Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Usnesení č. 109/1968 Sb.Usnesení Národního shromáždění o volbě členů České národní rady

Částka 30/1968
Platnost od 29.07.1968
Účinnost od 29.07.1968
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

109

USNESENÍ

Národního shromáždění

ze dne 10. července 1968

o volbě členů České národní rady

Národní shromáždění Československé socialistické republiky zvolilo, na návrh ústředního výboru Národní fronty podle § 4 odst. 2 zákona č. 77/1968 Sb., o přípravě federativního uspořádání Československé socialistické republiky, tyto členy České národní rady:

1. Adam Čestmír, JUDr.

zástupce ředitele Ústavu skladového hospodářství, Praha

2. Aubrecht Jan

vedoucí ekonom výr. družstva Libena, Vesec u Liberce

3. Bardoňová Jana, Ing.

ekonomka závodu Výstavba a údržba Škoda, Plzeň

4. Battěk Rudolf, Ing.

odborný pracovník Sociologického ústavu ČSAV, Praha

5. Beneš František

krajský tajemník ČSS, Ostrava-Poruba

6. Bláha František, MUDr., prof.

předseda českého výboru SPB, Praha

7. Brada Stanislav, Ing.

projektant-rozpočtář, Pozemní stavby, Plzeň

8. Buchta Alois

studující elektrotechnické fakulty VÚT v Brně

9. Burian Jiří, Ing.

poslanec NS, tajemník Středočeského KV KSČ, Praha

10. Císař Čestmír, PhDr.

tajemník ÚV KSČ, Praha

11. Coufal Alois

poslanec NS, člen JZD Nasobůrky, okres Olomouc

12. Černovský Václav, Ing.

předseda Ústřední rady pracující mládeže, Praha

13. Černý Ludvík

primátor hl. m. Prahy

14. Červenka František

předseda Středočeského KNV, Praha

15. Čivrný Lumír

spisovatel, Praha

16. Dohnal Lubomír

místopředseda NS, Gottwaldov

17. Dutková Eva, JUDr.

státní notářka, Přerov

18. Erban Evžen

předseda Správy státních hmotných rezerv, generální tajemník ÚV NF, Praha

19. Fischerová Miluše

předsedkyně ÚV Čs. svazu žen, Praha

20. Fleyberk Jiří

poslanec NS, ústřední tajemník ČSS, České Budějovice

21. Frank Eduard

předseda průmyslové komise ONV, Prostějov

22. Frank Vítězslav

dělník, předseda CZV-KSČ státní statek, Razová, okres Bruntál

23. Galuška Miroslav

ministr kultury a informací, Praha

24. Gärtner Rudolf

předseda JZD Dymokury, okres Nymburk

25. Goldstücker Eduard, PhDr., prof.

prorektor filosofické fakulty KU, předseda Svazu čs. spisovatelů, Praha

26. Haas František

zaměstnanec Strojtexu, Dvůr Králové

27. Hašplová Božena

zástupce ředitele ZDŠ, Šumperk

28. Hechtová Marie

ústřední školní inspektorka, Praha

29. Hejzlar Zdeněk

ředitel školy v Ostravě

30. Hlásek Miloslav

místopředseda ÚV ČSM, Praha

31. Hlaváček Miroslav

místopředseda ÚV ČSTV, Praha

32. Holatová Marie

poslankyně NS, mistrová pletárny, n. p. LOANA, Valašské Meziříčí

33. Hrabal Václav, JUDr.

poslanec NS, soudce krajského soudu, Ostrava

34. Hrdlička Jiří

redaktor Svobodného slova, České Budějovice

35. Hübl Milan, doc.

rektor Vysoké školy politické ÚV KSČ, Praha

36. Hübner Jaroslav

hudební skladatel, Hradec Králové

37. Charvát Josef, MUDr., DrSc., akademik, univ. profesor,

přednosta III. interní kliniky fakultní nemocnice, Praha

38. Chlad Rudolf

vedoucí odboru organizace a techniky řízení, Pozemní stavby, Karlovy Vary

39. Chytil Václav, JUDr.

úředník n . p. PREFA, Veselí n. M.

40. Icha Maxmilián

poslanec NS, inspekční elektrikář, Ostrava-Poruba

41. Indra Alois

poslanec NS, tajemník ÚV KSČ, Praha

42. Ircing Václav

poslanec NS, důstojník, Domažlice

43. Jedlička Věroslav

poslanec NS, finanční ekonom odboru zemědělství Jihomoravského KNV, Brno

44. Jelínek Jan

předseda Severočeského KNV, Ústí n. L.

45. Jičínský Zdeněk , DrSc.

docent, proděkan právnické fakulty KU, Praha

46. Kabelka Jiří, Ing.

inspektor pro těžbu lesních závodů, Nové Hrady

47. Kácl Karel, MUDr., Dr. tech. věd, Ing., DrSc. univ. profesor,

ředitel Ústavu pro lékařskou chemii, Praha

48. Kantor Emil

horník, předseda MěstNV, Karviná

49. Kaňková Jana

referentka organizace a techniky řízení n. p. Svit, Gottwaldov

50. Karhan Jaroslav

poslanec NS, předseda JZD, Henčlov

51. Kaše Vlastimil, Ing.

vedoucí odboru účetnictví n. p. ČKD závod Lokomotivka, Praha

52. Kašpar Vlado, RSDr.

předseda Ústředí novinářů ČSSR, předseda Svazu českých novinářů, šéfredaktor čas. Signál, Praha

53. Kempný Josef, Ing., CSc.

předseda MěstNV, Ostrava

54. Klíma Antonín

vedoucí výrobně technického útvaru Spolku pro chemickou a hutní výrobu, závod Chemkov, Mlýny

55. Klokočka Vladimír, JUDr., CSc.

docent právnické fakulty KU, Praha

56. Kolaříková Heda

ředitelka podniku Drobné zboží, Jihlava

57. Kolářová Růžena

poslankyně NS, perleťářská dělnice, n. p. Knoflíkářský průmysl, Žirovnice

58. Kouba Jindřich

předseda Jihočeského KNV, Č. Budějovice

59. Koutný Václav

předseda finanční komise Středočeského KNV, Praha

60. Kovařík Josef

předseda MěstNV, Blansko

61. Kozák Antonín

poslanec NS, předseda JZD Nový zítřek v Podůlší, Jinolice

62. Krejčí Vítězslav

poslanec NS, předseda JZD, ve Zborovicích, Slížany

63. Kříž Ivan, JUDr.

spisovatel, předseda Brněnského literárního střediska, Brno

64. Kučera Bohuslav, JUDr.

ministr spravedlnosti, Předseda ÚV Čs. strany socialistické, Praha

65. Kučera Jaroslav

frézař, n. p. ESKA, Cheb

66. Kučera Václav

poslanec NS, předseda JZD, Šmolovy

67. Kůrka Václav

krajský tajemník ČSS v Českých Budějovicích, Suché Vrbné

68. Lacina Jiří, MVDr.

poslanec NS, okresní veterinární lékař, Chrudim

69. Latner Jan

poslanec NS, předseda ONV, Chomutov

70. Lochner Josef

horník, předseda PV ROH Důl Vítězného února, Záluží u Mostu

71. Losseová Jarmila

dělnice, tajemnice OV Čs. svazu žen, Rychnov n. Kněž.

72. Macura Josef, JUDr.

pracovník Krajského pedagogického ústavu, v Ostravě, Český Těšín

73. Mach Miroslav

modelář předseda ZV ROH AZKG, Praha

74. Machač Jaromír, PhDr. generálpor.

náměstek ministra národní obrany, Praha

75. Malíř František, PhDr., prof.

ředitel Pedagogického ústavu J. A. Komenského ČSAV, předseda českého ÚV SČSP, Praha

76. Matějka Miloš, JUDr.

vedoucí zásobování n. p. Automobilové závody Kvasiny, Rychnov n. Kněž.

77. Matějková Anna, RNDr.

okresní lékárnice OÚNZ, Kutná Hora

78. Matyáš Mirko, JUDr.

místopředseda Severočeského KNV, předseda komise pro výstavbu a životní prostředí, Ústí n. L.

79. Mazálek Antonín

strojní zámečník, TOS Kuřim

80. Mička Emanuel

úředník OÚNZ, Moravská Třebová

81. Michele František, Ing.

vedoucí oborový inženýr Výzk. ústavu energetických zařízení n. p. První brněnská strojírna, Brno

82. Miková Marie

místopředsedkyně NS, Praha

83. Mikeska Jan

dělník, Východočeské chemické závody Synthesia Semtín, Pardubice

84. Motlík Václav

předseda JZD Velký Říjen v Horšicích

85. Neuman Jan

vnitropodnikový kontrolor výr. družstva Konekta, Brno

86. Novotný Václav

horník n. p. Uranové doly, Příbram

87. Onderek Zdeněk

mistr n. p. NHKG, Ostrava - Kunčice

88. Pacovský Rudolf

tajemník ÚRO, Praha

89. Pánek Václav, Ing.

pracovník Předsednictva vlády, předseda České rady Vědeckotechnické společnosti, Praha

90. Pařízek Karel

poslanec KNV, konstruktér n. p. České vagónky v České Lípě, Stvolinky

91. Pátková Božena, JUDr.

členka advokátní poradny, Praha

92. Pauly Jan

ústřední tajemník Čs. strany lidové, Praha

93. Pecka Vlastimil

poslanec NS, strojní zámečník, Beroun

94. Pelnář Jan

předseda Západočeského KNV, Plzeň

95. Petřík Jaromír, Ing.

ředitel státního statku Černá v Pošumaví

96. Piverka Valter

technik na Dole 25. února ve Vintířově, Chodov

97. Pokorná Alena, Ing.

poslankyně NS, vedoucí střediska racionalizace a normalizace práce n. p. Bytex, Vratislavice n. N.

98. Polochová Zdeňka, Ing.

úřednice n. p. VŽKG, Ostrava - Vítkovice

99. Pospíšil Antonín

poslanec NS, předseda Čs. strany lidové, Praha

100. Procházka Čeněk

poslanec NS, podnikový ředitel Závodu J. Fučíka v Brně

101. Ptáček Milan, Ing.

náměstek předsedy ONV, Uherské Hradiště

102. Rubín Jiří

tajemník sekretariátu ÚV ČSL, Praha

103. Rudolf Josef

poslanec NS, vedoucí šlechtitelské stanice, Branišovice

104. Rusek Antonín, Ing., CSc.

docent elektrotechnické fakulty VUT, Brno

105. Rýdlová Regina, MUDr.

zástupce ředitele OÚNZ Žďár n. Sáz., ředitelství v Novém Městě n. M.

106. Rychtrmoc Zdeněk

zámečník cechu mostárna, n. p. Chepos, ZVU Hradec Králové

107. Rybář Petr

posluchač Vysoké školy ekonomické, předseda Svazu vysokoškolského studentstva Čech a Moravy, Praha

108. Setínský Richard, Ing.

vedoucí technického oddělení, n. p. Státní lesy, ředitelství Brno

109. Sluka Bohumil

krajský tajemník ČSL, Plzeň

110. Smrčka Ladislav

předseda Svazu výrobních družstev, Praha

111. Snížková Liběna

učitelka, Telč

112. Sobotníková Olga, JUDr.

pracovnice ONV v Břeclavi, Valtice

113. Souček Jiří, Ing.

vedoucí technologické skupiny n. p. Synthesia, Kolín

114. Soukup Josef

kulič skla n. p. Lustry, Nový Bor

115. Springer Erich, MUDr.

přednosta chirurgického oddělení nemocnice v Rumburku

116. Suchopárek Miroslav

mistr n. p. Spojené ocelárny Kladno, Slaný

117. Svoboda Ludvík

poslanec NS, frézař-nástrojař n. p. Jawa, Týnec n. Sáz.

118. Svoboda Miroslav, Ing.

poslanec NS, náměstek ministra zemědělství, Hlásná Třebáň

119. Šik Oto, akademik

místopředseda vlády, Praha

120. Šikolová Jarmila

předsedkyně ZV ROH PZO Jablonex, v Jablonci n. N., Mšeno n. N.

121. Šimon Bohumil, Ing., CSc.

vedoucí tajemník MV KSČ, Praha

122. Šimsa Jiří MUDr.

lékař OÚNZ, Vsetín

123. Škrobánek Richard

krajský tajemník ČSL, Gottwaldov

124. Šmejkalová Blažena

poslankyně NS, účetní-ekonomka JZD Nástup Žabovřesky n. O., Radovesice

125. Špaček Josef, JUDr.

vedoucí tajemník KV KSČ Jihomoravského kraje, Brno

126. Špaňúr Jan, MUDr.

lékař OÚNZ Frýdek-Místek, Třinec

127. Štrougal Lubomír JUDr.

místopředseda vlády, předseda Hospodářské rady, Praha

128. Šulc Stanislav

důchodce, Brno

129. Tlustý Andrej, JUDr.

člen advokátní poradny, Teplice

130. Toman František

poslanec NS, náměstek ministra práce a sociálních věcí, Ratíškovice, okres Hodonín

131. Touška František

šéfredaktor Lidové demokracie, Praha

132. Tůma Václav, Ing.

předseda JZD, Chelčice

133. Turečková Jiřina

poslankyně NS, tajemnice OV KSČ Opava

134. Turek Adolf, PhDr.

vedoucí II. odd. státního archivu, Opava

135. Ungrád Bohuslav

zástupce přednosty stomatologického odd. OÚNZ Ústí n. O., poliklinika Žamberk

136. Václavík Antonín, PhDr., CSc.

doc. filosofické fakulty Palackého university v Olomouci

137. Valášková Světla

mykařka n. p. Jitex, Písek

138. Válek František, JUDr.

úředník, Frýdek-Místek

139. Veltruský Ladislav, dr., CSc.

rektor Vysoké školy ekonomické, Praha

140. Víšek Petr, Ing.

ekonom Městského výboru ČSM v Praze

141. Vitáček Jaroslav, RSDr.

předseda Středočeského KV NF, tajemník KV KSČ, Praha

142. Vlček Vladislav, RNDr., PhMr.

ministr zdravotnictví, Praha

143. Vobořilová Helena

švadlena, Zruč-Seneč, okr. Plzeň-sever

144. Vodička Zdeněk

člen rady Středočeského KNV, zástupce ústř. taj. ČSS, Praha-Libuš

145. Vondrouš Věroslav

poslanec NS, plánovač okresního zemědělského sdružení, Pardubice

146. Voska Václav

zasloužilý umělec, člen Městských divadel pražských, Praha

147. Vybral Vladimír, JUDr., prof.

vědecký pracovník ČSAV, Brno

148. Vyhnálek Oldřich

úředník, Státní statek, Brno

149. Wichterle Otto, Ing., Dr. techn. věd, DrSc., akademik

ředitel Ústavu ČSAV makromolekulární chemie, předseda přípravného výboru Svazu vědeckých pracovníků, Praha

150. Zahradník Jiří, Ing.

vedoucí střediska n. p. Pozemní stavby, Pardubice

Smrkovský v. r.

Přesunout nahoru