Objednat předplatné
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Nařízení vlády č. 79/1976 Sb.Nařízení vlády Československé socialistické republiky o zřízení medaile Za zásluhy o ochranu hranic Československé socialistické republiky

Částka 15/1976
Platnost od 02.07.1976
Účinnost od 02.07.1976
Zrušeno k 15.10.1990 (404/1990 Sb.)
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

Obsah

79

NAŘÍZENÍ VLÁDY

Československé socialistické republiky

ze dne 24. června 1976

o zřízení medaile "Za zásluhy o ochranu hranic Československé socialistické republiky"

Vláda Československé socialistické republiky nařizuje podle § 9 odst. 4 zákona č. 62/1962 Sb., o propůjčování vyznamenání:


§ 1

(1) Zřizuje se medaile "Za zásluhy o ochranu hranic Československé socialistické republiky" jako čestné uznání za zásluhy o ochranu státních hranic.

(2) Medaile "Za zásluhy o ochranu hranic Československé socialistické republiky" se uděluje k ocenění vynikajících výsledků a mimořádných zásluh o ochranu státních hranic; uděluje se zejména

a) za statečnost a obětavost při zadržení narušitelů státních hranic,

b) za mimořádné zásluhy o řízení a organizování ochrany státních hranic a

c) za spolupráci a pomoc poskytnutou při ochraně státních hranic.

§ 2

(1) Medaili "Za zásluhy o ochranu hranic Československé socialistické republiky" lze udělit příslušníkům Pohraniční stráže, ostatním vojákům vojsk ministerstva vnitra, příslušníkům Sboru národní bezpečnosti, vojákům Československé lidové armády, jiným občanům a občanům spřátelených států.

(2) Medaili "Za zásluhy o ochranu hranic Československé socialistické republiky" uděluje ministr vnitra Československé socialistické republiky.

(3) Zároveň s medailí "Za zásluhy o ochranu hranic Československé socialistické republiky" se odevzdává listina o jejím udělení.

§ 3

Věci související s udělováním medaile "Za zásluhy o ochranu hranic Československé socialistické republiky" přísluší federálnímu ministerstvu vnitra.


§ 4

Toto nařízení nabývá účinnosti dnem vyhlášení.


Štrougal v. r.

Přesunout nahoru