Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 207/2008 Sb.Vyhláška o písemnostech, které je česká zúčastněná korporace povinna předložit notáři k vydání osvědčení o zákonnosti dokončení přeshraniční fúze

Částka 65/2008
Platnost od 17.06.2008
Účinnost od 01.07.2008
Zrušeno k 01.01.2012 (415/2011 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

Obsah

207

VYHLÁŠKA

ze dne 6. června 2008

o písemnostech, které je česká zúčastněná korporace povinna předložit notáři k vydání osvědčení o zákonnosti dokončení přeshraniční fúze

Ministerstvo spravedlnosti stanoví podle § 388 zákona č. 125/2008 Sb., o přeměnách obchodních společností a družstev, (dále jen „zákon“) k provedení § 210 odst. 2 zákona:


§ 1

Česká zúčastněná korporace je povinna předložit notáři před vydáním osvědčení o zákonnosti dokončení přeshraniční fúze podle § 210 odst. 2 zákona tyto písemnosti:

a) projekt přeshraniční fúze v českém jazyce,

b) projekt přeshraniční fúze v úředních jazycích všech členských států, jejichž právními řády se jednotlivé zahraniční zúčastněné korporace řídí,

c) osvědčení vydané pro každou českou zúčastněnou korporaci podle § 208 a 209 zákona,

d) osvědčení vydané k tomu příslušným orgánem veřejné moci členského státu, jehož právním řádem se zahraniční zúčastněná korporace řídí, které dokládá splnění požadovaných formalit, provedení předepsaných úkonů a dodržení předepsaných postupů, a

e) písemnosti uvedené v § 2, pokud se vyžadují.

§ 2

(1) Česká zúčastněná korporace je dále povinna předložit notáři tyto písemnosti:

a) smlouvu o rozsahu práva vlivu zaměstnanců nástupnické korporace podle § 233 zákona nebo zápis o usnesení vyjednávacího výboru podle § 232 odst. 1 zákona,

b) čestné prohlášení všech členů statutárního orgánu české zúčastněné korporace o tom, že marně uplynula lhůta pro přijetí usnesení vyjednávacího výboru nebo pro uzavření smlouvy o rozsahu práva vlivu zaměstnanců nástupnické korporace stanovená v § 232 odst. 3 zákona, aniž byla v této lhůtě smlouva uzavřena nebo usnesení přijato, a

c) rozhodnutí všech zúčastněných korporací, že zaměstnanci nástupnické korporace budou mít po zápisu přeshraniční fúze do obchodního rejstříku právo vlivu podle zákona (§ 235 zákona).

(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije, jestliže zaměstnanci nástupnické korporace nemají mít po zápisu přeshraniční fúze do obchodního rejstříku podle § 215 zákona ani podle § 200 obchodního zákoníku právo vlivu. V takovém případě předloží česká zúčastněná korporace o tom notáři čestné prohlášení všech členů svého statutárního orgánu.


§ 3

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. července 2008.


Ministr: JUDr. Pospíšil v. r.

Přesunout nahoru