Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Nařízení vlády č. 485/2001 Sb.Nařízení vlády o zrušení vízové povinnosti pro držitele cestovních dokladů Organizace spojených národů Laissez-Passer , cestovního dokladu Evropské unie Laissez-Passer a náhradního cestovního dokladu Evropské unie Emergency Travel Document

Částka 176/2001
Platnost od 31.12.2001
Účinnost od 01.01.2002
Zrušeno k 30.04.2004 (273/2004 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

Obsah

485

NAŘÍZENÍ VLÁDY

ze dne 19. prosince 2001

o zrušení vízové povinnosti pro držitele cestovních dokladů Organizace spojených národů "Laissez-Passer", cestovního dokladu Evropské unie "Laissez-Passer" a náhradního cestovního dokladu Evropské unie "Emergency Travel Document"

Vláda nařizuje podle § 181 písm. a) zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění zákona č. 140/2001 Sb.:


§ 1

Držitelé cestovních dokladů Organizace spojených národů (dále jen "OSN") "Laissez-Passer", vydávaných podle Úmluvy o výsadách a imunitách OSN, schválené Valným shromážděním OSN dne 13. února 1946, a podle Úmluvy o výsadách a imunitách mezinárodních odborných organizací, schválené Valným shromážděním OSN dne 21. listopadu 1947, mohou vstupovat na území České republiky a přechodně zde pobývat bez víza po dobu nejvýše 90 dnů, není-li účelem jejich pobytu výkon výdělečné činnosti. Držitelé těchto cestovních dokladů, kteří jsou akreditováni u zastupitelských úřadů OSN v České republice, mohou pobývat na území České republiky bez víz po dobu svého služebního přidělení.

§ 2

(1) Držitelé cestovního dokladu Evropské unie "Laissez-Passer" mohou vstupovat na území České republiky a přechodně zde pobývat bez víza po dobu nejvýše 90 dnů, není-li účelem jejich pobytu výkon výdělečné činnosti. Držitelé tohoto cestovního dokladu, kteří jsou akreditováni u zastupitelského úřadu Evropské unie v České republice, mohou pobývat na území České republiky bez víz po dobu svého služebního přidělení.

(2) Držitelé náhradního cestovního dokladu Evropské unie "Emergency Travel Document" mohou vstupovat na území České republiky a přechodně zde pobývat bez víza po dobu nejvýše 30 dnů, není-li účelem jejich pobytu výkon výdělečné činnosti.


§ 3

(1) Toto nařízení nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2002.

(2) Ustanovení § 2 pozbývá platnosti dnem vstupu smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii v platnost.


Předseda vlády:

Ing. Zeman v. r.

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí:

Kavan v. r.

Přesunout nahoru