Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Nařízení vlády č. 303/2005 Sb.Nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 481/2000 Sb., o použití prostředků Státního fondu rozvoje bydlení formou dotace ke krytí části nákladů spojených s výstavbou bytů, ve znění pozdějších předpisů

Částka 107/2005
Platnost od 27.07.2005
Účinnost od 27.07.2005
Zrušeno k 01.04.2016 (78/2016 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

Obsah

303

NAŘÍZENÍ VLÁDY

ze dne 8. června 2005,

kterým se mění nařízení vlády č. 481/2000 Sb., o použití prostředků Státního fondu rozvoje bydlení formou dotace ke krytí části nákladů spojených s výstavbou bytů, ve znění pozdějších předpisů

Vláda nařizuje podle § 9 zákona č. 211/2000 Sb., o Státním fondu rozvoje bydlení a o změně zákona č. 171/1991 Sb., o působnosti orgánů České republiky ve věcech převodů majetku státu na jiné osoby a o Fondu národního majetku České republiky, ve znění pozdějších předpisů, k provedení § 3 odst. 1 písm. c) tohoto zákona:


Čl. I

V § 3 nařízení vlády č. 481/2000 Sb., o použití prostředků Státního fondu rozvoje bydlení formou dotace ke krytí části nákladů spojených s výstavbou bytů, ve znění nařízení vlády č. 141/2002 Sb., písmeno f) zní:

"f) jde-li o budovu s 15 a více nájemními byty, musí nejméně 5 % nájemních bytů, a to vždy alespoň 1 nájemní byt, splňovat požadavky stanovené zvláštním právním předpisem, který určuje obecné technické podmínky zabezpečující užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace5); vysloví-li s tím ministr pro místní rozvoj na základě písemné a zdůvodněné žádosti obce souhlas, mohou při výstavbě 100 a více bytů v rámci jedné investiční akce být byty splňující podmínky užívání osobami s omezenou schopností pohybu a orientace umístěny v jednotlivých budovách nerovnoměrně, jestliže podíl těchto bytů na celkovém počtu všech bytů stavěných obcí s dotací podle tohoto nařízení dosahuje nejméně 5 % a jestliže v každé budově je umístěn alespoň 1 takový byt, přičemž v žádné budově podíl těchto bytů nepřesahuje jednu třetinu počtu všech bytů v budově,".


Čl. II

Toto nařízení nabývá účinnosti dnem jeho vyhlášení.


Předseda vlády:

Ing. Paroubek v. r.

Ministr pro místní rozvoj:

Mgr. Martínek v. r.

Přesunout nahoru