Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Sdělení č. 396/2006 Sb.Sdělení Ministerstva vnitra o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a rozsahu jejich provozu

Částka 125/2006
Platnost od 09.08.2006
Účinnost od 09.08.2006
Zrušeno k 10.10.2008 (373/2008 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

396

SDĚLENÍ

Ministerstva vnitra

ze dne 26. července 2006

o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a rozsahu jejich provozu

Ministerstvo vnitra sděluje, že podle § 182 odst. 2 zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a § 3 odst. 4 zákona č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech a o změně zákona č. 283/1991 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů, (zákon o cestovních dokladech), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje v příloze seznam hraničních přechodů, které za stanovených podmínek mohou použít k překročení státních hranic státní občané České republiky a cizinci.

V seznamu hraničních přechodů je současně uveden rozsah provozu na jednotlivých hraničních přechodech, nejsou však uváděny jeho přechodné změny.

Zrušuje se sdělení Ministerstva vnitra č. 1/2003 Sb., o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a rozsahu jejich provozu, a sdělení Ministerstva vnitra č. 119/2003 Sb. a č. 406/2003 Sb., kterými se mění sdělení Ministerstva vnitra č. 1/2003 Sb.

Ministr:
Mgr. Bublan v. r.

Příloha

Seznam hraničních přechodů

Obsah

I. ČESKO - POLSKÉ STÁTNÍ HRANICE

I.1. Hraniční přechody

I. 2. Přechody určené výhradně pro malý pohraniční styk

I. 3 Přechody na turistických stezkách protínajících státní hranice

II. ČESKO - SLOVENSKÉ STÁTNÍ HRANICE

Hraniční přechody

III. ČESKO - RAKOUSKÉ STÁTNÍ HRANICE

III. 1. Hraniční přechody

III. 2. Určená místa na turistických stezkách

IV. ČESKO - NĚMECKÉ STÁTNÍ HRANICE

IV. 1. Hraniční přechody

IV. 2. Turistické stezky

V. MEZINÁRODNÍ LETIŠTĚ

V. 1. Veřejná mezinárodní letiště

V. 2. Neveřejná mezinárodní letiště

Vysvětlivky symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů:

vss- státní občan České republiky nebo cizinec,
eu- občané všech členských států Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru,
P- pěší,
v- uživatel ekologického vozíku pro tělesně postižené osoby,
c- cyklista,
c+- cyklista s kolem vybaveným přídavným elektromotorem s maximální konstrukční rychlostí 20 km/hod. a maximálním výkonem 0,5 k W,
g- osoba jedoucí v golfovém vozíku,
50- osoba jedoucí na malém motocyklu (do objemu válců 50 ccm),
m- osoba jedoucí na motocyklu,
oa- osoba jedoucí osobním automobilem,
b- osoba jedoucí autobusem,
n- osoba jedoucí v nákladním vozidle,
žel.- osoba jedoucí ve vlaku bez rozdílu, zda jde o drážní osobní nebo nákladní dopravu,
žel- n- osoba jedoucí ve vlaku drážní nákladní dopravy,
žel- o- osoba jedoucí ve vlaku drážní osobní dopravy,
řič.- osoba plující na lodi,
zt- osoba používající zemědělskou techniku
l- lyžař
j- jezdec na koni
k- osoba používající koňské spřežení

I. Státní hraníce s Polskou republikou

I.1

Hraniční přechody

Název hraničního přechoduOkruh osob podle státní příslušnostiOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Bukovec - Jasnowicevssp, c, m, oa, b/800.00-24.00 hod.
2.Horní Lištná - Leszna Górnavssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
3.Český Těšín - Cieszynvssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
4.Český Těšín - Cieszynvssžel.00.00-24.00 hod.
5.Chotěbuz - Cieszynvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
6.Dolní Marklovice - Marklowice Górnevssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
7.Petrovice u Karviné - Zebrzydowicevssžel.00.00-24.00 hod.
8.Závada - Golkowicevssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
9.Bohumín - Chalupkivssžel.00.00-24.00 hod.
10.Bohumín - Chalupkivssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
11.Píšť- Owsiszczevssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
12.Sudice - Pietraszynvssp, c, m, oa, b, n/200.00-24.00 hod.
13.Krnov - Pietrowicevssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
14.Osoblaha - Pomorzowiczkivssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
15.Bartultovice - Trzebinavssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
16.Zlaté Hory - Konradówvssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
17.Mikulovice - Glucholazyvssžel.00.00-24.00 hod.
18.Jindřichov ve Slezsku - Glucholazyvss.žel.00.00-24.00 hod.
19.Mikulovice - Glucholazyvssp, c, m, oa, b, n/400.00-24.00 hod.
20.Bílý Potok - Paczkówvssp, c, m, oa, b, n/500.00-24.00 hod.
21.Dolní Lipka - Boboszówvssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
22.Lichkov - Miedzylesievssžel.00.00-24.00 hod.
23.Orlické Záhoří - Mostowicevssp, c, m, oa, n/300.00-24.00 hod.
24.Náchod - Kudowa Slonevssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
25.Otovice - Tlumaczówvssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
26.Meziměstí - Mieroszówvssžel.00.00-24.00 hod.
27.Sta roští n - Golińskvssp, c, m, oa, b, n/600.00-24.00 hod.
28.Královec - Lubawkavssžel- n00.00-24.00 hod.
29.Královec - Lubawkavssp, c, m, oa, b, n/700.00-24.00 hod.
30.Pomezní Boudy - Przelecz Okrajvssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
31.Harrachov - Jakuszycevssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
32.Nové Město pod Smrkem - Czerniawa Zdrójvssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
33.Srbská - Miloszóweup, c, 5006.00-22.00 hod.
34.Habartice - Zawidówvssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
35.Frýdlant v Čechách - Zawidówvssžel-n00.00-24.00 hod.
36.Kunratice - Bogatyniavssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
37.Hrádek nad Nisou - Porajówvssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů s Polskou republikou :

/1 nákladní vozidla do 15 t největší povolené hmotnosti,

/2 nákladní vozidla do 20 t největší povolené hmotnosti,

/3 nákladní vozidla do 3,5 užitečné hmotnosti registrovaná v České republice nebo Polské republice, s výjimkou přeprav nebezpečných nákladů,

/4 regionální nákladní doprava - nákladní vozidla do 3,5 t užitečné hmotnosti registrovaná v okresech Bruntál, Šumperk a Jeseník (Česká republika) a Vojevodství Opole (Polská republika),

/5 nákladní vozidla do 121 největší povolené hmotnosti registrovaná v České republice nebo Polské republice, s výjimkou přeprav nebezpečných nákladů,

/6 nákladní vozidla do 61 největší povolené hmotnosti,

/7  nákladní vozidla do 61 užitečné hmotnosti,

/8 autobusy pouze v období od 1.4. do 31.10.

I.2

Přechody určené výhradně pro malý pohraniční styk

Na přechodech malého pohraničního styku mohou překračovat státní hranice státní občané České republiky a státní občané Polské republiky za podmínek stanovených Smlouvou mezi Českou republikou a Polskou republikou o malém pohraničním styku, ze dne 17.1.1995, ve znění Smlouvy ze dne 8.6. 2000.

Název hraničního přechodu
1.Hrčava - Jaworzynka /*p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
2.Malý Stožek - Stozekp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
3.Beskydek - Beskidekp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
4.Kojkovice - Puncówp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
5.Karviná Ráj II - Kaczyce Górne /*p, c, m, oa, zt00.00-24.00 hod.
6.Věřňovice - Laziskap, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
7.Věřňovice - Gorzyczkip, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
8.Kopytov - Olzap, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
9.Šilheřovice - Chalupki /*p, c, m, oa, zt00.00-24.00 hod.
10.Hať- Rudyszwaldp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
11.Hať- Tworkówp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
12.Píšť- Boleslawp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
13.Chuchelná - Borucinp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
14.Chuchelná - Krzanowice /*p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
15.Strahovice - Krzanowicep, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
16.Třebom - Gródczanki /*p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
17.Třebom - Kietrzp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
18.Rohov - Sciborzyce Wielkiep, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
19.Hněvošice - Sciborzyce Wielkiep, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
20.Opava - Pilszczp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
21.Vávrovice - Wiechovicep, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
22.Úvalno - Bránicep, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
23.Chomýž - Chomiazap, c06.00-22.00 hod.
24.Linhartovy - Lenarcicep, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
25.Rusín - Gadzowicep, c, 5006.00-22.00 hod.
26.Velké Kunětice - Slawniowicep, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
27.Vidnava - Kalków/*p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
28.Bernartice - Dziewietlicep, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
29.Bílá Voda - Zloty Stokp, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
30.Travná - Lutynia/*p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
31.Staré Město - Nowa Morawa/*p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
32.Bartošovice v Orlických horách - Niemojów/*p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
33.Malá Cermná - Czermnap, c, 50, zt06.00-22.00 hod.

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu přechodů malého pohraničního styku s Polskou republikou:

/* - v uvedené lokalitě je nejen přechod určený pro malý pohraniční styk, ale současně též přechod na turistické stezce.

I.3

Přechody na turistických stezkách protínajících státní hranice

Na uvedených přechodech mohou překračovat státní hranice občané České republiky a státní příslušníci Polské republiky, Belgie, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Irska, Islandu, Itálie, Izraele, Japonska, Kanady, Kyperské republiky, Litvy, Lichtenštejnského knížectví, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Nizozemska, Norska, Portugalska, Rakouska, Republiky Malta, Řecka, Slovenska, Slovinska, Spolkové republiky Německo, Španělska, Švédska, Švýcarska, USA a Velké Británie za podmínek stanovených Dohodou mezi vládou České republiky a vládou Polské republiky o hraničních přechodech, přechodech na turistických stezkách protínajících státní hranice a zásadách překračování státních hranic mimo hraniční přechody, ze dne 22.11.1996.

Název přechodu na turistické stezceOkruh osob podle druhu dopravyProvozní období a provozní doba
1.Hrčava Trojmezí - Jaworzynka Trojstykp, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
2.Hrčava - Jaworzynka /*p, c, l, vceloročně 06.00-20.00 hod.
3.Bukovec - Istebnap, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
4.Velký Stožek - Stozekp, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
5.Nýdek - Wielka Czantorjap, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
6.Nýdek - Cisownicap, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
7.Karviná Ráj II - Kaczyce Górne /*p, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
8.Karviná Ráj I - Kaczyce Dolnep, c1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
9.Petrovice u Karviné- Kempy - Jastrzebie Ruptawap, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
10.Petrovice u Karviné - Skrbeňskop, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
11.Šilheřovice - Chalupki /*p, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
12.Chuchelná - Krzanowice /*p, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
13.Třebom - Gródczanki /*p, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
14.Zlaté Hory (Biskupská Kupa) - Jarnoltówek (Biskupia Kopa)p, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
15.Vidnava - Kalków /*p, c, l, vceloročně 06.00-20.00 hod.
16.Travná - Lutynia /*p, c, l, vceloročně 06.00-22.00 hod.
17.Černý Kout - Ladek Zdrójp, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
18.Uhelná - Nowy Gieraltówp, c, l, v1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
19.Staré Město - Nowa Morawa /*p, c, l, vceloročně 06.00-22.00 hod.
20.Vrchol Králického Sněžníku - Śniežnikp, lceloročně 08.00-20.00 hod.
21.Horní Morava - Jodlówp, c1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
22.Mladkov (Petrovičky) - Kamienczykp, c1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
23.Bartošovice v Orlických, horách - Niemojów /*p, c, lceloročně 06.00-22.00 hod.
24.Masarykova chata - Zieleniecp,lceloročně 08.00-20.00 hod.
25.Olešnice v Orlických horách (Čihalka) - Duszniki Zdrójp, c, l, v1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
26.Olešnice v Orlických horách - Kociolp, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
27.Česká Čermná - Brzozowicep, c, l, v1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
28.Malá Čermná - Czermna /*p, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
29.Máchovská Lhota - Ostra Górap, c, l, v1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
30.Máchovský Kříž - Pasterkap, c,l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
31.Božanov - Radkówp, c, l, v1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
32.Janovičky - Gluszyca Górnap, c,l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
33.Ruprechtický Špičák - Lomnicap, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
34.Zdoňov - Lacznap, c, v1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
35.Libná - Chelmsko Šlaskiep, c1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
36.Petříkovice - Okrzeszynp, c1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
37.Žacléř (Bobr) - Niedamirówp, c1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
38.Horní Albeřice - Niedamirówp, c, l1.4. - 30.9. 06.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
39.Soví Sedlo (Jelenka) - Sowia Przeleczp, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 09.00-16.00 hod.
40.Luční bouda - Slaski domp, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 09.00-16.00 hod.
41.Luční bouda - Równia p. S.p, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 09.00-16.00 hod.
42.Špindlerův Mlýn - Przesiekap, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
43.Vosecká bouda (Tvarožník) - Szrenicap1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 09.00-16.00 hod.
44.Harrachov - Polána Jakuszyckap, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
45.Jizerka - Orlep, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
46.Smrk- Stóg lzerskip, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 09.00-16.00 hod.
47.Jindřichovice pod Smrkem - Świeciep, c, l1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
48.Černousy/Ves- Zawidówp, c, v1.4. - 30.9. 06.00-20.00 hod.
49.Andělka - Lutogniewicep, c1.4. - 30.9. 08.00-20.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
50.Višňovská - Wigancice Zytawskiep, c, l1.4. - 30.9. 06.00-20.00 1.10.- 31.3. 08.00-18.00

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu přechodů na turistických stezkách protínajících státní hranice s Polskou republikou :

/* - v uvedené lokalitě je nejen přechod na turistické stezce, ale současně i přechod malého pohraničního styku.

II. Státní hranice se Slovenskou republikou

Název hraničního přechoduOkruh osob podle státní příslušnostiOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Lanžhot- Brodskévssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
2.Břeclav (D 2) - Brodské (D 2)vssm, oa, b, n/200.00-24.00 hod.
3.Lanžhot - Kútyvssžel.00.00-24.00 hod.
4.Hodonín - Holičvssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
5.Hodonín - Holičvssžel- o, žel- n/5, žel- n/600.00-24.00 hod.
6.Sudoměřice - Skalicavssp, c, m, oa, b, n/3, n/400.00-24.00 hod.
7.Sudoměřice - Skalicavssžel- o, žel- n/600.00-24.00 hod.
8.Velká nad Veličkou - Vrbovcevssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
9.Velká nad Veličkou - Vrbovcevssžel- o, žel- n/600.00-24.00 hod.
10.Strání - Moravské Lieskovévssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
11.Březová - Nová Bošácavssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
12.Starý Hrozenkov - Drietomavssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
13.Brumov- Bylnice - Horné Srnievssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
14.Vlárský průsmyk - Horné Srnievssžel- o, žel- n/500.00-24.00 hod.
15.Nedašova Lhota - Červený Kameňvssp, c, m, oa, n/100.00-24.00 hod.
16.Střelná - Lysá pod Makytouvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
17.Horní Lideč - Lúky pod Makytouvssžel.00.00-24.00 hod.
18.Bílá-Bumbálka - Makovvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
19.Bílá - Klokočovvssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
20.Šance - Čadca-Milošovávssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
21.Mosty u Jablunkova - Svrčinovecvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
22.Mosty u Jablunkova - Čadcavssžel.00.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů se Slovenskou republikou

/1 - nákladní doprava jen pro přepravu vozidly do 7,5 t největší povolené hmotnosti registrovanými v České republice a Slovenské republice, včetně přepravy do třetích zemí a zpět,

/2 - jen pro motorová vozidla a jízdní soupravy, jejichž nejvyšší povolená rychlost není nižší než 50 km/h,

/3 - nákladní doprava jen pro přepravu vozidly registrovanými v České republice a Slovenské republice, včetně přepravy do třetích zemí a zpět,

/4 - nadměrná nákladní doprava jen na povolení,

/5 - nákladní doprava omezena na dopravu ucelených vlaků s hromadnými substráty s výjimkou zboží, které podléhá rostlinolékařské nebo veterinární kontrole a přeprava souprav vlaků prázdných železničních vozů,

/6 - nákladní doprava jen mimořádně.

III. Státní hranice s Rakouskou republikou

III.1

Hraniční přechody

Název hraničního přechoduOkruh osob podle státní příslušnostiOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Zadní Zvonková - Schönebenvssp, c, m, oa, b, n/108.00-20.00 hod.
2.Přední Výtoň - Guglwaldvssp, c, m, oa, b, n/106.00-22.00 hod.
3.Studánky - Weigetschlagvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
4.Horní Dvořiště - Summerauvssžel.00.00-24.00 hod.
5.Dolní Dvořiště - Wullowitzvssp, c, m, oa, b ,n00.00-24.00 hod.
6.Nové Hrady - Pyhrabruckvssp, c, m, oa, b, n/106.00-22.00 hod.
7.České Velenice - Gmündvssžel.00.00-24.00 hod.
8.České Velenice - Gmünd - Böhmzeilvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
9.Halámky - Gmünd - Nagelbergvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
10.Nová Bystřice - Gramettenvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
11.Slavonice - Fratresvssp, c, m, oa, b, n/106.00-24.00 hod.
12.Vratěnín - Oberthürnauvssp, c, m, oa, b, n/106.00-22.00 hod.
13.Hnanice - Mitterretzbachvssp, c, m, oa, n/106.00-22.00 hod.
14.Znojmo - Retzvssžel.00.00-24.00 hod.
15.Hatě - Kleinhaugsdorfvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
16.Hevlín - Laa an der Thayavssp, c, m, oa, b, n/1, n/200.00-24.00 hod. Po- Pá 04.00-22.00 hod. So 06.00-14.00 hod. Ne+svátky 14.00-22.00 hod.
17.Mikulov - Drasenhofenvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
18.Valtice - Schrattenbergvssp, c, m, oa, n/106.00-22.00 hod.
19.Poštorná - Reintalvssp, c, m, oa, n/106.00-22.00 hod.
20.Břeclav - Hohenauvssžel.00.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů s Rakouskou republikou:

/1 - nákladní vozidla do 3,5 tuny největší povolené hmotnosti

/2 - nákladní vozidla do 7,5 tuny největší povolené hmotnosti.

III.2

Určená místa na turistických stezkách

Na turistických stezkách mohou překračovat státní hranice osoby, které podle komunitárního práva požívají práva volného pohybu a státní občané třetích států, kteří nepodléhají vízové povinnosti v České republice a v Rakouské republice, za podmínek stanovených Smlouvou mezi Českou republikou a Rakouskou republikou o překračování státních hranic na turistických stezkách a překračování státních hranic ve zvláštních případech, ze dne 17.9.2005.

Název turistické stezkyOkruh osob podle druhu dopravyProvozní období a provozní doba
1.Plechý - Plöckensteinp1.4. - 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.10. 08.00-18.00 hod.
2.Nová Pec/Ríjiště - Holzschlagp, c, l1.4. - 30.11. 08.00-20.00 hod. 1.12.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
3.Pestřice - Sonnenwaldp, c, l, j1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-16.00 hod.
4.Ježová - Iglbachp, c, lceloročně 08.00-20.00 hod.
5.Koranda - St. Oswaldp, c1.4. - 30.11. 08.00-20.00 hod.
6.Mnichovice - Dürnau /*p, c, l, j1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
7.Radvanov - Rading /*p, c, l, j1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
8.Český Heršlák - Deutsch Hörschlagp, c, l1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
9.Horní Dvořiště - Eisenhut /*rp, c, l1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
10.Cetviny - Hammern /*p, c, l1.4. - 30.11. 08.00-20.00 hod. 1.12.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
11.Cetviny - Mairspindtp, c, l1.4. - 30.11. 08.00-20.00 hod. 1.12.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
12.Šejby - Harbachp, c, l1.4. - 30.11. 08.00-20.00 hod. 1.12.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
13.České Velenice/lávka - Gmünd/Bleylebenstrassep, c1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 07.00-22.00 hod.
14.Rapšach/Spáleniště - Brandp, c, j1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod.
15.Chlum u Třeboně - Schlagp, c, l, j1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
16.Smrčná - Haugschlagp, c, l, j, g1.4. - 30.11. 08.00-20.00 hod. 1.12.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
17.Romava - Reingersp, c, l, j1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
18.Košťálkov - Kleintaxenp, c, l, j1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
19.Hluboká - Schaditzp, c, l, j, 501.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
20.Stálky - Heinrichsreithp, c, l,j1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
21.Šafov - Langaup, c, l, j1.4. - 30.9. 08.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
22.Podmyče - Fellingp, c, l1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
23.Čížov - Hardeggp, c, l1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
24.Hnanice - Mitterretzbach/Heiliger Steinp, c, l1.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
25.Jaroslavice - Seefeld/Kadolzp, c, j, 501.4. - 31.10. 08.00-20.00 hod.
26.Nový Přerov - Alt Preraup, c, j, 501.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
27.Mikulov - Ottenthalp, c, l, j, 501.4. - 31.10. 06.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-20.00 hod.

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu určených míst na turistických stezkách s Rakouskou republikou:

*/ - určené místo na turistické stezce bude otevřeno po ukončení potřebných přípravných prací.

IV. Státní hranice se Spolkovou republikou Německo

IV.1

Hraniční přechody

Název hraničního přechoduOkruh osob podle státní příslušnostiOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Hrádek nad Nisou - Zittau/Žitavavssžel.00.00-24.00 hod.
2.Varnsdorf - Seifhennersdorfvssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
3.Varnsdorf - Großschönauvssžel.- o00.00-24.00 hod.
4.Rumburk - Ebersbach/ Habrachticevssžel.00.00-24.00 hod.
5.Rumburk - Seifhennersdorfvssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
6.Rumburk - Neugersdorfvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
7.Jiříkov - Neugersdorfvssp, c, 5008.00-20.00 hod.
8.Rožany - Sohlandvssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
9.Dolní Poustevna - Sebnitz/Soběnicevssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
10.Děčín - Bad Schandau/Lázně Žandovvssžel.00.00-24.00 hod.
11.Hřensko - Schmilkavssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
12.Hřensko - Schönavssříč./1000.00-24.00 hod.
13.Petrovice - Bahratalvssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
14.Cínovec - Zinnwald/ Cinvaldvssp, c, b/1100.00-24.00 hod.
15.Cínovec - Altenbergvssm, oa, b, n00.00-24.00 hod.
16.Moldava - Neurehefeldvssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
17.Mníšek - Deutscheinsiedelvssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
18.Hora Sv. Šebestiána - Reitzenhainvssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
19.Vejprty - Bärensteinvssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
20.Vejprty - Bärensteinvssžel.00.00-24.00 hod.
21.Boží Dar- Oberwiesenthalvssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
22.Potůčky - Johanngeorgenstadt /*vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
23.Potůčky - Johanngeorgenstadtvssžel.00.00-24.00 hod.
24.Kraslice - Klingenthalvssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
25.Kraslice - Klingenthalvssžel.- o00.00-24.00 hod.
26.Vojtanov - Schönberg/Krásná horavssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
27.Vojtanov - Bad Brambachvssžel.00.00-24.00 hod.
28.Doubrava - Bad Elstervssp, c, b/1206.00-22.00 hod.
29.Aš - Selb/Plößberg (železnice)vssžel.- n00.00-24.00 hod.
30.Aš - Selbvssp, c, m, oa, b, n/200.00-24.00 hod.
31.Pomezí nad Ohří - Schirdingvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
32.Cheb - Schirndingvssžel.00.00-24.00 hod.
33.Svatý Kříž - Waldsassen /Valdsasyvssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
34.Broumov - Mähringvssp, c, m, oa, b, n/400.00-24.00 hod.
35.Pavlův Studenec - Bärnauvssp, c, 50, m/5, oa/5, b00.00-24.00 hod.
36.Rozvadov - Waidhaus (silnice)vssp, c, m, oa, b, n/600.00-24.00 hod.
37.Rozvadov - Waidhaus (dálnice)vssm, oa, b, n00.00-24.00 hod.
38.Železná - Eslarnvssp, c, 50, m/7, oa/700.00-24.00 hod.
39.Lísková - Waldmünchen /Mnichov nad Lesyvssp, c, m, oa, b, n/800.00-24.00 hod.
40.Česká Kubice - Furth im Wald /Brod nad Lesyvssžel.00.00-24.00 hod.
41.Folmava - Furth im Wald /Brod nad Lesy - Schafbergvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
42.Všeruby - Eschlkamvssp, c, m, oa, b, n/900.00-24.00 hod.
43.Svatá Kateřina - Neukirchen b. Hl. Blutvssp, c, m, oa, b/1200.00-24.00 hod.
44.Železná Ruda - Bayerisch Eisenstein/ Bavorská Železná Rudavssp, c, m, oa, b, n/1300.00-24.00 hod.
45.Železná Ruda - Bayerisch Eisenstein/ Bavorská Železná Rudavssžel.-o00.00-24.00 hod.
46.Strážný - Phillppsreutvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů se Spolkovou republikou Německo:

oa - osoby jedoucí v motorovém vozidle do největší povolené hmotnosti 3,51,

/* - rozšíření rozsahu provozu o motocykly bez omezení a motorová vozidla do největší povolené hmotnosti 3,5 t se uskuteční po ukončení stavebních prací, do této doby je hraniční přechod určen pouze pro pěší, cyklisty a motocykly do 50 ccm,

/1 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Chomutov, Kadaň, Most, Litvínov, Karlovy Vary, Ostrov, Mariánské Lázně, Teplice, Bílina, Sokolov a Kraslice v České republice a v okresech Mittlerer Erzgebirgskreis (MEK), Annaberg (ANA), Freiberg (FG), Weißeritzkreis (DW) a Aue- Schwarzenberg (ASZ) ve Spolkové republice Německo,

/2 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Cheb, Aš, Mariánské Lázně, Sokolov, Kraslice, Tachov a Stříbro v České republice a v okresech Hof (HO), Wunsiedel i. Fichtelgebirge (WUN), Tirschenreuth (TIR) a ve svobodném okresním městě Hof (HO) ve Spolkové republice Německo,

/3 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Cheb, Aš, Mariánské Lázně, Sokolov a Tachov v České republice a v okresech Wunsiedel i. Fichtelgebierge (WUN), Tirschenreuth (TIR), Neustadt a.d. Waldnaab (NEW) a ve svobodném okresním městě Weiden i.d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/4 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Tachov, Stříbro, Cheb, Aš, Mariánské Lázně, Domažlice, Horšovský Týn, Stod a Klatovy v České republice a v okresech Wunsiedel i. Fichtelgebirge (WUN), Tirschenreuth (TIR), Neustadt a.d. Waldnaab (NEW) a ve svobodném okresním městě Weiden i.d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/5 - pro regionální dopravu prováděnou motocykly a motorovými vozidly do největší povolené hmotnosti 3,5 t registrovanými obcemi s rozšířenou působností Tachov a Stříbro v České republice a v okresech Tirschenreuth (TIR) a Neustadt a.d. Waldnaab (NEW) včetně svobodného okresního města Weiden i.d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/6 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Stříbro, Tachov, Aš, Cheb, Mariánské Lázně, Domažlice, Horšovský Týn, Stod a Klatovy v České republice a v okresech Neustadt a.d. Waldnaab (NEW), Tirschenreuth (TIR) a Schwandorf (SAD) a ve svobodném městě Weiden i. D. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/7 - pro regionální dopravu prováděnou motocykly a motorovými vozidly do největší povolené hmotnosti 3,5 t registrovanými obcemi s rozšířenou působností Tachov, Stříbro, Domažlice, Horšovský Týn, Stod a Klatovy v České republice a ve svobodném městě Weiden i.d. OPf. (WEN) a v okresech Schwandorf (SAD) a Neustadt a.d. Waldnaab (NEW) ve Spolkové republice Německo,

/8 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Domažlice, Horšovský Týn, Stod, Klatovy, Sušice, Horažďovice, Přeštice, Tachov a Stříbro v České republice a ve svobodném okresním městě Weiden i.d. OPf. (WEN) a v okresech Neustadt a.d. Waldnaab (NEW), Schwandorf (SAD), Cham (CHA) a Regen (REG) ve Spolkové republice Německo,

/9 - pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly registrovanými obcemi s rozšířenou působností Domažlice, Horšovský Týn, Klatovy, Sušice, Horažďovice, Tachov, Stříbro, Prachatice a Vimperk v České republice a v okresech Schwandorf (SAD), Cham (CHA), Regen (REG) a Freyung- Grafenau (FRG) ve Spolkové republice Německo,

/10 - osobní i nákladní doprava,

/11 - linkový autobus Teplice - Drážďany,

/12 - linková kyvadlová doprava,

/13 - nákladní doprava prováděná motorovými vozidly do 7,51 největší povolené hmotnosti.

IV.2

Turistické stezky

Na turistických stezkách mohou překračovat státní hranice státní občané České republiky, státní příslušníci Spolkové republiky Německo a státní příslušníci třetích států, kteří nepodléhají vízové povinnosti v České republice, ani v žádném z členských států Evropské unie, za podmínek stanovených Dohodou mezi vládou České republiky a vládou Spolkové republiky Německo o malém pohraničním styku na turistických stezkách a v turistických zónách a o překračování státních hranic ve zvláštních případech, ze dne 3. 11. 1994.

Název přechodu na turistické stezceOkruh osob podle druhu dopravyProvozní období a provozní doba
1.Nové Údolí /Třístoličník/ - Dreisesselp1.4. - 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.10. 08.00-18.00 hod.
2.Stožec - Haidmühle /*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 07.00-19.00 hod.
3.České Žleby - Bischofsreut(Marchhäuser)/*p, c, l1.4.- 30.9. 07.00-21.00 hod. 1.10.- 31.3. 07.00-19.00 hod.
4.Bučina - Finsterau /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
5.Prášily - Scheuereckp, c1.6.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 15.11. 08.00-18.00 hod.
6.Debrník - Ferdinadsthal /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
7.Železná Ruda - Bayer. Eisensteinp, c, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
8.Ostrý - Grosser Osserp1.5.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.10. 08.00-18.00 hod.
9.Zadní chalupy - Helmhof/*p, c, l15.3.- 31.3. 08.00-18.00 hod. 1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 15.2. 08.00-18.00 hod. 1.12.- 15.2. 08.00-18.00 hod. platí pouze pro lyžaře
10.Fleky - Hofberg /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
11.Všeruby - Gaishof/*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
12.Starý Spálenec - Prennetriegelweg (Prennet)p1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
13.Ovčí vrch - Hochstrasse /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
14.Pod Třemi znaky - Brombeerriegel /*l1.12.- 15.3. 08.00-18.00 hod.
15.Tři znaky - Drei Wappenp1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod.
16.Čerchov - Lehmgrubenweg /*p,l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
17.Nemanice/Lučina - Untergrafenried /*p, c, l, j, k1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
18.Rybník - Stadiem /*p, c+, l, v, j, k1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
19.Pleš - Friedrichshäng /*p, c, l, v, j, k1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
20.Přední Zahájí - Waldheim /*p, c, l, v, j, k1.7.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 30.11. 08.00-18.00 hod. 24.12.- 1.1. 08.00-18.00 hod. pro občany Spolkové republiky Německo k návštěvě hřbitova u obce Přední Zahájí
21.Křížový Kámen - Kreuzstein /*p, c, l, v, í,k1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
22.Branka - Hermannsreuth /*p, c, l, j1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
23.Žďár - Griesbach /*p, c, l, v, j, k1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
24.Mýtina - Neualbenreuthp, c, j, k1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
25.Starý Hrozňatov - Hatzenreuth /*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
26.Cheb - Waldsassen /*p, c, l, j, k,v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
27.Pomezí nad Ohří - Rathsamerweg(Schirnding)/*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
28.Libá/Dubina - Hammermühle /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
29.Libá - Liebensteiner Tor /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
30.Nové Domy - Neuhausen /*p, c, l, j, k,v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
31.Trojmezí (Kaiserův Mlýn) - Dreiländereck /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
32.Hranice - Ebmath /*p, c, l, j, vceloročně 06.00-22.00 hod.
33.Hranice - Bad Elster/Bäranlohp, c, v, j1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
34.Horní Paseky - Bad Brambach /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
35.Plesná - Bad Brambach /*p, c, l, j, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
36.Luby - Wernitzgrün /*p, c, l, j, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-20.00 hod.
37.Vysoký kámen - Erlbachp, c,j1.8.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.12. 08.00-18.00 hod.
38.Bublava - Klingenthal/Aschberg /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-22.00 hod.
39.Bublava - Klingenthal/Aschberg /*l1.4.- 15.4. 07.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
40.Stříbrná (Zadní Ostružník) - Klingenthal (Kleiner Rammelsberg) /*l1.11.- 31.3. 08.00-18.00 hod. 1.4.- 15.4. 07.00-22.00 hod.
41.Jelení - Wildenthal /*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
42.Hřebečná /Korce - Henneberg (Oberjugel) /*I1.4.- 15.4. 07.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
43.Potůčky - Breitenbrunn (Himmelswiese) /*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
44.Český mlýn 1 - Rittersgrün (Zollstraße) /*I1.11.- 31.3. 08.00-18.00 hod. 1.4.- 15.4. 07.00-22.00 hod.
45.Český mlýn 2 - Rittersgrün (Kaffenbergweg) /*I1.11.- 31.3. 08.00-18.00 hod. 1.4.- 15.4. 07.00-22.00 hod.
46.Hubertky - Tellerhäuser /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
47.Hřebečná (Boží Dar)/Hubertky - Oberwiesenthal/Kurort /*l1.4.- 15.4. 07.00-22.00 hod. 1.11.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
48.Loučná - Oberwiesenthal /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 07.00-22.00 hod.
49.České Hamry - Hammerunterwiesenthal /*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-22.00 hod.
50.Černý Potok - Jöhstadtp, c1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-22.00 hod.
51.Kryštofovy Hamry - Jöhstadt (Schmalzgrube) /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-22.00 hod.
52.Kalek - Rübenau /*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
53.Brandov - Olbernhau /*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
54.Hora Sv. Kateřiny - Deutschkatharinenberg /*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-22.00 hod.
55.Nová Ves v Horách - Deutschneudorf /*p, c, l, j, v,celoročně 06.00-22.00 hod.
56.Český Jiřetín - Deutschgeorgenthal /*p, c, l, j, v,1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
57.Moldava - Holzhau /*p, c, l, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
58.Zadní Cínovec - Georgenfeld /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
59.Fojtovice - Fürstenaup1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
60.Jílové/Sněžník - Rosenthalp, c, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
61.Dolní Zleb - Elbradweg Schönap, c, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
62.Hřensko - Schönap, c, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
63.Zadní Jetřichovice - Hinterhermsdorf (Rabensteine)p, c1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
64.Zadní Doubice - Hinterhermsdorfp, c, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
65.Mikulášovice - Hinterhermsdorf /*p, c, l, j1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
66.Mikulášovice (Tomášov) - Sebnitz, místní část Hertigswalde (Waidhaus) /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
67.Mikulášovice/Tanečnice - Sebnitzp1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
68.Lobendava - Langburkersdorfp, c1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
69.Lobendava/Severní - Steinigtwolmsdorfp, c1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
70.Lipová - Sohlandp, c,v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
71.Šluknov/Rožany - Sohlandp, c1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
72.Šluknov (Královka) - Sohland a.d. Spree (Taubenheim)p, c1.7.- 30.9. 06.00-22.00 hod.
73.Šluknov (Fukov) - Oppach /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
74.Šluknov - Neusalza- Spremberg (Badstrafce) /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
75.Šluknov (Království) - Friedersdorf (Blockhaus) /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
76.Jiříkov - Ebersbachp, c, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
77.Jiříkov - Neugersdorf (Breitscheidstrafce)p, c, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
78.Varnsdorf - Großschonaup, c, v1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
79.Dolní Podluží - Waltersdorf (Herrenwalde) /*p, c, l, v,1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
80.Dolní Světlá - Waltersdorf /*p, c, l, v,1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
81.Dolní Světlá - Jonsdorf /*PJ1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
82.Krompach - Jonsdorf /*p, c, l, v,1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
83.Krompach - Oybin/Hain /*p, c, l1.4.- 30.9. 06.00-22.00 hod. 1.10.- 31.3. 08.00-18.00 hod.
84.Petrovice - Lückendorf /*p, c, l, vceloročně 06.00-22.00 hod.
85.Hrádek nad Nisou - Hartaup, c, j, vceloročně 06.00-22.00 hod.

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu turistických stezek protínajících státní hranice se Spolkovou republikou Německo:

/* - povolena jízda strojů na úpravu běžecké stopy.

V. Mezinárodní letiště

V.1

Veřejná mezinárodní letiště

Název letištěProvozní doba
1.Praha - Ruzyněnepřetržitá
2.Ostrava - Mošnovnepřetržitá
3.Brno - Tuřanynepřetržitá
4.Karlovy Varynepřetržitá
5.Pardubicepondělí- pátek 07- 21.00 hod. sobota, neděle, svátky V
6.LiberecV
7.KlatovyV
8.Uherské Hradiště - KunoviceV
9.Mnichovo HradištěV
10.OlomoucV

V. 2

Neveřejná mezinárodní letiště

Název letištěProvozní doba
1.VodochodyV
2.OtrokoviceV
3.Vysoké MýtoV
4.PřerovV
5.Hradec KrálovéV
6.BenešovV
7.LíněV
8.HosínV
9.RoudniceV
10.LetňanyV

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu mezinárodních letišť:

V - provozní dobu stanovuje provozovatel mezinárodního letiště.

Přesunout nahoru