Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Oznámení č. o1/c12/1979 Sb.Oznámení o vydání obecných právních předpisů

Částka 12/1979
Platnost od 29.06.1979
Účinnost od 26.03.1979
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

OZNÁMENÍ O VYDÁNÍ OBECNÝCH PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ

Federální ministerstvo všeobecného strojírenství

vydalo

1. podle ustanovení § 12 odst. 3 zákona č. 121/1975 Sb., o sociálním zabezpečení, výnos č. 4/1979, kterým se doplňuje resortní seznam zaměstnání zařazených pro účely důchodového zabezpečení do I. a II. pracovní kategorie. Tímto výnosem se doplňuje resortní seznam zaměstnání zařazených pro účely důchodového zabezpečení do I. a II. pracovní kategorie, který byl vydán výnosem FMVS č. 4/1978 (reg. ve Sbírce zákonů, částka 1/1979) o další povolání ve skupině 12 a 13. Výnos nabyl účinnosti dnem 26. března 1979 a je publikován ve Věstníku FMVS č. 2/1979. Do výnosu lze nahlédnout na federálním ministerstvu všeobecného strojírenství, generálních ředitelstvích výrobních hospodářských jednotek a v organizacích přímo řízených FMVS;

2. podle ustanovení § 43 odst. 2 zákona č. 133/1970 Sb., o působnosti federálních ministerstev, ve znění zákona č. 158/1973 Sb., v dohodě s federálním ministerstvem práce a sociálních věcí a ústředním výborem Odborového svazu pracovníků kovoprůmyslu výnos č. 5/1979 o poskytování stabilizačního příspěvku dělníkům vybraných hutnických a strojírenských profesí po skončení vojenské základní služby. V resortu všeobecného strojírenství se úprava vztahuje na tyto profese:

Hutní výroba

dělník ocelárny, dělník práškové metalurgie, dělník ve výrobě neželezných kovů, hutník ocelář, hutník neželezných kovů, hutní lisař, tažeč, valcíř kovů, zušlechťovač.

Strojírenská výroba

automechanik, brusič kovů, brusič technického kamene, dělník ve výrobě akumulátorů, dělník v brusírně, dělník v kovárně, dělník v lakovně, dělník v lisovně, dělník v obrobně, dělník ve výrobě technických kamenů, elektromechanik, elektromontér, frézař, galvanizér, hodinář, chirurgický nástrojař, kalič, karosář, klempíř, kontrolor, kovář, kovotlačitel, lakýrník, mechanik, mechanik elektronických zařízení, mechanik měřicích a regulačních zařízení, mechanik numericky řízených strojů, mechanik optických přístrojů, mechanik vakuářských zařízení, modelář, montér kotlář, montér ocelových konstrukcí, montér potrubář, montér točivých strojů, montér zámečník, nástrojař, nožíř, odlévač, optik, pílnikář, potrubář, provozní elektrikář, provozní zámečník, puškař, rýsovač, rytec kovů, řezač plamenem, seřizovač, slévárenský dělník, slévač, smaltér, soustružník kovů, strojní zámečník, svářečský dělník, svářeč elektrickým obloukem, svářeč plamenem, tavič, vakuářský dělník, vrtař.

Speciální výroba

výbušinář, výbušinářský dělník.

Ostatní

dělník energetických zařízení, dělník ve výrobě brusných prostředků, keramik brusných prostředků, letecký mechanik, plastikář, řidič-strojník pracovních strojů, strojník, strojník energetických zařízení, strojník ve výrobě stavebních hmot, strojvedoucí, šamotář (bílý zedník), topič kotlů, traťový dělník, úpravář vody-chemik, vazač břemen, železničář, železniční dělník.

Výnos nabyl účinnosti dnem 1. dubna 1979 a je publikován ve Věstníku FMVS č. 2/1979. Současně se ruší výnos FMVS č. 1/1978 o poskytování stabilizačního příspěvku dělníkům vybraných hutnických a strojírenských profesí po skončení vojenské základní služby (reg. ve Sbírce zákonů, částka č. 3/1978). Do výnosu lze nahlédnout na federálním ministerstvu všeobecného strojírenství, generálních ředitelstvích VHJ a v organizacích resortu všeobecného strojírenství.

Přesunout nahoru