Objednat předplatné
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Opatření č. 86/1961 Sb.Zákonné opatření předsednictva Národního shromáždění o Vysoké stranické škole - Institutu společenských věd při ústředním výboru Komunistické strany Československa

Částka 41/1961
Platnost od 23.08.1961
Účinnost od 01.09.1961
Zrušeno k 16.02.1966 (7/1966 Sb.)
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

Obsah

86

ZÁKONNÉ OPATŘENÍ

Předsednictva Národního shromáždění

ze dne 9. srpna 1961

o Vysoké stranické škole - Institutu společenských věd při ústředním výboru Komunistické strany Československa

Se zřetelem k tomu, že ústřední výbor Komunistické strany Československa sloučil Vysokou stranickou školu a Institut společenských věd v jedinou instituci s názvem "Vysoká stranická škola - Institut společenských věd při ústředním výboru Komunistické strany Československa",

předsednictvo Národního shromáždění Československé socialistické republiky se usneslo podle čl. 60 odst. 2 ústavy na tomto zákonném opatření:


§ 1

Vysoká stranická škola - Institut společenských věd při ústředním výboru Komunistické strany Československa má postavení vysoké školy. Absolventi této školy mají práva a povinnosti absolventů vysokých škol.

§ 2

Vysoká stranická škola - Institut společenských věd při ústředním výboru Komunistické strany Československa má oprávnění udělovat vědecké hodnosti podle zákonného opatření č. 64/1959 Sb., o udělování vědeckých hodností a o Státní komisi pro vědecké hodnosti.


§ 3

Vládní nařízení č. 97/1953 Sb., o Vysoké stranické škole při ústředním výboru Komunistické strany Československa, a zákon č. 70/1957 Sb., o Institutu společenských věd při ústředním výboru Komunistické strany Československa, se zrušují.


§ 4

Toto zákonné opatření nabývá účinnosti dnem 1. září 1961.


Novotný v. r.

Fierlinger v. r.

Široký v. r.

Přesunout nahoru