Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 21/1956 Sb.Vyhláška ministra zahraničních věcí o Pravidlech o zabránění srážkám na moři

Částka 13/1956
Platnost od 19.06.1956
Účinnost od 01.01.1954
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

21.

Vyhláška

Ministra zahraničních věcí

ze dne 2. května 1956

o Pravidlech o zabránění srážkám na moři


Mezinárodní konference o bezpečnosti života na moři, která se konala v Londýně ode dne 23. dubna 1948 do dne 10. června 1948, schválila Pravidla o zabránění srážkám na moři a připojila je jako Přílohu B ke svému Závěrečnému aktu podepsanému v Londýně dne 10. června 1948.

Na základě usnesení konference stanovila britská vláda den 1. ledna 1954 jakožto den, od kterého budou zúčastněné vlády zmíněných Pravidel používat.

Na základě usnesení vlády ze dne 19. října 1955 Československá republika přijala uvedená Pravidla a sdělila to dne 9. listopadu 1955 britskému zahraničnímu úřadu.

Kromě Československa jsou těmito Pravidly až posud vázány tyto státy: Australie, Belgie, Brazilie, Bulharsko, Burma, Dánsko, Dominikánská republika, Ecuador, Egypt, Filipiny, Finsko, Francie, Haiti, Chile, Indie, Irak, Irsko, Island, Italie, Izrael, Japonsko, Jihoafrická Unie, Jugoslavie, Kanada, Kolumbie, Liberie, Maďarsko, Mexiko, Německá spolková republika, Nicaragua, Nizozemsko, Norsko, Nový Zéland, Pakistan, Panama, Peru, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Řecko, Spojené státy americké, Svaz sovětských socialistických republik, Španělsko, Švédsko, Turecko, Uruguay, Velká Britannie a Venezuela.


Do textu Pravidel o zabránění srážkám na moři a do jejich českého překladu lze nahlédnout na ministerstvu zahraničních věcí a na ministerstvu dopravy.


David v. r.

Přesunout nahoru