Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Sdělení č. 1/2003 Sb.Sdělení Ministerstva vnitra o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a rozsahu jejich provozu

Částka 1/2003
Platnost od 08.01.2003
Účinnost od 08.01.2003
Zrušeno k 09.08.2006 (396/2006 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

1

SDĚLENÍ

Ministerstva vnitra

ze dne 30. prosince 2002

o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a rozsahu jejich provozu

Ministerstvo vnitra sděluje, že podle § 182 odst. 2 zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a § 3 odst. 4 zákona č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech a o změně zákona č. 283/1991 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů, (zákon o cestovních dokladech), ve znění zákona č. 217/2002 Sb., vyhlašuje v příloze seznam hraničních přechodů, které za stanovených podmínek mohou použít k překročení státních hranic státní občané České republiky a cizinci. V seznamu hraničních přechodů je současně uveden rozsah provozu na jednotlivých hraničních přechodech, nejsou však uváděny jeho přechodné změny.

Ministr:
Mgr. Gross v. r.

Příloha ke sdělení č. 1/2003 Sb.

Obsah

Seznam hraničních přechodů

I. ČESKO - POLSKÉ STÁTNÍ HRANICE

I. 1. Hraniční přechody

I. 2. Přechody určené výhradně pro malý pohraniční styk

I. 3. Přechody na turistických stezkách protínajících státní hranice

II. ČESKO - SLOVENSKÉ STÁTNÍ HRANICE

Hraniční přechody

III. ČESKO - RAKOUSKÉ STÁTNÍ HRANICE

Hraniční přechody

IV. ČESKO - NĚMECKÉ STÁTNÍ HRANICE

IV. 1. Hraniční přechody

IV. 2.Turistické stezky

V. MEZINÁRODNÍ LETIŠTĚ

V. 1. Veřejná mezinárodní letiště

V. 2. Neveřejná mezinárodní letiště

Vysvětlivky symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů :

vss- státní občan České republiky nebo cizinec,
cr- státní občan České republiky,
pr- státní příslušník Polské republiky,
sr- státní příslušník Slovenské republiky,
rak- státní příslušník Rakouské republiky,
eu- státní příslušník členského státu Evropské unie,
ts- osoba, která nepodléhá vízové povinnosti v České republice ani v Rakouské republice,
p- pěší,
v- vozíčkář, uživatel ekologického invalidního vozíku,
c- cyklista,
- cyklista s kolem vybaveným přídavným elektromotorem s maximální konstrukční rychlostí 20 km/hod. a maximálním výkonem 0,5 kW,
50- osoba jedoucí na malém motocyklu (do obsahu válců 50 ccm),
m- osoba jedoucí na motocyklu,
oa- osoba jedoucí osobním automobilem,
b- osoba jedoucí autobusem,
n- osoba jedoucí v nákladním vozidle,
žel.- osoba jedoucí ve vlaku bez rozdílu, zda jde o drážní osobní nebo nákladní dopravu,
žel-n- osoba jedoucí ve vlaku drážní nákladní dopravy,
žel-o- osoba jedoucí ve vlaku drážní osobní dopravy,
řič.- osoba plující na lodi,
zt- osoba používající zemědělskou techniku,
l- lyžař,
j- jezdec na koni,
k- osoba používající koňské spřežení.

I. Státní hranice s Polskou republikou

1.1

Hraniční přechody

Název hraničního přechoduOkruh osob podle státní příslušnostiOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Bukovec -
Jasnowice
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
2.Horní Lištná -
Leszna Górna
vssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
3.Závada -
Golkowice
cr, prp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
4.Český Těšín -
Cieszyn
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
5.Chotěbuz -
Cieszyn
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
6.Český Těšín -
Cieszyn
vssžel.00.00-24.00 hod.
7.Petrovice u Karviné -
Zebrzydowice
vssžel.00.00-24.00 hod.
8.Dolní Marklovice-
Marklowice Górne
vssp, c, m, oa,00.00-24.00 hod.
9.Bohumín -
Chalupki
vssžel.00.00-24.00 hod.
10.Bohumín -
Chalupki
vssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
11.Sudice -
Pietraszyn
vssp, c, m, oa, b, n/200.00-24.00 hod.
12.Krnov -
Pietrowice
vssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
13.Zlaté Hory -
Konradów
vssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
14.Mikulovice -
Glucholazy
vssžel-n00.00-24.00 hod.
15.Mikulovice -
Glucholazy
vssp, c, m, oa, b, n/400.00-24.00 hod.
16.Bílý Potok -
Paczków
vssp, c, m, oa, b, n/500.00-24.00 hod.
17.Dolní Lipka -
Boboszów
vssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
18.Lichkov -
Miedzylesie
vssžel.00.00-24.00 hod.
19.Náchod -
Kudowa Slone
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
20.Otovice -
Tlumaczów
vssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
21.Meziměstí -
Mieroszów
vssžel.00.00-24.00 hod.
22.Starostín -
Golinsk
vssp, c, m, oa, b, n/600.00-24.00 hod.
23.Královec -
Lubawka
vssžel-n00.00-24.00 hod.
24.Královec -
Lubawka
vssp, c, m, oa, b, n/700.00-24.00 hod.
25.Pomezní Boudy -
Przelecz Okraj
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
26.Harrachov -
Jakuszyce
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
27.Nové Město p. Smrkem -
Czerniawa Zdroj
vssp, c, m, oa, b, n /300.00-24.00 hod.
28.Srbská -
Miloszów
cr, prp, c, 5006.00-22.00 hod.
29.Habartice -
Zawidów
vssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
30.Frýdlant v Čechách -
Zawidów
vssžel-n00.00-24.00 hod.
31.Kunratice -
Bogatynia
vssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
32.Hrádek nad Nisou -
Porajów
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
33.Osoblaha -
Pomorzowiczki
cr, prp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
34.Bartultovice -
Trzebina
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
35.Píšť -
Owsiszcze
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů s Polskou republikou:

/1 nákladní vozidla do 15 t celkové hmotnosti,

/2 nákladní vozidla do 20 t celkové hmotnosti,

/3 nákladní vozidla do 3,5 t užitečné hmotnosti evidovaná v České republice nebo Polské republice, s výjimkou přeprav nebezpečných nákladů,

/4 regionální nákladní doprava - nákladní vozidla do 3,5 t užitečné hmotnosti evidovaná v okresech Bruntál, Šumperk a Jeseník (Česká republika) a Vojevodství Opole (Polská republika),

/5 nákladní vozidla do 12 t celkové hmotnosti evidovaná v České republice nebo Polské republice, s výjimkou přeprav nebezpečných nákladů,

/6 nákladní vozidla do 6 t celkové hmotnosti,

/7 nákladní vozidla do 6 t užitečné hmotnosti.

I. 2.

Přechody určené výhradně pro malý pohraniční styk

Na přechodech malého pohraničního styku mohou překračovat státní hranice státní občané České republiky a státní občané Polské republiky za podmínek stanovených Smlouvou mezi Českou republikou a Polskou republikou o malém pohraničním styku, ze dne 17.1.1995.

 Název přechoduOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Hrčava -
Jaworzynka /*
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
2.Malý Stožek -
Stozek
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
3.Beskydek -
Beskidek
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
4.Kojkovice -
Punców
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
5.Karviná Ráj II -
Kaczyce Górne
p, c, m, oa, zt00.00-24.00 hod.
6.Věřňovice -
Laziska
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
7.Věřňovice -
Gorzyczki
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
8.Kopytov -
Olza
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
9.Šilheřovice -
Chalupki
p, c, m, oa, zt00.00-24.00 hod.
10.Hať-
Rudyszwald
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
11.Hať-
Tworków
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
12.Píšť -
Owsiszcze
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
13.Píšť -
Boleslaw
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
14.Chuchelná -
Borucin
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
15.Chuchelná -
Krzanowice
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
16.Strahovice -
Krzanowice
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
17.Třebom -
Gródczanki
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
18.Třebom -
Kietrz
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
19.Rohov -
Sciborzyce Wielkie
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
20.Hněvošice -
Sciborzyce Wielkie
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
21.Opava -
Pilszcz
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
22.Vávrovice -
Wiechovice
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
23.Úvalno -
Bránice
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
24.Chomýž -
Chomiaza
p, c06.00-22.00 hod
25.Linhartovy -
Lenarcice
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod
26.Velké Kunětice -
Slawniowice
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
27.Vidnava -
Kalków
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
28.Bernartice -
Dziewietlice
p,c,50,zt,06.00-22.00 hod.
29.Bílá Voda -
Zloty Stok
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
30.Travná -
Lutynia /*
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
31.Staré Město -
Nowa Morawa /*
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
32.Bartošovice v Orlických horách -
Niemojów /*
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
33.Orlické Záhoří -
Mostowice
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.
34.Malá Cermná -
Czermna
p, c, 50, zt06.00-22.00 hod.

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu přechodů malého pohraničního styku:

/* - v uvedené lokalitě je nejen přechod určený pro malý pohraniční styk, ale současně též přechod na turistické stezce

I.3

Přechody na turistických stezkách protínajících státní hranice

Na uvedených přechodech mohou překračovat státní hranice občané České republiky a státní příslušníci Polské republiky, Belgie, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Irska, Islandu, Itálie, Izraele, Japonska, Kanady, Litvy, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Nizozemska, Norska, Portugalska, Rakouska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Spolkové republiky Německo, Španělska, Švédska, Švýcarska, USA a Velké Británie za podmínek stanovených Dohodou mezi vládou České republiky a vládou Polské republiky o hraničních přechodech, přechodech na turistických stezkách protínajících státní hranice a zásadách překračování státních hranic mimo hraniční přechody, ze dne 22.11.1996.

Název přechodu na turistické stezceOkruh osob podle druhu dopravyProvozní období a provozní doba
1.Hrčava -
Jaworzynka /*
p, c, l, vceloročně06.00-20.00 hod.
2.Velký Stožek -
Stozek
p, c, l1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
3.Nýdek -
Wielka Czantorja
p, l1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
4.Zlaté Hory (Biskupská kupa) -
Jarnoltówek (Biskupia Kopa)
p,c, l1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
5.Travná -Lutynia /*p, c, l, vceloročně06.00-22.00 hod.
6.Staré Město -Nowa Morawa /p, c, l, vceloročně06.00-22.00 hod.
7.Vrchol Kralického Sněžníku -Snieznikpsobota a neděle08.00-20.00 hod.
8.Horní Morava -
Jodlów
p, c1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
9.Mladkov (Petrovičky) -
Kamienczyk
p, c1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
10.Bartošovice v Orlických horách -
Niemojów /*
p, c, lceloročně06.00-22.00 hod.
11.Masarykova chata -
Zieleniec
p, lceloročně08.00-20.00 hod.
12.Olešnice v Orlických horách (Čihálka) -
Duszniki Zdrój
p, c, l, v1. 4. - 30. 9.
1. 10.- 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
13.Česká Čermná -
Brzozowice
p, c, l, v1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
14.Máchovská Lhota -
Ostrá Góra
p, c, l, v1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
15.Božanov -
Radków
p, c, l, v1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
16.Janovičky -
Gluszyca Górna
p, c, l1. 4. - 30. 9.
1. 10.- 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
17.Zdoňov -
Laczna
p, c, v1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
18.Petříkovice -
Okreszyn
p, c1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
19.Zacléř (Bobr) -
Niedomirów
p, c1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
20.Soví Sedlo (Jelenka) -
Sowia Przelecz
p, l1. 4. - 30. 9.
1. 10.- 31. 3.
08.00-20.00 hod.
09.00-16.00 hod.
21.Luční bouda -
Slaski dom
p, l1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
09.00-16.00 hod.
22.Luční bouda -
Równia p.S.
p, l1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
09.00-16.00 hod.
23.Vosecká bouda (Tvarožník) -
Szrenica
p1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
09.00-16.00 hod.
24.Smrk -
Stóg Izerski
p, l1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
09.00-16.00 hod.
25.Andělka -
Lutogniewice
p, c1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
26.Špindlerův Mlýn -
Przesieka
p, c, l1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
27.Harrachov -
Polána Jakuszycka
p, c, l1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
08.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.
28.Horní Albeřice -
Niedamirów
p, c, l1. 4. - 30. 9.
1. 10. - 31. 3.
06.00-20.00 hod.
08.00-18.00 hod.

Vysvětlivky dalšího symbolu použitého v seznamu přechodů na turistických stezkách protínajících státní hranice s Polskou republikou:

/* - v uvedené lokalitě je nejen přechod na turistické stezce, ale současně i přechod malého pohraničního styku.

II. Státní hranice se Slovenskou republikou

Název hraničního přechoduOkruh osob podle státní příslušnostiOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Lanžhot -
Brodské
vssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
2.Břeclav (D 2) -
Brodské (D 2)
vssm, oa, b, n/200.00-24.00 hod.
3.Lanžhot -
Kúty
vssžel.00.00-24.00 hod.
4.Hodonín -
Holič
vssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
5.Hodonín -
Holič
vssžel-o, žel-n/5, žel-n/600.00-24.00 hod.
6.Sudoměřice -
Skalica
vssp, c, m, oa, b, n/3, n/400.00-24.00 hod.
7.Sudoměřice -
Skalica
vssžel-o, žel-n/600.00-24.00 hod.
8.Velká nad Veličkou -
Vrbovce
vssp, c, m, oa, b, n/300.00-24.00 hod.
9.Velká nad Veličkou -
Vrbovce
vssžel-o, žel-n/600.00-24.00 hod.
10.Strání -
Moravské Lieskové
vssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
11.Březová -
Nová Bošáca
vssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
12.Starý Hrozenkov -
Drietoma
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
13.Brumov-Bylnice -
Horné Srnie
vssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
14.Vlárský průsmyk -
Horné Srnie
vssžel-o, žel-n/500.00-24.00 hod.
15.Nedašova Lhota -
Červený Kameň
vssp, c, m, oa, n/100.00-24.00 hod.
16.Střelná -
Lysá pod Makytou
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
17.Horní Lideč -
Lúky pod Makytou
vssžel.00.00-24.00 hod.
18.
19.Bílá-Bumbálka -
Makov
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
20.Bílá -
Klokočov
vssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
21Šance -
Čadca-Milošová
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
22.Mosty u Jablůnkova -
Svrčinovec
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
23.Mosty u Jablunkova -
Čadca
vssžel.00.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů se Slovenskou republikou:

/1 - nákladní doprava jen pro přepravu vozidly do 7,5 t celkové hmotnosti evidovanými v České republice a Slovenské republice, včetně přepravy do třetích zemí a zpět,

/2 - jen pro motorová vozidla a jízdní soupravy, jejichž nejvyšší povolená rychlost není nižší než 50 km/h,

/3 - nákladní doprava jen pro přepravu vozidly evidovanými v České republice a Slovenské republice, včetně přepravy do třetích zemí a zpět,

/4 - nadměrná nákladní doprava jen na povolení,

/5 - nákladní doprava omezená na dopravu ucelených vlaků s hromadnými substráty s výjimkou zboží, které podléhá rostlinolékařské nebo veterinární kontrole a přeprava souprav vlaků prázdných železničních vozů,

/6 - nákladní doprava jen mimořádně.

III. Státní hranice s Rakouskou republikou

Název hraničního přechoduOkruh osob podle státní příslušnostiOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Plešné jezero -
Holzschlag
cr, rak,ts,p15.4 -31.10. 08.00-20.00 hod.
2Ježová -
Iglbach
cr, rak, tsp, c1.4.-31.10. 08.00-20.00 hod.
3.Koranda -
St. Oswald
cr, rak, tsp, c1.4.-31.10. 08.00-20.00 hod.
4.Zadní Zvonková -
Schoneben
cr, rak, tsp, c, 5015.4.-2.11. 08.00-20.00 hod.
5.Přední Výtoň -
Guglwald
cr, rak, tsp, c, m, oa, b/linkové autobusy15.3.-31. 10. 06.00-22.00 hod. 1.11.-14.3. 06.00-20.00 hod.
6.Studánky -
Weigetschlag
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
7.Dolní Dvořiště -
Wullowitz
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
8.Horní Dvořiště -
Summerau
vssžel.00.00-24.00 hod.
9.Nové Hrady -
Pyhrabruck
cr, rak, tsp, c, m, oa, b06.00-22.00 hod.
10.České Velenice -
Gmünd 2/Bleylebenstrasse
cr, rak, tsP, c07.00-19.00 hod.
11.České Velenice -Gmündvssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
12.České Velenice -Gmündvssžel.00.00-24.00 hod.
13.Halámky -
Neu Nagelberg
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
14.Chlum u Třeboně -
Schlag
cr, rak, tsp, c1.5.-30.6. 08.00-18.00 hod.
1.7.-31.8. 08.00-20.00 hod.
1.9.-15.10. 08.00-18.00 hod.
15.Nová Bystřice -
Grametten
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
16.Slavonice -
Fratres
cr, rak, tsp, c, m, oa, b06.00-22.00 hod.
17.Vratěnín -
Drosendorf
cr, rak, tsp, c, m, oa, b06.00-22.00 hod.
18.Cížov -Hardeggcr, rak, tsp, c15.4. -2.11. a před 15.4. také na Bílou sobotu, Velikonoční neděli a Velikonoční pondělí
- 08.00-20.00 hod.
19.Hnanice -
Mitteretzbach
cr, rak, ts p, c, m, oa06.00-22.00 hod.
20.Satov -
Retz
vssžel.00.00-24.00 hod.
21.Hatě -
Kleinhaugsdorf
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
22.Hevlín -
Laa an der Thaya
vssp, c, m, oa, b,
n/ do 6 t celkové hmotnosti
00.00-24.00 hod.Po-Pá 04.00-22.00 hod.
So 06.00-14.00 hod.
Ne a svátek 14.00-22.00 hod.
23.Mikulov -
Drasenhofen
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
24.Valtice -
Schrattenberg
cr, rak, ts p, c, m, oa06.00-22.00 hod.
25.Poštorná -
Reinthal
cr, rak, tsp, c, m, oa06.00-22.00 hod.
26.Břeclav -
Hohenau
vssžel.00.00-24.00 hod.

IV. Státní hranice se Spolkovou republikou Německo

IV. 1

Hraniční přechody

Název hraničního přechoduOkruh osob podle státní příslušnostiOkruh osob podle druhu dopravyProvozní doba
1.Hrádek nad Nisou -
Zittau/Žitava
vssžel.00.00-24.00 hod.
2.Varnsdorf -
Siefhennersdorf
vssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
3.Rumburk -
Ebersbach/Habrachtice
vssžel.00.00-24.00 hod.
4.Rumburk -
Seifhennersdorť
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
5.Jiříkov -
Neugersdorf
vssp, c, 5008.00-20.00 hod.
6.Dolní Poustevna -
Sebnitz/Soběnice
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
7.Děčín -
Bad Schandau/ Lázně Žandov
vssžel.00.00-24.00 hod.
8.Hřensko -
Schmilka
vssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
9.Hřensko -
Schona
vssřič./1300.00-24.00 hod.
10.Petrovice -
Bahratal
vssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
11.Cínovec -
Zinnwald/Cinvald
vssp, c, b/1000.00-24.00 hod.
12.Cínovec -
Altenberg
vssm, oa, b, n00.00-24.00 hod.
13.Moldava -
Neurehefeld
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
14.Hora Svatého Šebestiána -
Reitzenhain
vssp, c, m, oa, b, n/900.00-24.00 hod.
15.Vejprty -
Barenstein
vssp, c, 5000.00-24.00 hod.
16.Vejprty -
Barenstein
vssžel-o00.00-24.00 hod.
17.Boží Dar -
Oberwiesenthal
vssp, c, m, oa, b00.00-24.00 hod.
18.Potůčky -
Johanngeorgenstadt
vssp, c, 5000.00-24.00 hod.
19.Potůčky -
Johanngeorgenstadt
vssžel.00.00-24.00 hod.
20.Kraslice -
Klingenthal
vssp, c, m, oa, n/1400.00-24.00 hod.
21.Kraslice/Hraničná -
Klingenthal
vssžel-o00.00-24.00 hod.
22.Vojtanov -
Schonberg/ Krásná Hora
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
23.Vojtanov -
Bad Brambach
vssžel.00.00-24.00 hod.
24.Doubrava -
Bad Elster
vssp, c, b/1206.00-22.00 hod.
25.Aš -
Selb/Plößberg (železnice)
vssžel-n00.00-24.00 hod.
26.Aš -
Selb
vssp, c, m, oa, b, n/800.00-24.00 hod.
27.Pomezí nad Ohří -
Schirnding
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
28.Cheb -
Schirnding
vssžel.00.00-24.00 hod.
29.Svatý Kříž -
Waldsassen/Valdsasy
vssp, c, m, oa, b, n/700.00-24.00 hod.
30.Broumov -
Mähring
vssp, c, m, oa, b, n/600.00-24.00 hod.
31.Pavlův Studenec -
Bärnau
vssp, c, 50, m/5, oa/5, b/500.00-24.00 hod.
32.Rozvadov -
Waidhaus
vssp, c, m, oa, b, n/400.00-24.00 hod.
33.Rozvadov (dálnice) -
Waidhaus
vssm, oa, b, n00.00-24.00 hod.
34.Železná -
Eslarn
vssp, c, 50, m/3, oa/300.00-24.00 hod.
35.Lísková -
Waldmünchen/ Mnichov nad Lesy
vssp, c, m, oa, b, n/200.00-24.00 hod.
36.Česká Kubice -
Furth im Wald/ Brod nad Lesy
vssžel.00.00-24.00 hod.
37.Folmava -
Furth im Wald/ Schafberg/ Brod nad Lesy
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
38.Všeruby -
Eschlkam
vssp, c, m, oa, b, n/100.00-24.00 hod.
39.Svatá Kateřina -
Neukirchen b.Hl.Blut
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.
40.Železná Ruda -
Bayerisch Eisenstein/ Bavorská Železná Ruda
vssp, c, m, oa, b, n/1100.00-24.00 hod.
41.Železná Ruda -
Bayerisch Eisenstein/ Bavorská Železná Ruda
vssžel-o00.00-24.00 hod.
42.Strážný -
Philippsreuth
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00 hod.
43.Stožec -
Haidmühle
vssp, c, 501. 4. -30. 9. - 07.00-21.00 hod.
1. 10.-31. 3. - 07.00-19.00 hod.
44.Rumburk -
Neugersdorf
vssp, c, m, oa, b, n00.00-24.00
45.Mníšek -
Deutscheinsiedel
vssp, c, m, oa00.00-24.00
46.Rožany -
Sohland
vssp, c, m, oa00.00-24.00 hod.

Vysvětlivky dalších symbolů použitých v seznamu hraničních přechodů se Spolkovou republikou Německo:

/1 - pro držitele povolení pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly evidovanými v okresech Domažlice (DO), Tachov (TC), Klatovy (KT) a Prachatice (PT) v České republice a v okresech Schwandorf (SAD), Cham (CHA), Regen (REG) a Freyung-Grafenau (FRG) ve Spolkové republice Německo,

/2 - pro držitele povolení pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly evidovanými v okresech Domažlice (DO), Tachov (TC) a Klatovy (KT) v České republice a ve svobodném městě Weiden i. d. OPf. (WEN) a v okresech Neustadt a. d. Waldnaab (NEW), Schwandorf (SAD), Cham (CHA), Regen (REG) ve Spolkové republice Německo,

/3 - pro dopravu prováděnou motocykly a osobními automobily evidovanými v okresech Tachov (TC) a Domažlice (DO) v České republice a ve svobodném městě Weiden i. d. OPf. (WEN) a v okresech Schwandorf (SAD) a Neustadt a. d. Waldnaab (NEW) ve Spolkové republice Německo,

/4 - pro držitele povolení pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly evidovanými v okresech Tachov (TC), Cheb (CH) a Domažlice (DO) v České republice a v okresech Neustadt a.d. Waldnaab (NEW), Tirschenreuth (TIR) a Schwandorf (SAD) a ve svobodném městě Weiden i. d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/5 - pro dopravu prováděnou motocykly, osobními automobily a autobusy evidovanými v okrese Tachov (TC) v České republice a v okresech Tirschenreuth (TIR) a Neustadt a. d. Waldnaab (NEW), včetně svobodného města Weiden i. d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/6 - pro držitele povolení pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly evidovanými v okresech Tachov (TC), Cheb (CH) a Domažlice (DO) v České republice a v okresech Wunsiedel i. Fichtelgebirge (WUN), Tirschenreuth (TIR), Neustadt a. d. Waldnaab (NEW) a ve svobodném městě Weiden i. d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/7 - pro držitele povolení pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly evidovanými v okresech Cheb (CH), Sokolov (SO) a Tachov (TC) v České republice a v okresech Wunsiedel i. Fichtelgebirge (WUN), Tirschenreuth (TIR), Neustadt a. d. Waldnaab (NEW) a ve svobodném městě Weiden i. d. OPf. (WEN) ve Spolkové republice Německo,

/8 - pro držitele povolení pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly evidovanými v okresech Cheb (CH), Sokolov (SO) a Tachov (TC) v České republice a v okresech Hof (HO), Wunsiedel i. Fichtelgebirge (WUN), Tirschenreuth (TIR) a ve svobodném městě Hof (HO) ve Spolkové republice Německo,

/9 - pro držitele povolení pro regionální dopravu prováděnou nákladními vozidly evidovanými v okresech Chomutov (CV), Most (MO), Karlovy Vary (KV), Teplice (TP) a Sokolov (SO) v České republice a v okresech Mittlerer Erzgebirgskreis (MEK), Annaberg (ANA), Freiberg (FG), Weisseritzkreis (DW) a Aue-Schwarzenberg (ASZ) ve Spolkové republice Německo,

/10 - linkový autobus Teplice - Drážďany,

/11 - do 3,5 t užitečné hmotnosti,

/12 - linková kyvadlová doprava,

/13 - osobní i nákladní doprava,

/14 - pro držitele povolení pro regionální nákladní dopravu prováděnou nákladními vozidly do 3,5 t celkové hmotnosti, evidovanými v okresech Karlovy Vary (KV), Sokolov (SO), Cheb (CH) v České republice a v okresech Vogtlandkreis (V), Aue-Schwarzenberg (ASZ). Annaberg (ANA) a městě Plauen (PL) ve Spolkové republice Německo.

IV.2

Turistické stezky

Na turistických stezkách mohou překračovat státní hranice státní občané České republiky, státní příslušníci Spolkové republiky a Německo a státní příslušníci třetích států, kteří nepodléhají vízové povinnosti v České republice, ani v žádném z členských států Evropské unie, za podmínek stanovených Dohodou mezi vládou České republiky a vládou Spolkové republiky Německo o malém pohraničním styku na turistických stezkách a v turistických zónách a o překračování státních hranic ve zvláštních případech, ze dne 3.11.1994.

Název přechodu na turistické stezceOkruh osob podle druhu dopravyProvozní období a provozní doba
1.Nové Údolí /Třístoličník/ -
Dreisessel
p1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 10. 08.00-18.00 hod.
2.České Žleby -
Bischofsreut (Marchhäuser)
p, c, l1. 4. - 30. 9. 07.00-21.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 07.00-19.00 hod.
3.Bučina -
Finsterau
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
4.Prášily -
Scheuereck
p, c1.6.- 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 15.11. 08.00-18.00 hod.
5.Debrník -
Ferdinandsthal
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
6.Železná Ruda -
Bayer. Eisenstein
p, c, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
7.Ostrý -
Grosser Osser
p1.5.- 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 10. 08.00-18.00 hod.
8.Fleky -
Hofberg
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
9.Ovčí vrch -
Hochstrasse
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
10.Pod Třemi znaky -
Brombeerriegel
l1.12.- 15.3. 08.00-18.00 hod.
11.Tři znaky -
Drei Wappen
p1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
12.Cerchov -
Lehmgrubenweg
p, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
13.Nemanice/Lučina -
Untergrafenried
p, c, l. j, k1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
14.Rybník -
Stadiem
p, c, l, v, j, k1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
15.Pleš -
Friedrichsháng
p, c, l. v, j, k1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
16.Přední Zahájí -
Waldheim
p, c, l, v, j, k1.7.- 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 30.11. 08.00-18.00 hod.
24.12.- 1.1. 08.00-18.00 hod.
pro občany Spolkové republiky Německo
k návštěvě hřbitova u obce Přední Zahájí
17.Křížový kámen -
Kreuzstein
p, c, l, v, j, k1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
18.Branka -
Hermannsreuth
p, c, l, j1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
19.Žďár -
Griesbach
p, c, l, v, j, k1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
20.Mýtina -
Neualbenreuth
p, c, j, k1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
21.Starý Hrozňatov -
Hatzenreuth
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
22.Libá/Dubina -
Hammermühle
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
23.Hranice -
Ebmath
p, c, l, v, j1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
24.Hranice -
Bad Elster/Bärenloh
p, c, v, j1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
25.Horní Paseky -
Bad Brambach
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
26.Plesná -
Bad Brambach
p, c, 1, v, j1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
27.Luby -
Wernitzgriin
p, c, l, v, j1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
28.Bublava -
Klingenthal/Aschberg
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
29.Bublava -
Klingenthal (Aschberg)
l1. 4. - 15.4. 07.00-22.00 hod.
1.11.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
30.Jelení -
Wildenthal
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
31.Hřebečná/Korce -
Henneberg (Oberjugel)
11. 4. - 15.4. 07.00-22.00 hod.
1.11.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
32.Potůčky -
Breitenbrunn (Himmelswiese)
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
33.Hfebečná (Boží Dar /Hubertky) -
Oberwiesenthal/Kurort
l1. 4. - 15.4. 07.00-22.00 hod.
1.11. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
34.Loučná -
Oberwiesenthal
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
35.Černý Potok -
Johstadt
p, c1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-22.00 hod.
36.Kryštofovy Hamry -
Johstadt (Schmalzgube)
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-22.00 hod.
37.Brandov -
Olbernhau
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
38.Hora Sv.Kateřiny -
Deutschkatharinenberg
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-22.00 hod.
39.Nová Ves v Horách -
Deutschneudorf
p, c, l, v, jceloročně 06.00-22.00 hod.
40.Český Jiřetín -
Deutschgeorgenthal
p, c, l, v, j1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
41.Moldava -
Holzhau
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
42.Fojtovice -
Fürstenau
p1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
43.Jílové/Sněžník -
Rosenthal
p, c, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
44.Dolní Zleb -
Elbradweg Schöna
p, c, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
45.Hřensko -
Schöna
p, c, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
46.Zadní Doubice -
Hinterhermsdorf
p, c, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
47.Mikulášovice -
Hinterhermsdorf
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
48.Mikulášovice (Tomášov) -
Sebnitz, místní část Hertigswalde (Waidhaus)
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
49.Mikulášovice/Tanečnice -
Sebnitz
p1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
50.Lobendava -
Langburkersdorf
p, c1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
51.Lobendava/Severní -
Steinigtwolmsdorf
p, c1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
52.Lipová -
Sohland
p, c, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
53.Sluknov/Rožany -
Sohland
p, c1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
54.Jiříkov -
Ebersbach
p, c, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
55.Dolní Podluží -
Waltersdorf (Herrenwalde)
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
56.Dolní Světlá -
Waltersdorf
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
57.Dolní Světlá -
Jonsdorf
p, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10.- 31. 3. 08.00-18.00 hod.
58.Krompach -
Jonsdorf
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
59.Krompach -
Oybin/Hain
p, c, I1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
60.Petrovice -
Lückendorf
p, c, l, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
61.Hrádek nad Nisou -
Hartau
p, c, v, jceloročně 06.00-22.00 hod.
62.Zadní chalupy -
Helmhof
p, c, l15. 3. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 15. 2. 08.00-18.00 hod.

1. 12. - 15. 2. 08.00-18.00 hod.
platí pouze pro lyžaře
63.Nové Domy -
Neuhausen
p, c, l, v, j, k1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
64.Český mlýn 1 -
Rittersgrün (Zollstraße)
l1. 11. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
1. 4. - 15. 4. 07.00-22.00 hod.
65.Český mlýn 2 -
Rittersgrün (Kaffenbergweg)
l1. 11. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
1. 4. - 15. 4. 07.00-22.00 hod.
66.Hubertky -
Tellerhäuser
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
67.České Hamry -
Hammerunterwiesenthal
p, c, v1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
68.Zadní Cínovec -
Georgenfeld
p, c, l1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.
69.Zadní Jetřichovice -
Hinterhermsdorf (Rabensteine)
p, c1. 4. - 30. 9. 06.00-22.00 hod.
1. 10. - 31. 3. 08.00-18.00 hod.

V. Mezinárodní letiště

V.1

Veřejná mezinárodní letiště

Název letištěProvozní doba
1.Praha - Ruzyněnepřetržitá
2.Ostrava - Mošnovnepřetržitá
3.Brno - Tuřanynepřetržitá
4.Karlovy Varynepřetržitá
5.Pardubice07.00- 15.00 hod.
6.LiberecV
7.
8.KlatovyV
9.Holešovv
10.Uherské Hradiště - Kunovicev
11.Mnichovo Hradištěv
12.Olomouc07.00- 17.00 hod.

V.2

Neveřejná mezinárodní letiště

Název letištěProvozní doba
1.VodochodyV
2.OtrokoviceV
3.Vysoké MýtoV
4.PřerovV
5.Hradec KrálovéV
6.BenešovV
7.LíněV
8.České Budějovice - HosínV
9.RoudniceV

Vysvětlivka dalšího symbolu použitého v seznamu mezinárodních letišť:

V - provozní dobu stanovuje provozovatel mezinárodního letiště.

Přesunout nahoru