Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 471/2006 Sb.Vyhláška, kterou se mění vyhláška Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže č. 368/2001 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o náležitostech návrhu na povolení spojení soutěžitelů, ve znění vyhlášky č. 407/2005 Sb.

Částka 154/2006
Platnost od 24.10.2006
Účinnost od 01.11.2006
Zařazeno v právních oblastech
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

Obsah

471

VYHLÁŠKA

ze dne 9. října 2006,

kterou se mění vyhláška Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže č. 368/2001 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o náležitostech návrhu na povolení spojení soutěžitelů, ve znění vyhlášky č. 407/2005 Sb.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže stanoví podle § 26 zákona č. 143/2001 Sb., o ochraně hospodářské soutěže a o změně některých zákonů (zákon o ochraně hospodářské soutěže), ve znění zákona č. 340/2004 Sb., zákona č. 484/2004 Sb., zákona č. 127/2005 Sb. a zákona č. 361/2005 Sb.:


Čl. I

Vyhláška č. 368/2001 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o náležitostech návrhu na povolení spojení soutěžitelů, ve znění vyhlášky č. 407/2005 Sb., se mění takto:

1. V příloze v části 8 se bod 8.7. včetně nadpisu zrušuje.

2. V příloze se za část 8 vkládá nová část 9, která zní:

"ČÁST 9

9. Spojení s komunitární dimenzí

9.1. Uveďte, zda navrhované spojení soutěžitelů splňuje obratová kritéria uvedená v ustanovení čl. 1 Nařízení Rady (ES) č. 139/2004 ze dne 20. ledna 2004 o kontrole spojování podniků (dále jen "Nařízení o fúzích"), a pokud ano, zda se jedná o spojení s komunitární dimenzí podle čl. 1 odst. 2 nebo čl. 1 odst. 3 Nařízení o fúzích.

9.2. V případě, že navrhované spojení splňuje obratová kritéria uvedená v ustanovení čl. 1 odst. 2 nebo čl. 1 odst. 3 Nařízení o fúzích, ale každý ze spojujících se soutěžitelů dosáhne více než dvě třetiny svého celkového obratu v rámci Evropského společenství v jednom a témže členském státě Evropské unie, uveďte obrat každého ze spojujících se soutěžitelů za poslední účetní období, vypočtený podle § 14 zákona, dosažený na trhu Evropského společenství, a stát, ve kterém bylo takových dvou třetin obratu dosaženo.

9.3. Uveďte všechny další státy, jejichž orgány jsou rovněž příslušné pro posouzení předmětného spojení soutěžitelů, a zda v těchto státech byl nebo má být návrh na povolení spojení podán.".

Dosavadní část 9 se označuje jako část 10.

3. V příloze v části 10 se číselné označení bodu 9. zrušuje.


Čl. II

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. listopadu 2006.


Předseda:
Ing. Pecina, MBA v. r.

Přesunout nahoru