Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 517/2006 Sb.Vyhláška, kterou se mění vyhláška Ministerstva dopravy č. 222/1995 Sb., o vodních cestách, plavebním provozu v přístavech, společné havárii a dopravě nebezpečných věcí, ve znění pozdějších předpisů

Částka 167/2006
Platnost od 27.11.2006
Účinnost od 01.12.2006
Zařazeno v právních oblastech
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

517

VYHLÁŠKA

ze dne 20. listopadu 2006,

kterou se mění vyhláška Ministerstva dopravy č. 222/1995 Sb., o vodních cestách, plavebním provozu v přístavech, společné havárii a dopravě nebezpečných věcí, ve znění pozdějších předpisů

Ministerstvo dopravy stanoví podle § 52 k provedení § 3 odst. 2 zákona č. 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě, ve znění pozdějších předpisů:


Čl. I

V § 5 odst. 1 vyhlášky č. 222/1995 Sb., o vodních cestách, plavebním provozu v přístavech, společné havárii a dopravě nebezpečných věcí, ve znění vyhlášky č. 666/2004 Sb., písmeno b) zní:

"b) nejmenší plavební hloubka, kterou tvoří součet přípustného ponoru plavidla a bezpečnostní vzdálenosti plavidla nade dnem vodní cesty. U nových a nově upravovaných vodních cest tato hodnota činí 1,20 m + bezpečnostní vzdálenost dna plavidla nade dnem vodní cesty pro klasifikační tř. 0., 2,20 m + bezpečnostní vzdálenost dna plavidla nade dnem vodní cesty pro klasifikační tř. I. a 2,80 m + bezpečnostní vzdálenost dna plavidla nade dnem vodní cesty pro klasifikační tř. IV., Va., Vb. V případě, že nové nebo nově upravené vodní cestě bezprostředně předchází po proudu vodního toku vodní cesta s nižším přípustným ponorem plavidla, může u této nové nebo nově upravené vodní cesty plavební hloubka dosáhnout hodnoty součtu přípustného ponoru plavidla na bezprostředně předcházejícím úseku vodní cesty a bezpečnostní vzdálenosti plavidla nade dnem vodní cesty; stavební konstrukce musí v budoucnu umožnit dosažení plavební hloubky podle příslušné klasifikační třídy. Bezpečnostní vzdálenost dna plavidla nade dnem vodní cesty (marže) činí

1. v řece

nejméně 0,30 m, u nových a nově upravovaných vodních cest nejméně 0,30 m pro klasifikační tř. 0. a nejméně 0,50 m pro klasifikační tř. I., IV., Va., Vb.,

2. v průplavu

nejméně 0,30 m pro klasifikační tř. 0., nejméně 1,00 m pro klasifikační tř. IV., Va., Vb.,".


Čl. II

Účinnost

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. prosince 2006.


Ministr:
Ing. Řebíček v. r.

Přesunout nahoru