopravy,

říč. - osoba plující na lodi,

zt - osoba používající zemědělskou techniku,

l - lyžař,

j -jezdec na koni,

k - osoba používající koňské spřežení,

ZHZ - základní hraniční znak,

HHZ - hlavní hraniční znak,

MHZ - mezilehlý hraniční znak,

DHZ - doplňkový hraniční znak.

I. Státní hranice s Polskou republikou

I.1.

Hraniční přechody

Název hraničního přechoduHraniční úsek/ hraniční znakOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Bukovec - JasnowiceI/12/6-I/13p, c, m, oa, b/10, n/100.00-24.00 hod.
2.Horní Líštná - Leszna GórnaI/60/3-I/61p, c, m, oa, b, n/200.00-24.00 hod.
3.Český Těšín - CieszynI/86-I/86/1 I/87/2-I/88p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
4.Český Těšín - CieszynI/88/7-I/89žel.00.00-24.00 hod.
5.Chotěbuz - CieszynI/91/3p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
6.Petrovice u Karviné - ZebrzydowiceI/133-I/133/1žel.00.00-24.00 hod.
7.Dolní Marklovice - Marklowice GórneI/133/6-I/133/7p, c, m, oa, n/100.00-24.00 hod.
8.Závada - GolkowiceI/156-I/156/1p, c, m, oa, n/100.00-24.00 hod.
9.Bohumín - ChalupkiII/7/4-II/7/5p, c, m, oa, b, n/1100.00-24.00 hod.
10.Bohumín - Nowe ChalupkiII/8/1-II/8/2c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
11.Bohumín - ChalupkiII/8/2-II/8/3žel.00.00-24.00 hod.
12.Píšť- OwsiszczeII/21/10-II/21/11p, c, m, oa, n/100.00-24.00 hod.
13.Sudice - PietraszynII/38/5-II/39p, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
14.Krnov - PietrowiceII/93/16-II/93/17p, c, m, oa, b, n/400.00-24.00 hod.
15.Osoblaha - PomorzowiczkiII/122/16-II/122/17p, c, m, oa, n/100.00-24.00 hod.
16.Bartultovice - TrzebinaII/13 5-II/135/1p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
17.Jindřichov ve Slezsku - GlucholazyII/140/13-II/140/14žel.00.00-24.00 hod.
18.Zlaté Hory - KonradówII/153-II/153/1p, c, m, oa, b, n/600.00-24.00 hod.
19.Mikulovice - GlucholazyII/160/4-II/160/5žel.00.00-24.00 hod.
20.Mikulovice - GlucholazyII/160/16-II/160/17p, c, m, oa, b, n/700.00-24.00 hod.
21.Vidnava - KalkówII/177/1-II/177/2p, c, m, oa, n/100.00-24.00 hod.
22.Bílý Potok - PaczkówII/192/2-II/192/3p, c, m, oa, b, n/500.00-24.00 hod.
23.Staré Město - Nowa MorawaIII/59-III/60p, c, m , oa, n/100.00-24.00 hod.
24.Dolní Lipka - BoboszówIII/86/16-III/88/1p, c, m, oa, b, n/600.00-24.00 hod.
25.Lichkov - MiedzylesieIII/89/1-III/89/2žel.00.00-24.00 hod.
26.Orlické Záhoří - MostowiceIII/113-III/114p, c, m, oa, n/400.00-24.00 hod.
27.Náchod - Kudowa SloneIII/151-III/152/1p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
28.Otovice - TlumaczówIII/189-III/190p, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
29.Starostín - GolińskIII/224-III/225p, c, m, oa, b, n/800.00-24.00 hod.
30.Meziměstí - MieroszówIII/225/6-III/225/7žel.00.00-24.00 hod.
31.Královec - LubawkaIII/265/6-III/265/7žel-n00.00-24.00 hod.
32.Královec - LubawkaIV/1-IV/1/1p, c, m, oa, b, n/900.00-24.00 hod.
33.Pomezní Boudy - Przelecz OkrajIV/21-IV/21/1p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
34.Harrachov - JakuszyceIV/48/19-IV/49p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
35.Nové Město pod Smrkem - Czerniawa ZdrójIV/66/23-IV/67p, c, m, oa, b, n/400.00-24.00 hod.
36.Srbská - MiloszówIV/79/13-IV/80p, c, m, oa06.00-22.00 hod.
37.Habartice - ZawidówIV/102/3-IV/102/5p, c, m, oa, b, n/400.00-24.00 hod.
38.Frýdlant v Čechách - ZawidówIV/104/17-IV/104/18žel-n00.00-24.00 hod.
39.Kunratice - BogatyniaIV/125/4-IV/126p, c, m, oa, b, n/600.00-24.00 hod.
40.Hrádek nad Nisou - PorajówIV/145/16-IV/146p, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů s Polskou republikou :

/1 nákladní vozidla do 3,5 t největší povolené hmotnosti,

/2 nákladní vozidla do 7,5 t největší povolené hmotnosti,

/3 nákladní vozidla do 20 t největší povolené hmotnosti,

/4 nákladní vozidla do 3,5 t užitečné hmotnosti registrovaná v České republice nebo Polské republice, s výjimkou přeprav nebezpečných nákladů,

/5 nákladní vozidla do 12 t největší povolené hmotnosti,

/6 nákladní vozidla do 3,5 t užitečné hmotnosti,

/7 nákladní vozidla do 3,5 t užitečné hmotnosti s vyloučením nebezpečných nákladů,

/8 nákladní vozidla do 6 t největší povolené hmotnosti,

/9 nákladní vozidla do 6 t užitečné hmotnosti,

/10 autobusy pouze v období od 1.4. do 31.10.,

/11 nákladní vozidla do 15 t největší povolené hmotnosti.

I.2.

Přechody určené výhradně pro malý pohraniční styk

Za podmínek stanovených Smlouvou mezi Českou republikou a Polskou republikou ze dne 17.1.1995, ve znění Smlouvy ze dne 8.6.2000, mohou překračovat státní hranice na přechodech určených výhradně pro malý pohraniční styk občané České republiky nebo Polské republiky, kteří mají bydliště v pásmech malého pohraničního styku na území České republiky nebo Polské republiky. Za stejných podmínek mohou překračovat státní hranice i občané států Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru a občané států, které jsou vázány mezinárodní smlouvou sjednanou s Evropským společenstvím, tj. občané Belgie, Bulharska, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Irska, Islandu, Itálie, Kypru, Lichtenštejnska, Litvy, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Malty, Německa, Nizozemska, Norska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švédska, Švýcarska a Velké Británie a Severního Irska, kteří mají bydliště v pásmech malého pohraničního styku na území České republiky nebo na území Polské republiky.

Název hraničního přechoduHraniční úsek/ hraniční znakOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Hrčava - Jaworzynka/*I/6p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
2.Malý Stožek - StozekI/29/1-I/29/2p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
3.Beskydek - BeskidekI/3 8/1-I/38/2p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
4.Kojkovice - PuncówI/66/8-I/67p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
5.Karviná Ráj II - Kaczyce Górne/*I/111p, c, m, oa, zt00.00-24.00 hod.
6.Věřňovice - LaziskaI/168/4-I/168/5p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
7.Věřňovice - GorzyczkiI/170/2-I/170/3p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
8.Kopytov - OlzaI/182-I/182/1p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
9.Šilheřovice - Chalupki/*II/11/5p, c, m, oa, zt00.00-24.00 hod.
10.Hať- RudyszwaldII/13/9-II/13/10p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
11.Hať- TworkówII/19/12-II/19/13p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
12.Píšť - BoleslawII/24/2-II/24/3p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
13.Chuchelná - BorucinII/31p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
14.Chuchelná - Krzanowice/*II/32p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
15.Strahovice - KrzanowiceII/34p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
16.Třebom - Gródczanki/*II/44/5p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
17.Třebom - KietrzI1/47-II/47/1p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
18.Rohov - Sciborzyce WielkieII/54/10a-II/54/10bp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
19.Hněvošice - Sciborzyce WielkieII/ 5/22-II/55/23p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
20.Opava - PilszczII/67/10-II/67/11p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
21.Vávrovice - WiechoviceII/72p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
22.Úvalno - BraniceII/85/3-II/85/4p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
23.Chomýž - ChomiazaII/96-II/96/1p, c06.00-22.00 hod.
24.Linhartovy - LenarciceII/99/8-II/99/9p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
25.Rusín - GadzowiceII/114/6-II/114/7p, c, 5006.00-22.00 hod.
26.Velké Kunětice - SlawniowiceII/167/15-II/168p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
27.Vidnava - KalkówII/177/1-II/177/2p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
28.Bernartice - DziewietliceII/186/1-II/186/2p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
29.Bílá Voda - Zloty StokII/202-II/202/1p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
30.Travná - Lutynia/*III/14-III/15p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
31.Staré Město - Nowa MorawaIII/59-III/60p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
32.Bartošovice v Orlických horách - Niemojów/*III/102-I1I/103p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
33.Orlické Záhoří - MostowiceIII/113-III/114p, c, m, zt06.00-22.00 hod.
34.Malá Čermná - Czermna/*III/157/4p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu přechodů malého pohraničního styku s Polskou republikou:

/* - v uvedeném místě je rovněž přechod na turistické stezce.

1.3.

Přechody na turistických stezkách protínajících státní hranice

Na uvedených přechodech mohou překračovat státní hranice občané České republiky a státní příslušníci Polské republiky, Belgie, Bulharska, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Irska, Islandu, Itálie, Izraele, Japonska, Kanady, Kyperské republiky, Litvy, Lichtenštejnského knížectví, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Nizozemska, Norska, Portugalska, Rakouska, Republiky Malta, Rumunska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Spolkové republiky Německo, Španělska, Švédska, Švýcarska, USA a Velké Británie a Severního Irska za podmínek stanovených Dohodou mezi vládou České republiky a vládou Polské republiky o hraničních přechodech, přechodech na turistických stezkách protínajících státní hranice a zásadách překračování státních hranic mimo hraniční přechody, ze dne 22.11.1996.

Název přechodu na turistické stezceHraniční úsek/ hraniční znakOkruh osob podle druhu dopravyProvozní období a provozní doba
1.Hrčava Trojmezí - Jaworzynka TrójstykI/1/1p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
2.Hrčava - Jaworzynka/*I/6p, c, l, vceloročně 06.00-20.00 hod.
3.Bukovec - IstebnaI/16p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
4.Velký Stožek - StozekI/26/3p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
5.Velká Čantoryje - Wielka CzantoriaI/43p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
6.Nýdek - Wielka CzantorjaI/44p, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
7.Nýdek - CisownicaI/49p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
8.Karviná Ráj II - Kaczyce Górne/*I/111p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
9.Karviná Ráj I - Kaczyce DolneI/114p, c1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
10.Petrovice u Karviné-Kempy - Jastrzebie RuptawaI/143/8p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
11.Petrovice u Karviné - SkrbeńskoI/152p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
12.Šilheřovice - Chalupki/*II/11/5p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
13.Chuchelná - Krzanowice/*II/32p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
14.Třebom - Gródczanki/*II/44/5p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
15.Zlaté Hory (Biskupská Kupa) - Jarnoltówek (Biskupia Kopa)II/146p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
16.Zlaté Hory (Biskupská Kupa vrchol) - JarnoltówekII/147/1-II/147/2p, c, l1.4.-30.9. 08.00-22.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
17.Ondřejovice -PodlesieII/157/8-II/158a-II/158bp, c, l, vceloročně 06.00-22.00 hod.
18.Bílá Voda - Zloty StokII/202p, c,celoročně 06.00-22.00 hod.
19.Bílá Voda (Růženec) - OrlowiecIII/7/19-III/8p, c, l, v1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
20.Travná - Lutynia/*III/15p, c, l, vceloročně 06.00-22.00 hod.
21.Černý Kout - Ladek ZdrojII1/23/6p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
22.Uhelná - Nowy GieraltówIII/28/14p, c, l, v1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
23.Nýzerov - BieliceIII/35p, c, l1.4.-30.9. 06.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
24.Paprsek - BieliceIII/47/7-III/47/8p, c, l1.4.-30.9. 06.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
25.Vrchol Králického Sněžníku -   ŚniežnikIII/69/10p, lceloročně 08.00-20.00 hod.
26.Horní Morava - JodlówIII/79/19p, c1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
27.Mladkov (Petrovičky) -  KamienczykIII/95p, c1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
28.Bartošovice v Orlických horách -  Niemojów/*III/102p, c, lceloročně 06.00-22.00 hod.
29.Masarykova chata - ZieleniecIII/122p, lceloročně 08.00-20.00 hod.
30Vrchmezí - OrlicaIII/124/1p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
31.Olešnice v Orlických horách (Čihalka) - Duszniki ZdrójIII/127p, c, l, v1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
32.Olešnice v Orlických horách -  KociolIII/132a-III/132b III/133p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
33.Česká Čermná - BrzozowiceIII/146/11a-III/147p, c, l, v1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
34.Malá Čermná - Czermna/*III/157/4p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
35.Žďárky - PstraźnaIII/164/26-III/164/27p, c, l1.4.-30.9. 06.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
36.Machovská Lhota - Ostra GóraIII/174-III/175p, c, l, v1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
37.Machovský Kříž - PasterkaIII/180abp, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
38.Božanov - RadkówIII/185p, c, l, v1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
39.Janovičky - Gluszyca GórnaIII/207p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-313. 08.00-18.00 hod.
40.Ruprechtický Špičák (vrchol) -  LomnicaIII/215p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
41.Ruprechtický Špičák - LomnicaIII/215/11p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
42.Zdoňov - LacznaIII/234p, c, v1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
43.Libná - Chelmsko ŚlaskieIII/2411.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
44.Petříkovice - OkrzeszynIII/250p, c1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
45.Žacléř (Bobr) - NiedamirówIV/81.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
46.Horní Albeřice - NiedamirówIV/13-IV/13/1p, c, l1.4.-30.9. 06.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
47.Soví Sedlo (Jelenka) - Sowia PrzeleczIV/24p, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 09.00-16.00 hod.
48.Luční bouda - Slaski domIV/29p, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 09.00-16.00 hod.
49.Luční bouda - Równia p. S.IV/31p, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 09.00-16.00 hod.
50.Špindlerův Mlýn - PrzesiekaIV/36-IV/36/6p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
51.Petrova Bouda - JagniatkówIV/38p, l1.4 -30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 09.00-16.00 hod.
52.Martinova Bouda - Czarna PrzeleczIV/39/11-IV/39/12p, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 09.00-16.00 hod.
53.Vosecká bouda (Tvarožník) -  SzrenicaIV/43-IV/44p1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 09.00-16.00 hod.
54.Harrachov - Polana JakuszyckaIV/52p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
55.Jizerka - OrleIV/56p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
56.Smrk - Stóg IzerskiIV/64p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 09.00-16.00 hod.
57.Jindřichovice pod Smrkem -  ŚwiecieIV/74p, c, l1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
58.Černousy/Ves - ZawidówIV/106/4-IV/106/5p, c, v1.4.-30.9. 06.00-20.00 hod.
59.Andělka - LutogniewiceIV/111p, c1.4.-30.9. 08.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
60.Višňovská - Wigancice ZytawskieIV/117/22p, c, l1.4.-30.9. 06.00-20.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu přechodů na turistických stezkách protínajících státní hranice s Polskou republikou :

/* - v uvedeném místě je rovněž přechod malého pohraničního styku. II. Státní hranice se Slovenskou republikou

Hraniční přechody

Název hraničního přechoduHraniční úsek/ hraniční znakOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Mosty u Jablunkova -  SvrčinovecI 10-10/2p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
2.Mosty u Jablunkova - ČadcaI 10/4-10/5žel.00.00-24.00 hod.
3.Šance - Čadca-MilošováI 12/14-13p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
4.Bílá - KlokočovII 16-16/1p, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
5.Bílá-Bumbálka - MakovII 34/3, II 34/4-34/5, III 3/7-4p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
6.Střelná - Lysá pod MakytouV 1-1/1p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
7.Horní Lideč - Lúky pod MakytouV 1/8-1/9žel.00.00-24.00 hod.
8.Nedašova Lhota - Červený KameňV 9-9/1p, c, m, oa, n/100.00-24.00 hod.
9.Brumov-Bylnice - Horné SrnieV 24/10-24/11p, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
10.Vlárský průsmyk - Horné SrnieV 25/10-25/11žel-o, žel-n/500.00-24.00 hod.
11.Starý Hrozenkov - DrietomaVI 28/4-28/5p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
12.Březová - Nová BošácaVII 4-4/1p, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
13.Strání - Moravské LieskovéVII 8,8/1-8/2p, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
14.Velká nad Veličkou - VrbovceVII 34/1-34/2žel.o, žel-n/600.00-24.00 hod.
15.Velká nad Veličkou - VrbovceVII 34/23, VII 34/2435p, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
16.Sudoměřice - SkalicaVIII 29/27A-29/28p, c, m, oa, b, n/3, n/400.00-24.00 hod.
17.Sudoměřice - SkalicaVIII 30-30/1žel-o, žel-n/600.00-24.00 hod.
18.Sudoměřice (Výklopník) - Skalica prístavVIII 30/35SVIII 31C-VIII 31/14CVIII 31/15Sříč./71.4.-31.10.10.45-11.15 hod.14.45-15.15 hod.
19.Rohatec přístaviště - Skalica prístaviskoIX 1/5C-1/6CIX 4/4S-4/5Sříč./71.4.-31.10.10.30-11.30 hod.14.30-15.30 hod.
20.Hodonín přístaviště - Skalica prístaviskoIX 7/4C-7/5CIX 4/4S-4/5Sříč./71.4.-31.10.9.30-10.00 hod.11.30-12.00 hod.13.30-14.00 hod.15.30-16.00 hod.
21.Hodonín - HoličIX 8/8-9p, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
22.Hodonín - HoličIX 9/3-9/4žel-o, žel-n/5, žel-n/600.00-24.00 hod.
23.Lanžhot - KútyIX 27/7-27/8žel.00.00-24.00 hod.
24.Lanžhot - BrodskéIX 30/9-31p, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
25.Břeclav (D2) - Brodské (D2)IX 31/1-31/2m, oa, b, n/200.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů se Slovenskou republikou

/1 - nákladní doprava jen pro přepravu vozidly do 7,5 t největší povolené hmotnosti registrovanými v České republice a Slovenské republice, včetně přepravy do třetích zemí a zpět,

/2 - jen pro motorová vozidla a jízdní soupravy, jejichž nejvyšší povolená rychlost není nižší než 50 km/h,

/3 - nákladní doprava jen pro přepravu vozidly registrovanými v České republice a Slovenské republice, včetně přepravy do třetích zemí a zpět,

/4 - nadměrná nákladní doprava jen na povolení,

/5 - nákladní doprava omezena na dopravu ucelených vlaků s hromadnými substráty s výjimkou zboží, které podléhá rostlinolékařské nebo veterinární kontrole a přeprava souprav vlaků prázdných železničních vozů,

/6 - nákladní doprava jen mimořádně,

/7 - osobní doprava.

III. Státní hranice s Rakouskou republikou

III. 1. Hraniční přechody

Název hraničního přechoduHraniční úsek/ hraniční znakOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Zadní Zvonková -  SchönebenI/34-I/34-1p, c, m, oa, b, n/108.00-20.00 hod.
2.Přední Výtoň - GuglwaldII/39-4 -II/39-5-II/39-5ap, c, m, oa, b, n/106.00-22.00 hod.
3.Studánky - WeigetschlagII/60-II/60bp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
4.Horní Dvořiště - SummerauIII/14-III/15žel.00.00-24.00 hod.
5.Dolní Dvořiště - WullowitzIII/29-III/30-III/30bp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
6.Nové Hrady - PyhrabruckIV/61-l-IV/61-2p, c, m, oa, b, n/106.00-22.00 hod.
7.České Velenice - GmündV/34-04-V/35-01žel.00.00-24.00 hod.
8.České Velenice - Gmünd - BöhmzeilV/39-V/39-1p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
9.Halámky - Gmünd -  NagelbergV/56-3-V/57p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
10.Nová Bystřice - GramettenVI/44-VI/44-1p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
11.Slavonice - FratresVII/9-0/3a-VII/9-4p, c, m, oa, b, n/106.00-24.00 hod.
12.Vratěnín - OberthürnauVII/44-3-VII/45p, c, m, oa, b, n/106.00-22.00 hod.
13.Hnanice - MitterretzbachVIII/33-VIII/34p, c, m, oa, n/106.00-22.00 hod.
14.Znojmo - RetzVIII/38-VIII/39žel.00.00-24.00 hod.
15.Hatě - KleinhaugsdorfVIII/43-04,05-VIII/44-VIII/45p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
16.Hevlín - Laa an der ThayaIX/26-IX/26-1p, c, m, oa, b, n/1 n/200.00-24.00 hod.
Po-Pá 04.00-22.00 hod.
So 06.00-14.00 hod.
Ne+svátky 14.00-22.00 hod.
17.Mikulov - DrasenhofenIX/72-4-IX/73p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
18.Valtice - SchrattenbergX/17-3-X/18p, c, m, oa, n/106.00-22.00 hod.
19.Poštorná - ReintalX/36-X/36-1p, c, m, oa, n/106.00-22.00 hod.
20.Břeclav - HohenauX/39-3-X/39-4žel.00.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů s Rakouskou republikou:

/1 - nákladní vozidla do 3,5 t největší povolené hmotnosti,

/2 - nákladní vozidla do 7,5 t největší povolené hmotnosti.

III.2.

Určená místa na turistických stezkách

Na turistických stezkách mohou překračovat státní hranice osoby, které podle komunitárního práva požívají práva volného pohybu a státní občané třetích států, kteří nepodléhají vízové povinnosti v České republice a v Rakouské republice, za podmínek stanovených Smlouvou mezi Českou republikou a Rakouskou republikou o překračování státních hranic na turistických stezkách a překračování státních hranic ve zvláštních případech, ze dne 17.9.2005.

Název turistické stezkyHraniční úsek/ hraniční znakOkruh osob podle druhu dopravyProvozní období a provozní doba
1.Plechý - PlöckensteinI/5p1.4.-30.9.06.00-22.00 hod.
1.10.-31.10.08.00-18.00 hod.
2.Nová Pec/Říjiště - HolzschlagI/10p, c, l1.4.-30.11. 08.00-20.00 hod.
1.12.-31.3.08.00-18.00 hod.
3.Pestřice - SonnenwaldI/36-I/36-1p, c, l, j1.4.-31.10.06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-16.00 hod.
4.Ježová - IglbachI/72-I/72-1p, c, lceloročně08.00-20.00 hod.
5.Koranda - St. OswaldII/7-II/8p, c1.4.-30.11.08.00-20.00 hod.
6.Mnichovice - DürnauII/53-0/10-II/53-4p, c, l, j1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
7.Radvanov - RadingII/63-0/10-II/63-5p, c, l, j1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
8.Český Heršlák - Deutsch HörschlagIII/12-I1I/13p, c, l1.4.-31.10.06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
9.Horní Dvořiště - EisenhutIII/21p, c, l1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
10.Cetviny - HammernIII/39p, c, l1.4.-30.11. 08.00-20.00 hod.
1.12.-31.3.08.00-18.00 hod.
11.Cetviny - MairspindtIII/42p, c, l1.4.-30.11. 08.00-20.00 hod.
1.12.-31.3.08.00-18.00 hod.
12.Pohoří na Šumavě - StadlbergIV/4p, c, l, j1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-18.00 hod.
13.Stříbrné Hutě - JoachimsthalIV/13-5-IV/14p, c, l, j1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-18.00 hod.
14.Šejby - HarbachIV/36-IV/37p, c, l1.4.-30.11. 08.00-20.00 hod.
1.12.-31.3.08.00-18.00 hod.
15.Nové Hrady (Vyšné) -HöhenbergV/17-V/17-1p, c, l, j1.4.-30.11. 08.00-20.00 hod.
1.12.-31.3.08.00-18.00 hod.
16.České Velenice- Vitorazská ul. -Gmünd (Wielands)V/30-0/1-V/30-1p, cceloročně06.00-22.00 hod.
17.České Velenice/lávka - Gmünd/BleylebenstrasseV/35-4-V/36p, c1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.07.00-22.00 hod.
18.České Velenice, Hospodářský park - GmündV/43-V/43-0/1p, cceloročně06.00-22.00 hod.
19.Rapšach/Spáleniště - BrandV/68-4-V/69p, c, j1.4.-31.10.06.00-22.00 hod.
20.Chlum u Třeboně - SchlagVI/12-6-VI/13p, c, l, j1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
21.Smrčná - HaugschlagVI/36-VI/36-0/1p, c, l, j, g1.4.-30.11. 08.00-20.00 hod.
1.12.-31.3.08.00-18.00 hod.
22.Artoleč - HirschenschlagVI/46-5-VI/47p, c, l, j1.4.-30.11. 08.00-20.00 hod.
1.12.-31.3.08.00-18.00 hod.
23.Romava - ReingersVI/58-VI/58-1p, c, l, j1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
24.Košťálkov - KleintaxenVI/71-1-VI/71-2p, c, l, j1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
25.Hluboká - SchaditzVII/37-VII/37-1p, c, l, j, 501.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
26.Stálky - HeinrichsreithVII/56-VII/56-1p, c, l, j1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
27.Šafov - LangauVII/62-4-VII/63p, c, l, j1.4 -30.9. 08.00-22.00 hod.
1.10.-31.3.08.00-20.00 hod.
28.Šafov - RiegersburgVIII/1-VIII/1-1p, c, l, j1.4.-30.9. 08.00-22.00 hod.
1.10.-31.3.08.00-20.00 hod.
29.Podmyče - FellingVIII/6p, c, l1.4.-31.10. 06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
30.Čížov - HardeggVIII/17-VIII/17-1p, c, l1.4.-31.10.06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
31.Hnanice - Mitterretzbach/Heiliger SteinVIII/32-2p, c, l1.4.-31.10.06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
32.Jaroslavice - Seefeld/KadolzVIII/66-VIII/67p, c, l, j, 501.4.-31.10.06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.06.00-20.00 hod.
33.Nový Přerov - Alt PrerauIX/47p, c, j, 501.4.-31.10.06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.
34.Mikulov - OttenthalIX/66p, c, l, j, 501.4 -31.10.06.00-22.00 hod.
1.11.-31.3.08.00-20.00 hod.

IV. Státní hranice se Spolkovou republikou Německo

IV.1.

Hraniční přechody

Název hraničního přechoduHraniční úsek/ hraniční znakOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Hrádek nad Nisou - Zittau/ŽitavaIV/145-IV/145/1/* *žel.00.00-24.00 hod.
2.Varnsdorf - GrößschönauII mezi HHZ 12 a 13žel.-o00.00-24.00 hod.
3.Varnsdorf - SeifhennersdorfII mezi HHZ 22 a 23p, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
4.Rumburk - SeifhennersdorfIII mezi ZHZ III/1 a HHZ 2p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
5.Rumburk - Ebersbach/HabrachticeIII mezi HHZ 12 a 13žel.00.00-24.00 hod.
6.Rumburk - NeugersdorfIII mezi MHZ 3/22 a 3/23p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
7.Jiříkov - NeugersdorfIII mezi HHZ 6 a 7p, c, 5008.00-20.00 hod.
8.Rožany - SohlandIV mezi HHZ 13 a 14p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
9.Dolní Poustevna - Sebnitz/SoběniceV mezi HHZ 19 a VI ZHZ VI/1p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
10.Hřensko - SchmilkaVII mezi MHZ 13/21 a HHZ 14p, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
11.Hřensko - SchönaVII mezi HHZ 14 a 26říč./1000.00-24.00 hod.
12.Děčín - Bad Schandau/Lázně ŽandovVIII mezi ZHZ VIII/1 a HHZ 1/1žel.00.00-24.00 hod.
13.Petrovice - BahratalIX mezi ZHZ IX/1 a HHZ 2p, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
14.Krásný Les - Breitenau (dálnice)IX mezi MHZ 11/5 a 11/6m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
15.Cínovec - Zinnwald/CinvaldX mezi HHZ 13 a 14p, c, b/1100.00-24.00 hod.
16.Cínovec - AltenbergX mezi MHZ 15/2 a 15/3m, oa, b, n/13, n/1400.00-24.00 hod.
17.Moldava - NeurehefeldXI mezi ZHZ XI/1 a HHZ 2p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
18.Mníšek - DeutscheinsiedelXII mezi HHZ 13 a 14p, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
19.Hora Sv. Šebestiána - ReitzenhainXIV mezi HHZ 14 a MHZ 14/1p, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
20.Vejprty - BärensteinXV mezi HHZ 14 a MHZ 14/1žel.00.00-24.00 hod.
21.Vejprty - BärensteinXVI mezi ZHZ XVI/1 a HHZ 2p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
22.Boží Dar - OberwiesenthalXVII mezi ZHZ XVII/1 a HHZ 2p, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
23.Potůčky - JohanngeorgenstadtXVII mezi HHZ 22 a MHZ 22/1žel.00.00-24.00 hod.
24.Potůčky - Johanngeorgenstadt /*XVIII mezi ZHZ XVIII/1 a HHZ 2p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
25.Kraslice - KlingenthalXIX mezi HHZ 14 a ZHZ XX/1p, c, m, oa00.00-24.00 hod.
26.Kraslice - KlingenthalXX mezi MHZ 1/2 a 1/3žel.-o00.00-24.00 hod.
27.Vojtanov - Bad BrambachXXI mezi MHZ 22/14 a 22/15žel.00.00-24.00 hod.
28.Vojtanov - Schönberg/Krásná horaXXI mezi MHZ 22/23 a 22/24p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
29.Doubrava - Bad ElsterXXII mezi HHZ 24 a ZHZ XXIII/1p, c, b/1206.00-22.00 hod.
30.Aš - SelbII mezi ZHZ II/l a HHZ 2p, c, m, oa, b, n200.00-24.00 hod.
31.Aš - Selb/PlößbergII mezi MHZ 2/2 a 2/3žel.-n00.00-24.00 hod.
32.Cheb - SchirndingII mezi MHZ 23/4 a DHZ 24/4/0/1žel.00.00-24.00 hod.
33.Pomezí nad Ohří - SchirndingIII mezi ZHZ III/l a HHZ 2p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
34.Svatý Kříž - Waldsassen/ValdsasyIII mezi HHZ 14 a 15p, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
35.Broumov - MähringIV mezi HHZ 22 a 23p, c, m, oa, b, n/400.00-24.00 hod.
36.Pavlův Studenec - BärnauV mezi ZHZ V/l a HHZ 2p, c, 50, m/5, oa/5, b00.00-24.00 hod.
37.Rozvadov - Waidhaus (silnice)VI mezi ZHZ VI/1 a HHZ 2p, c, m, oa, b, n/600.00-24.00 hod.
38.Rozvadov - Waidhaus (dálnice)VI mezi MHZ 4/6 a DHZ 4/6/0/1m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
39.Železná - EslarnVI mezi HHZ 15 a 16p, c, 50, m/7, oa/700.00-24.00 hod.
40.Lísková - Waldmünchen /Mnichov nad LesyVIII mezi ZHZ VIII/1 a HHZ 2p, c, m, oa, b, n/800.00-24.00 hod.
41.Folmava - Furth im Wald /Brod nad Lesy-SchafbergVIII mezi HHZ 18 a 19p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
42.Česká Kubice - Furth im Wald /Brod nad LesyVIII mezi MHZ 21/2 a 21/3žel.00.00-24.00 hod.
43.Všeruby - EschlkamIX mezi ZHZ IX/l a HHZ 2p, c, m, oa, b, n/900.00-24.00 hod.
44.Svatá Kateřina - Neukirchen b. Hl. BlutIX mezi HHZ 13 a 14p, c, m, oa, b/1200.00-24.00 hod.
45.Železná Ruda - Bayerisch Eisenstein/Bavorská Železná RudaX mezi ZHZ X/1 a HHZ 2p, c, m, oa, b, n/1300.00-24.00 hod.
46.Železná Ruda - Bayerisch Eisenstein/ Bavorská Železná RudaX mezi MHZ 3/2 a 3/3žel.-o00.00-24.00 hod.
47.Strážný - PhillippsreutXII mezi ZHZ XII/1 a HHZ 2p, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů se Spolkovou republikou Německo:

oa - osoby jedoucí v motorovém vozidle do největší povolené hmotnosti 3,5 t,

/* - rozšíření rozsahu provozu o motocykly bez omezení a motorová vozidla do největší povolené hmotnosti 3,5 t se uskuteční po ukončení stavebních prací, do této doby je hraniční přechod určen pouze pro pěší, cyklisty a motocykly do 50 ccm,

/* *- překročení státních hranic se uskutečňuje na česko-polských státních hranicích,

/1- pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Chomutov, Kadaň, Most, Litvínov, Karlovy Vary, Ostrov, Mariánské Lázně, Teplice, Bílina, Sokolov a Kraslice v České republice a v okresech Mittlerer Erzgebirgskreis (MEK), Annaberg (ANA), Freiberg (FG), Weißeritzkreis (DW) a Aue-Schwarzenberg (ASZ) ve Spolkové republice Německo,

/2 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Cheb, Aš, Mariánské Lázně, Sokolov, Kraslice, Tachov a Stříbro v České republice a v okresech Hof (HO), Wunsiedel i. Fichtelgebirge (WUN), Tirschenreuth (TIR) a ve svobodném okresním městě Hof (HO) ve Spolkové republice Německo,

/3 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Cheb, Aš, Mariánské Lázně, Sokolov a Tachov v České republice a v okresech Wunsiedel i. Fichtelgebierge (WUN), Tirschenreuth (TIR), Neustadt a.d. Waldnaab (NEW) a ve svobodném okresním městě Weiden i.d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/4 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Tachov, Stříbro, Cheb, Aš, Mariánské Lázně, Domažlice, Horšovský Týn, Stod a Klatovy v České republice a v okresech Wunsiedel i. Fichtelgebirge (WUN), Tirschenreuth (TIR), Neustadt a.d. Waldnaab (NEW) a ve svobodném okresním městě Weiden i.d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/5 - pro regionální dopravu prováděnou motocykly a motorovými vozidly do největší povolené hmotnosti 3,5 t registrovanými obcemi s rozšířenou působností Tachov a Stříbro v České republice a v okresech Tirschenreuth (TIR) a Neustadt a.d. Waldnaab (NEW) včetně svobodného okresního města Weiden i.d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/6 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Stříbro, Tachov, Aš, Cheb, Mariánské Lázně, Domažlice, Horšovský Týn, Stod a Klatovy v České republice a v okresech Neustadt a.d. Waldnaab (NEW), Tirschenreuth (TIR) a Schwandorf (SAD) a ve svobodném okresním městě Weiden i. d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/7 - pro regionální dopravu prováděnou motocykly a motorovými vozidly do největší povolené hmotnosti 3,5 t registrovanými obcemi s rozšířenou působností Tachov, Stříbro, Domažlice, Horšovský Týn, Stod a Klatovy v České republice a ve svobodném okresním městě Weiden i.d. OPf. (WEN) a v okresech Schwandorf (SAD) a Neustadt a.d. Waldnaab (NEW) ve Spolkové republice Německo,

/8 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Domažlice, Horšovský Týn, Stod, Klatovy, Sušice, Horažďovice, Přeštice, Tachov a Stříbro v České republice a ve svobodném okresním městě Weiden i.d. OPf. (WEN) a v okresech Neustadt a.d. Waldnaab (NEW), Schwandorf (SAD), Cham (CHA) a Regen (REG) ve Spolkové republice Německo,

/9 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Domažlice, Horšovský Týn, Klatovy, Sušice, Horažďovice, Tachov, Stříbro, Prachatice a Vimperk v České republice a v okresech Schwandorf (SAD), Cham (CHA), Regen (REG) a Freyung-Grafenau (FRG) ve Spolkové republice Německo,

/10 - osobní i nákladní doprava,

/11 - linkový autobus Teplice - Drážďany,

/12 - linková kyvadlová doprava,

/13 - nákladní doprava prováděná motorovými vozidly do 7,5 t největší povolené hmotnosti,

/14 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Most, Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov a Bílina v České republice a v okresech Weißeritzkreis (DW), Freiberg (FG) a Sächsische Schweiz (PIR) ve Spolkové republice Německo.

IV.2.

Turistické stezky

Na turistických stezkách mohou překračovat státní hranice státní občané České republiky, státní příslušníci Spolkové republiky Německo a státní příslušníci třetích států, kteří nepodléhají vízové povinnosti v České republice, ani v žádném z členských států Evropské unie, za podmínek stanovených Dohodou mezi vládou České republiky a vládou Spolkové republiky Německo o malém pohraničním styku na turistických stezkách a v turistických zónách a o překračování státních hranic ve zvláštních případech, ze dne 3. 11. 1994.

Název přechodu na turistické stezceHraniční úsek/ hraniční znakOkruh osob podle druhu dopravyProvozní období a provozní doba
1.Hrádek nad Nisou - HartauI mezi HHZ 3 a 4p, c, j, vceloročně 06.00-22.00 hod.
2.Hrádek nad Nisou - Neu Hartau /*I mezi MHZ 5/16 a HHZ 6p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
3.Česká brána - Neu Hartau /*I mezi MHZ 6/17 a 7/14p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
4.Petrovice (Lví Buk) - Lűckendorf (Forsthaus)/Ringelshainer Weg/*I mezi MHZ 9/7 a 9/8p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
5.Petrovice - Lückendorf/*I mezi HHZ 11 a 12p, c, l, vceloročně 06.00-22.00 hod.
6.Krompach - Oybin/Hain/*I mezi HHZ 17 a 18p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
7.Krompach - Jonsdorf /*I mezi HHZ 19 a 20p, c, l, v,1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
8.Dolní Světlá - Jonsdorf/*I mezi HHZ 22 a MHZ 21/221.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
9.Dolní Světlá - Waltersdorf/*II mezi ZHZ II/1 a MHZ 1/1p, c, l, v,1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
10.Dolní Podluží - Waltersdorf (Herrenwalde)/*II mezi HHZ 7 a 8p, c, l, v,1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
11.Varnsdorf - GroβschönauII mezi HHZ 14 a 15p, c, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
12.Varnsdorf - Seifhennersdorf (Warnsdorfer Straβe)/*II mezi HHZ 20 a 21p, c, l, j, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
13.Jiříkov - Neugersdorf (Breitscheidstraβe)III u HHZ 9p, c, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
14.Jiříkov - EbersbachIII u HHZ 16p, c, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
15.Šluknov (Království) - Friedersdorf (Blockhaus)/*III mezi MHZ 21/34 a 21/35p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
16.Šluknov - Neusalza-Spremberg (Badstraβe)/*III u MHZ 23/22p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
17.Šluknov(Fukov)-Onpach/*IV u HHZ 3p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
18.Šluknov (Královka) - Sohland a.d. Spree (Taubenheim)IV mezi MHZ 9/10 a 9/11p, c1.7.-30.9. 06.00-22.00 hod.
19.Šluknov/Rožany - SohlandIV mezi HHZ 13 a 14p, c1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
20.Lipová - SohlandIV mezi MHZ 19/11 a 19/12p, c, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
21.Lobendava/Severní - SteinigtwolmsdorfIV u HHZ 26p, c1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
22.Lobendava - LangburkersdorfV mezi HHZ 10 a 11p, c1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
23.Mikulášovice/Tanečnice - SebnitzVI mezi MHZ 7/29 a 7/30p1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
24.Mikulášovice (Tomášov) - Sebnitz, místní část Hertigswalde (Waldhaus)/*VI mezi HHZ 10 a MHZ 10/1p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
25.Mikulášovice - Saupsdorf (Wachberg)/*VI mezi HHZ 14 a MHZ 14/1p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
26.Mikulášovice - Hinterhermsdorf/*VI u HHZ 17p, c, l, j1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
27.Zadní Doubice - HinterhermsdorfVI u HHZ 24p, c, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
28.Zadní Jetřichovice - Hinterhermsdorf (Rabensteine)VII mezi HHZ 1 a 2p, c1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
29.Hřensko - SchönaVII mezi HHZ 18 a 19p, c, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
30.Dolní Žleb - Elbradweg SchönaVIII u ZHZ VIII/1p, c, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
31.Jílové/Sněžník - RosenthalVIII u HHZ 17p, c, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
32.Fojtovice - Fűrstenau/*X u HHZ 6p, c, l, jp
1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
c, l, j
celoročně 08.00-17.00 hod.
33.Zadní Cínovec - Georgenfeld/*X mezi MHZ 13/19 a 15/20p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
34.Moldava - Holzhau/*XI u HHZ 8p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
35.Český Jiřetín - Deutschgeorgenthal/*XII u ZHZ XII/2p, c, l, j, v,1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
36.Nová Ves v Horách - Deutschneudorf/*XII mezi HHZ 17a 18p, c, l, j, v,celoročně 06.00-22.00 hod.
37.Hora Sv. Kateřiny (lanový sjezd) - Deutschkatharinenberg (Seilabfahrt)XIII u MHZ 2/7p1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
38.Hora Sv. Kateřiny - Deutschkatharinenberg/*XIII u HHZ 3p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-22.00 hod.
39.Brandov - Olbernhau/*XIII mezi HHZ 9 a 10p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-22.00 hod.
40.Kalek - Rűbenau/*XIV mezi ZHZ XIV/l a HHZ 2p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
41.Kryštofovy Hamry - Jöhstadt (Schmalzgrube)/*XV u HHZ 5 a 6p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-22.00 hod.
42.Černý Potok - JöhstadtXV mezi HHZ 9 a 10p, c1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-22.00 hod.
43.České Hamry - Hammerunterwiesenthal/*XVI mezi HHZ 5 a 6p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-22.00 hod.
44.Loučná - Oberwiesenthal/*XVI mezi HHZ 9 a 10p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 07.00-22.00 hod.
45.Hřebečná (Boží Dar)/Hubertky - Oberwiesenthal/Kurort/*XVII u MHZ 4/3l1.4.-15.4. 07.00-22.00 hod.
1.11.-31.3. 08.00-18.00 hod.
46.Hubertky - Tellerhäuser/*XVII u MHZ 5/2p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
47.Český mlýn 2 - Rittersgrűn (Kaffenbergweg)/*XVII u HHZ 10l1.11.-31.3. 08.00-18.00 hod.
1.4.-15.4. 07.00-22.00 hod.
48.Český mlýn 1 - Rittersgrűn (Zollstraβe)/*XVII mezi HHZ 11 a 12p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
49.Potůčky - Breitenbrunn (Himmelswiese)/*XVII mezi MHZ 17/7 a HHZ 18p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
50.Hřebečná /Korce - Henneberg (Oberjugel)/*XVIII u MHZ 4/8p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
51.Jelení - Wildenthal/*XVIII mezi HHZ 7 a 8p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
52.Stříbrná (Zadní Ostružník) - Klingenthal (Kleiner Rammeisberg)/*XIX mezi MHZ 4/5 a 4/6l1.11.-31.3. 08.00-18.00 hod.
1.4.-15.4. 07.00-22.00 hod.
53.Bublava - Klingenthal/Aschberg/*XIX mezi MHZ 8/5 a 8/6l1.4.-15.4. 07.00-22.00 hod.
1.11.-31.3. 08.00-18.00 hod.
54.Bublava - Klingenthal/Aschberg/*XIX u HHZ 9p,c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-22.00 hod.
55.Vysoký kámen - ErlbachXX u MHZ 7/29p, c, j1.8.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.12. 08.00-18.00 hod.
56.Luby - Wernitzgrün/*XX mezi HHZ 10 a ZHZ XXI/1p, c, l, j, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-20.00 hod.
57.Plesná -Bad Brambach/*XXI mezi HHZp, c, l, j, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
13 a 141.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
58.Halštrovský Les -BärendorfXXII u MHZ5/18p, c1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
59.Horní Paseky - Bad Brambach/*XXII mezi HHZ 10 a 11p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
60.Hranice - Bad Elster/BäranlohXXIII mezi HHZ 6 a 7p, c, v, j1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
61.Hranice - Ebmath/*XXIII u HHZ 12p, c, l, j, vceloročně 06.00-22.00 hod.
62.Trojmezí (Kaiserův Mlýn) - Dreiländereck/*I mezi ZHZ I/1 a MHZ 1/1p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
63.Nové Domy - Neuhausen/*I mezi HHZ 15 a 16p, c, l, j, k, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
64.Libá - Liebensteiner Tor/*II mezi HHZ 14 a 15p, c, l, j, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
65.Libá/Dubina - Hammermühle/*II mezi MHZ 20/4 a 20/5p, c, l, j, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
66.Pomezí nad Ohří - Rathsamerweg (Schirnding)/*II u MHZ 23/4p, c, l, j, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
67.Horní Hraničná - PechtnersreuthIII mezi MHZ 9/3 a 9/5p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
68.Cheb - Waldsassen/*III mezi MHZ 16/8 a 16/9p, c, l, j, k, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
69.Starý Hrozňatov - Hatzenreuth/*III u MHZ 19/3p, c, l, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
70.Mýtina - NeualbenreuthIV mezi ZHZ IV/1 a HHZ 2p, c, j, k1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
71.Dyleň - NeualbenreuthIV mezi MHZ 9/9 a 9/10p1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
72.Žďár - Griesbach /*IV mezi MHZ 27/1 a 27/2p, c, l, v, j, k1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
73.Branka - Hermannsreuth/*IV mezi HHZ 35 a MHZ 34/6p, c, l, j1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
74.Křížový Kámen - Kreuzstein/*V u MHZ 12/6p, c, l, v, j, k1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
75.Přední Zahájí - Waldheim/*V mezi HHZ 20 a 21p, c, l, v, j, k1.7.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-30.11. 08.00-18.00 hod.
24.12.-1.1. 08.00-16.00 hod.
pro návštěvníky hřbitova u obce Přední Zahájí ze Spolkové republiky Německo
76.Pleš - Friedrichshäng/*VII mezi ZHZ VII/1 a HHZ 2p, c, l, v, j, k1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
77.Rybník - Stadlern/*VII mezi HHZ 11 a 12p, c+, l, v, j, k1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
78.Hraničná - KleinsteinloheVII u HHZ 16p, cp
1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod. c1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
79.Nemanice/Lučina - Untergrafenried/*VII u HHZ 21p, c, l, j, k1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
80.Čerchov - Lehmgrubenweg/*VIII u MHZ 6/3p, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
81.Tři znaky - Drei WappenVIII u HHZ 13p1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
82.Pod Třemi znaky - Brombeerriegel/*VIII u MHZ 13/311.12.-15.3. 08.00-18.00 hod.
83.Ovčí vrch - Hochstrasse/*VIII u HHZ 17p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
84.Starý Spálenec - Prennetriegelweg (Prennet)VIII u MHZ  23/5p, cp
1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
c
1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
85.Všeruby - Gaishof/*VIII mezi MHZ 25/11 a 25/12p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
86.Fleky - Hofberg/*IX u HHZ 9p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
87.Zadní chalupy - Helmhof/*IX u MHZ 17/2p, c, lp, c
1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
1
1.12.-15.2. 08.00-18.00 hod.
88.Ostrý - Grosser OsserIX mezi MHZ 22/15 a 23/6p1.5.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.10. 08.00-18.00 hod.
89.Železná Ruda - Bayer. EisensteinX u HHZ 3p, c, v1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
90.Debrník - Ferdinadsthal/*X u HHZ 5p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
91.Prášily - ScheuereckX u MHZ 11/24p, c1.6.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-15.11. 08.00-18.00 hod.
92.Bučina - Finsterau/*XI mezi HHZ 9 a 10p, c, l1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 08.00-18.00 hod.
93.České Žleby - Bischofsreut (Marchhäuser)/*XII mezi MHZ 5/4 a 5/5p, c, l1.4.-30.9. 07.00-21.00 hod.
1.10.-31.3. 07.00-19.00 hod.
94.Stožec - Haidműhle/*XII mezi MHZ 9/1 a 9/2p, c, l, v,1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.3. 07.00-19.00 hod.
95.Nové Údolí /Třístoličník/ - DreisesselXII mezi HHZ 13 a Trojmezím1) ČR, SRN a Rakouskop1.4.-30.9. 06.00-22.00 hod.
1.10.-31.10. 08.00-18.00 hod.

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu turistických stezek protínajících státní hranice se Spolkovou republikou Německo:

/* - povolena jízda strojů na úpravu běžecké stopy,

v - vozíky pro tělesně postižené se spalovacími motory nejsou dovoleny,

1) - turistická stezka vede od hlavního hraničního znaku 13 k Trojmezí podél hraniční čáry, která je vyznačena hraničními znaky 14, 15, 16 a 17.

V. Mezinárodní letiště

V.1.

Mezinárodní letiště s vnější hranicí

Název letiště
1.Benešov
2.Brno/Tuřany
3.Čáslav
4.České Budějovice
5.Hradec Králové
6.Karlovy Vary
7.Kbely
8.Kunovice
9.Letňany
10.Liberec
11.Mnichovo Hradiště
12.Náměšť nad Oslavou
13.Ostrava/Mošnov
14.Pardubice
15.Plzeň/Líně
16.Praha/Ruzyně
17.Přerov
18.Roudnice
19.Vodochody
20.Vysoké Mýto
Přesunout nahoru