Objednat předplatné
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Usnesení č. o1/c72/1991 Sb.Usnesení předsednictva České národní rady, kterým se vyhlašuje přijímání návrhů kandidátů na soudce Ústavního soudu České a Slovenské Federativní Republiky

Částka 72/1991
Platnost od 23.09.1991
Účinnost od 23.09.1991
Zařazeno v právních oblastech
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

OPATŘENÍ

FEDERÁLNÍCH ORGÁNŮ A ORGÁNŮ REPUBLIK

USNESENÍ

předsednictva České národní rady

ze dne 22. srpna 1991,

kterým se vyhlašuje přijímání návrhů kandidátů na soudce Ústavního soudu České a Slovenské Federativní Republiky

Předsednictvo České národní rady vyhlašuje k provedení čl. 8 odst. 1 písm. d) ústavního zákona č. 91/1991 Sb., o Ústavním soudu České a Slovenské Federativní Republiky, přijímání návrhů kandidátů na soudce Ústavního soudu České a Slovenské Federativní Republiky:

1. Návrhy kandidátů na soudce Ústavního soudu České a Slovenské Federativní Republiky mají právo zaslat České národní radě

a) každý občan, který má právo volit do České národní rady,

b) každá právnická osoba s působností na území České a Slovenské Federativní Republiky,

c) orgány České republiky.

2. Návrh na kandidáta musí obsahovat jeho jméno, datum narození, bydliště, rodné číslo, doklady potvrzující údaje požadované ústavním zákonem o Ústavním soudu České a Slovenské Federativní Republiky, stručný životopis včetně stranické příslušnosti a funkcí v politických stranách, ověřený souhlas kandidáta s kandidaturou a lustrací a jméno a adresu osoby, která návrh podává.

3. Návrhy se adresují ústavně právnímu výboru České národní rady, Praha 1-Malá Strana, 118 26, Sněmovní ul. č. 4 a musí být odeslány do 20 dnů ode dne vyhlášení tohoto usnesení ve Sbírce zákonů.

Burešová v. r.

Přesunout nahoru