Objednat předplatné
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Zákon č. 153/1976 Sb.Zákon o zřízení medaile Za obětavou práci pro socialismus

Částka 30/1976
Platnost od 20.12.1976
Účinnost od 01.01.1977
Zrušeno k 15.10.1990 (404/1990 Sb.)
Zařazeno v právních oblastech
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

153

ZÁKON

ze dne 14. prosince 1976

o zřízení medaile Za obětavou práci pro socialismus

Federální shromáždění Československé socialistické republiky se usneslo na tomto zákoně:


§ 1

K ocenění dlouholeté obětavé práce a zásluh při budování socialismu v Československé socialistické republice a k ocenění soustavné angažovanosti pro politiku Komunistické strany Československa se zřizuje medaile Za obětavou práci pro socialismus.

§ 2

Medaile Za obětavou práci pro socialismus se propůjčuje jednotlivcům za dlouholetou obětavou a záslužnou činnost v politických a veřejných funkcích nebo za dlouholetou obětavou a záslužnou práci ve státních orgánech, při níž se soustavnou politickou angažovaností výrazně podíleli na realizaci politiky Komunistické strany Československa.

§ 3

Medaili Za obětavou práci pro socialismus propůjčuje president Československé socialistické republiky.

§ 4

Medaile Za obětavou práci pro socialismus má průměr 33 mm a je ražena ze žlutého kovu. Na vypouklém terči lícu je rozevřená kniha se srpem a kladivem převýšená pěticípou hvězdou. Terč je položen na stylizovaném lipovém listě zdobeném lipovými ratolestmi. Zpod listu vycházejí k okraji medaile paprsky. Na rubu je ve středu vypouklá pěticípá hvězda se státním znakem překrývající paprsky, na jejichž okrajích je nápis "Za obětavou práci pro socialismus". Medaile je kolmým ouškem a pohyblivým kroužkem přichycena k závěsné sponě v podobě stylizované lipové ratolesti, kterou je provlečena 38 mm široká a 55 mm dlouhá modro-bílo-červeno-bílo-modrá stuha v poměru 6:6:14:6:6.

§ 5

(1) Medaile Za obětavou práci pro socialismus se nosí na levé straně prsou za vyznamenáním Za vynikající práci.

(2) Nosí-li se pouze stužka vyznamenání, je napjata na pravoúhlé liště o rozměru 38x10 mm, na které je ve středu červeného pruhu umístěna miniatura lícu medaile ze žlutého kovu. Stužka se nosí za stužkou vyznamenání Za vynikající práci.


§ 6

Tento zákon nabývá účinnosti dnem 1. ledna 1977.


Husák v. r.

Indra v. r.

Štrougal v. r.

Přesunout nahoru