Objednat předplatné
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 402/1991 Sb.Vyhláška Státní banky československé o vydání pamětních stříbrných padesátikorun s motivy lázní Karlových Varů, Mariánských Lázní a Piešťan

Částka 76/1991
Platnost od 15.10.1991
Účinnost od 31.10.1991
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

402

VYHLÁŠKA

Státní banky československé

ze dne 3. října 1991

o vydání pamětních stříbrných padesátikorun s motivy lázní Karlových Varů, Mariánských Lázní a Piešťan

Státní banka československá vyhlašuje podle § 16 písm. d) zákona č. 130/1989 Sb., o Státní bance československé:


§ 1

(1) K připomenutí bohaté tradice českých a slovenských lázní se vydávají tři stříbrné pamětní padesátikoruny s motivy lázní Karlových Varů, Mariánských Lázní a Piešťan (dále jen "padesátikoruny").

(2) Padesátikoruny se razí ze slitiny obsahující 700 dílů stříbra a 300 dílů mědi. Hmotnost padesátikorun je 7 g. Při ražbě je povolena odchylka nahoru i dolů v hmotnosti 10/1000 a v obsahu stříbra 5/1000. Průměr padesátikorun je 27 mm, jejich hrana je vroubkovaná.

§ 2

Karlovy Vary

(1) Na líci padesátikoruny je blíže k levému okraji mince umístěn státní znak České a Slovenské Federativní Republiky. Název státu "ČESKÁ A SLOVENSKÁ FEDERATIVNÍ REPUBLIKA" v opisu při okraji mince je v pravé dolní části přerušen stylizovaným vřídelním pramenem. Označení hodnoty "50 Kčs" je nad státním znakem, pod ním je letopočet "1991".

(2) Na rubu padesátikoruny je v levé části socha kamzíka na skále, vpravo lázeňský dům Imperiál se skupinou stromů. Název "KARLOVY VARY" je ve dvou řádcích v pravé části dole. Autorkou návrhu padesátikoruny je akademická sochařka Jarmila Truhlíková-Spěváková. Iniciály jejího jména "JTS" jsou umístěny vpravo mezi stromy a okrajem mince.

§ 3

Mariánské Lázně

(1) Na líci padesátikoruny je uprostřed státní znak České a Slovenské Federativní Republiky a okolo něho v neuzavřeném opisu je název státu "ČESKÁ A SLOVENSKÁ FEDERATIVNÍ REPUBLIKA". Nad státním znakem je letopočet "1991", pod státním znakem ve dvou řádcích označení hodnoty "50 Kčs". Po obou stranách státního znaku je drobný ornament.

(2) Na rubu padesátikoruny je v horní části mince umístěn motiv kolonád Křížového a za ním Rudolfova pramene. V dolní části je ve dvou řádcích název "MARIÁNSKÉ LÁZNĚ". Autorkou návrhu padesátikoruny je akademická sochařka Jarmila Truhlíková-Spěváková. Iniciály jejího jména "JTS" jsou umístěny vpravo pod schodištěm Křížového pramene.

§ 4

Piešťany

(1) Na líci padesátikoruny je v horní části uprostřed státní znak České a Slovenské Federativní Republiky: Název státu "ČESKÁ A SLOVENSKÁ FEDERATÍVNA REPUBLIKA" je v neuzavřeném opisu při okraji mince. Nad státním znakem je letopočet ".1991.". Pod státním znakem je ve dvou řádcích označení hodnoty "50 Kčs".

(2) Na rubu padesátikoruny je v horní části lázeňský dům Irma. Pod ním na vlnkách znázorňujících léčivé prameny je znak města Piešťan. Dole při okraji mince je v opisu název "PIEŠŤANY". Autorem návrhu padesátikoruny je akademický sochař Vladimír Oppl. Iniciály jeho jména "VO" jsou umístěny vpravo dole pod prvním oknem budovy.


§ 5

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 31. října 1991.


Předseda Státní banky československé:

Ing. Tošovský v. r.


Přesunout nahoru