Objednat předplatné
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 266/1996 Sb.Vyhláška České národní banky o vydání pamětních stříbrných dvousetkorun k 200. výročí České mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Částka 78/1996
Platnost od 18.10.1996
Účinnost od 27.11.1996
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

266

VYHLÁŠKA

České národní banky

ze dne 25. září 1996

o vydání pamětních stříbrných dvousetkorun k 200. výročí České mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Česká národní banka stanoví podle § 22 písm. a) zákona České národní rady č. 6/1993 Sb., o České národní bance:


§ 1

(1) K 200. výročí České mše vánoční Jakuba Jana Ryby se vydávají pamětní stříbrné dvousetkoruny (dále jen "dvousetkoruna").

(2) Dvousetkoruna se vydává v běžném provedení a ve zvláštním provedení určeném pro sběratelské účely s leštěným polem mince a matovým reliéfem (dále jen "zvláštní provedení").

(3) Dvousetkoruna v běžném i zvláštním provedení se razí ze slitiny obsahující 900 dílů stříbra a 100 dílů mědi. Hmotnost dvousetkoruny je 13 g, její průměr 31 mm a síla 2,5 mm. Hrana dvousetkoruny v běžném provedení je vroubkovaná, hrana dvousetkoruny ve zvláštním provedení je hladká. Při ražbě dvousetkoruny v běžném i zvláštním provedení je povolená odchylka nahoru i dolů v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolená odchylka nahoru 0,26 g a v obsahu stříbra 1 %.

§ 2

(1) Na líci dvousetkoruny je v celé ploše střední části mince umístěn stylizovaný velký státní znak České republiky. Název státu "ČESKÁ REPUBLIKA" je v neuzavřeném opisu na mezikruží, které je od střední části mince odděleno linkou. Ve spodní části mezikruží je rovněž v neuzavřeném opisu označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky "200 Kč", které je od názvu státu z obou stran odděleno tečkami. Značka mincovny, která dvousetkorunu razila, je umístěna ve spodní části třetího pole státního znaku vlevo od svislé dělící osy.

(2) Na rubu dvousetkoruny je ve střední části mince postava troubícího anděla, vznášející se na pozadí noční oblohy nad stylizovaným venkovským kostelíkem. Dominantou pozadí je kometa umístěná v horní části. Na mezikruží je v neuzavřeném opisu v horní části text "JAKUB JAN RYBA", ve spodní části text "ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ 1796 - 1996". Mezikruží je od střední části mince odděleno linkou, přerušenou na dvou místech částmi vyobrazení ze střední části mince, která přesahují do mezikruží a oddělují od sebe oba texty. Autorem návrhu dvousetkoruny je akademický sochař Ladislav Kozák. Iniciály jeho jména "L.K" jsou umístěny ve střední části mince vpravo dole nad linkou oddělující mezikruží.


§ 3

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 27. listopadu 1996.


Guvernér:
v z. Ing. Vít v. r.


Přesunout nahoru