Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Nařízení č. 22/1954 Sb.Nařízení ministra spravedlnosti, kterým se stanoví sídla a obvody lidových soudů a sídla a obvody krajských soudů

Částka 12/1954
Platnost od 15.05.1954
Účinnost od 17.05.1954
Zrušeno k 11.04.1960 (41/1960 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

22.

Nařízení

Ministra spravedlnosti

ze dne 11. května 1954,

kterým se stanoví sídla a obvody lidových soudů a sídla a obvody krajských soudů

Ministr spravedlnosti nařizuje podle § 14 zákona č. 66/1952 Sb., o organisaci soudů:


§ 1

Odchylkou od zásady, podle které se sídla a obvody lidových soudů shodují se sídly a obvody okresních národních výborů nebo národních výborů postavených jim na roveň,

1. je stanoveno sídlo lidového soudu

a) ve Zbraslavi pro územní obvod okresního národního výboru pro Prahu-jih;

b) v Železném Brodě pro územní obvod okresního národního výboru v Semilech;

d) v Náměšti nad Oslavou pro územní obvod okresního národního výboru ve Velké Bíteši;

e) ve Strážnici pro územní obvod okresního národního výboru ve Veselí nad Moravou;

2. je zřízen

a) lidový soud s výlučnou pravomocí ve věcech trestních (dále jen "lidový soud trestní") v Praze s působností pro územní obvody všech obvodních národních výborů v Praze;

b) lidový soud s výlučnou pravomocí ve věcech občanskoprávních (dále jen "lidový soud civilní") v Praze s působností pro územní obvody všech obvodních národních výborů v Praze;

c) lidový soud v Českých Budějovicích s působností pro územní obvody městského národního výboru v Českých Budějovicích a okresního národního výboru v Českých Budějovicích;

d) lidový soud v Plzni s působností pro územní obvody městského národního výboru v Plzni a okresního národního výboru v Plzni;

e) lidový soud v Karlových Varech s působností pro územní obvody městského národního výboru v Karlových Varech a okresního národního výboru v Karlových Varech;

f) lidový soud v Ústí nad Labem s působností pro územní obvody městského národního výboru v Ústí nad Labem a okresního národního výboru v Ústí nad Labem;

g) lidový soud v Liberci s působností pro územní obvody městského národního výboru v Liberci a okresního národního výboru v Liberci;

h) lidový soud v Hradci Králové s působností pro územní obvody městského národního výboru v Hradci Králové a okresního národního výboru v Hradci Králové;

ch) lidový soud v Pardubicích s působností pro územní obvody městského národního výboru v Pardubicích a okresního národního výboru v Pardubicích;

i) lidový soud v Jihlavě s působností pro územní obvody městského národního výboru v Jihlavě a okresního národního výboru v Jihlavě;

j) lidový soud trestní v Brně s působností pro územní obvody městského národního výboru v Brně a okresního národního výboru v Brně;

k) lidový soud civilní v Brně s působností pro územní obvody městského národního výboru v Brně;

l) lidový soud v Olomouci s působností pro územní obvody městského národního výboru v Olomouci a okresního národního výboru v Olomouci;

m) lidový soud v Gottwaldově s působností pro územní obvody městského národního výboru v Gottwaldově a okresního národního výboru v Gottwaldově;

n) lidový soud trestní v Ostravě s působností pro územní obvod městského národního výboru v Ostravě a územní obvod okresu Ostrava;

o) lidový soud civilní v Ostravě s působností pro územní obvod městského národního výboru v Ostravě a územní obvod okresu Ostrava;

p) lidový soud v Bratislavě s působností pro územní obvody všech obvodních národních výborů v Bratislavě;

q) lidový soud v Dunajské Stredě s působností pro územní obvody okresních národních výborů v Dunajské Stredě a Čalově;

r) lidový soud v Trnavě s působností pro územní obvody okresních národních výborů v Trnavě a Seredu;

s) lidový soud v Nitře s působností pro územní obvody městského národního výboru v Nitře a okresního národního výboru v Nitře;

t) lidový soud v Nových Zámcích s působností pro územní obvody okresních národních výborů v Nových Zámcích;

u) lidový soud v Banské Bystrici s působností pro územní obvody městského národního výboru v Banské Bystrici a okresního národního výboru v Banské Bystrici;

v) lidový soud v Žilině s působností pro územní obvody městského národního výboru v Žilině a okresního národního výboru v Žilině;

w) lidový soud v Košicích s působností pro územní obvody městského národního výboru v Košicích a okresního národního výboru v Košicích;

x) lidový soud v Popradě s působností pro územní obvody okresního národního výboru v Popradě a městského národního výboru ve Vysokých Tatrách;

y) lidový soud v Prešově s působností pro územní obvody městského národního výboru v Prešově a okresního národního výboru v Prešově;

z) lidový soud v Humenném s působností pro územní obvody okresních národních výborů v Humenném.

§ 2

Odchylkou od zásady, podle které se sídla a obvody krajských soudů shodují se sídly a obvody krajských národních výborů nebo národních výborů postavených jim na roveň,

1. je stanoveno pro územní obvod krajského národního výboru v Gottwaldově sídlo krajského soudu v Uherském Hradišti;

2. je zřízen

a) krajský soud v Praze s působností pro územní obvody ústředního národního výboru v Praze a krajského národního výboru v Praze;

b) krajský soud v Bratislavě s působností pro územní obvody ústředního národního výboru v Bratislavě a krajského národního výboru v Bratislavě.

§ 3

Územní uspořádání všech lidových a krajských soudů je patrno z přílohy tohoto nařízení.


§ 4

Zrušují se nařízení ministra spravedlnosti

1. č. 11/1949 Sb., kterým se stanoví sídla krajských soudů a sídla a obvody okresních soudů,

2. č. 50/1949 Sb., kterým se stanoví sídla a obvody okresních soudů v Dobříši a ve Zbraslavi,

3. č . 13/1950 Sb., kterým se stanoví sídla a obvody okresních soudů v Sečovcích a Trebišově,

4. č. 193/1950 Sb., kterým se stanoví sídla a obvody okresních soudů ve Fiľakově a Poltáru,

5. č. 23/1951 Sb., kterým se stanoví sídlo okresního soudu v Novém Městě nad Metují,

6. č. 104/1953 Sb., kterým se stanoví sídla a obvody lidových soudů v Galantě a Senci.


§ 5

Toto nařízení nabývá účinnosti dnem 17. května 1954.


Široký v. r.

Dr. Škoda v. r.


Příloha

Přehled územního uspořádání lidových a krajských soudů

Krajský soud Lidový soud Jeho obvod tvoří územní obvod
okresního národního výboru
(městského národního výboru,
obvodního národního výboru)
Praha Lidový soud civilní v Praze Obvodní národní výbory v Praze
okresní národní výbory pro Prahu-sever, pro Prahu-východ a pro Prahu-západ
Lidový soud trestní v Praze obvodní národní výbory v Praze
okresní národní výbory pro Prahu-sever, pro Prahu- východ a pro Prahu-západ
Benešov Benešov
Beroun Beroun
Brandýs nad Labem Brandýs nad Labem
Český Brod Český Brod
Dobříš Dobříš
Hořovice Hořovice
Kladno Kladno
Kolín Kolín
Kralupy nad Vltavou Kralupy nad Vltavou
Kutná Hora Kutná Hora
Mělník Mělník
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
Nové Strašecí Nové Strašecí
Nymburk Nymburk
Poděbrady Poděbrady
Příbram Příbram
Rakovník Rakovník
Říčany Říčany
Sedlčany Sedlčany
Slaný Slaný
Vlašim Vlašim
Votice Votice
Zbraslav Praha-jih
České Budějovice České Budějovice Městský národní výbor v Českých Budějovicích
okresní národní výbor v Českých Budějovicích
Český Krumlov Český Krumlov
Jindřichův Hradec Jindřichův Hradec
Kaplice Kaplice
Milevsko Milevsko
Písek Písek
Prachatice Prachatice
Soběslav Soběslav
Strakonice Strakonice
Tábor Tábor
Trhové Sviny Trhové Sviny
Třeboň Třeboň
Týn nad Vltavou Týn nad Vltavou
Vimperk Vimperk
Vodňany Vodňany
Plzeň Plzeň Městský národní výbor v Plzni
okresní národní výbor v Plzni
Blatná Blatná
Blovice Blovice
Domažlice Domažlice
Horažďovice Horažďovice
Horšovský Týn Horšovský Týn
Klatovy Klatovy
Plasy Plasy
Přeštice Přeštice
Rokycany Rokycany
Stod Stod
Stříbro Stříbro
Sušice Sušice
Tachov Tachov
Karlovy Vary Karlovy Vary Městský národní výbor v Karlových Varech
okresní národní výbor v Karlových Varech
Cheb Cheb
Kadaň Kadaň
Kraslice Kraslice
Mariánské Lázně Mariánské Lázně
Podbořany Podbořany
Sokolov Sokolov
Toužim Toužim
Ústí nad Labem Ústí nad Labem Městský národní výbor v Ústí nad Labem
okresní národní výbor v Ústí nad Labem
Bílina Bílina
Děčín Děčín
Duchcov Duchcov
Chomutov Chomutov
Litoměřice Litoměřice
Litvínov Litvínov
Louny Louny
Lovosice Lovosice
Most Most
Roudnice nad Labem Roudnice nad Labem
Teplice Teplice
Žatec Žatec
Liberec Liberec Městský národní výbor v Liberci
okresní národní výbor v Liberci
Česká Lípa Česká Lípa
Doksy Doksy
Frýdlant Frýdlant
Jablonec nad Nisou Jablonec nad Nisou
Jilemnice Jilemnice
Mnichovo Hradiště Mnichovo Hradiště
Nový Bor Nový Bor
Rumburk Rumburk
Turnov Turnov
Železný Brod Semily
Hradec Králové Hradec Králové Městský národní výbor v Hradci Králové
okresní národní výbor v Hradci Králové
Broumov Broumov
Dvůr Králové nad Dvůr Králové nad Labem
Labem
Hořice Hořice
Jaroměř Jaroměř
Jičín Jičín
Náchod Náchod
Nová Paka Nová Paka
Nové Město nad Metují Dobruška
Nový Bydžov Nový Bydžov
Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou
Trutnov Trutnov
Vrchlabí Vrchlabí
Žamberk Žamberk
Pardubice Pardubice Městský národní výbor v Pardubicích
okresní národní výbor v Pardubicích
Čáslav Čáslav
Hlinsko Hlinsko
Holice Holice
Chotěboř Chotěboř
Chrudim Chrudim
Lanškroun Lanškroun
Litomyšl Litomyšl
Polička Polička
Přelouč Přelouč
Ústí nad Orlicí Ústí nad Orlicí
Vysoké Mýto Vysoké Mýto
Jihlava Jihlava Městský národní výbor v Jihlavě
okresní národní výbor v Jihlavě
Dačice Dačice
Havlíčkův Brod Havlíčkův Brod
Humpolec Humpolec
Kamenice nad Lipou Kamenice nad Lipou
Ledeč nad Sázavou Ledeč nad Sázavou
Moravské Budějovice Moravské Budějovice
Pacov Pacov
Pelhřimov Pelhřimov
Třebíč Třebíč
Třešť Třešť
Velké Meziříčí Velké Meziříčí
Žďár Žďár
Brno Lidový soud civilní v Brně Městský národní výbor v Brně
okresní národní výbor v Brně
lidový soud trestní v Brně městský národní výbor v Brně
okresní národní výbor v Brně
Blansko Blansko
Boskovice Boskovice
Břeclav Břeclav
Bučovice Bučovice
Bystřice nad Bystřice nad Pernštejnem
Pernštejnem
Hustopeče Hustopeče
Mikulov Mikulov
Moravská Třebová Moravská Třebová
Moravský Krumlov Moravský Krumlov
Náměšť nad Oslavou Velká Bíteš
Rosice Rosice
Slavkov Slavkov
Svitavy Svitavy
Tišnov Tišnov
Vyškov Vyškov
Znojmo Znojmo
Židlochovice Židlochovice
Olomouc Olomouc Městský národní výbor v Olomouci
okresní národní výbor v Olomouci
Bruntál Bruntál
Hranice Hranice
Jeseník Jeseník
Kojetín Kojetín
Litovel Litovel
Prostějov Prostějov
Přerov Přerov
Rýmařov Rýmařov
Šternberk Šternberk
Šumperk Šumperk
Zábřeh Zábřeh
Uherské Hradiště Gottwaldov Městský národní výbor v Gottwaldově
okresní národní výbor v Gottwaldově
Hodonín Hodonín
Holešov Holešov
Kroměříž Kroměříž
Kyjov Kyjov
Strážnice Veselí nad Moravou
Uherské Hradiště Uherské Hradiště
Uherský Brod Uherský Brod
Valašské Klobouky Valašské Klobouky
Valašské Meziříčí Valašské Meziříčí
Vsetín Vsetín
Ostrava Lidový soud civilní v Ostravě Městský národní výbor v Ostravě
územní obvod okresu Ostrava
lidový soud trestní v Ostravě městský národní výbor v Ostravě
územní obvod okresu Ostrava
Bílovec Bílovec
Český Těšín Český Těšín
Frenštát pod Frenštát pod Radhoštěm
Radhoštěm
Hlučín Hlučín
Karviná Karviná
Krnov Krnov
Místek Místek
Nový Jičín Nový Jičín
Opava Opava
Vítkov Vítkov
Bratislava Bratislava Obvodní národní výbory v Bratislavě
okresní národní výbor Bratislava-okolí
Dunajská Streda Dunajská Streda
Čalovo
Galanta Galanta
Malacky Malacky
Myjava Myjava
Nové Mesto nad Váhom Nové Mesto nad Váhom
Pezinok Pezinok
Piešťany Piešťany
Senec Senec
Senica Senica
Skalica Skalica
Šamorín Šamorín
Trenčín Trenčín
Trnava Trnava
Sered
Nitra Nitra Městský národní výbor v Nitře
okresní národní výbor v Nitře
Bánovce nad Bebravou Bánovce nad Bebravou
Hlohovec Hlohovec
Hurbanovo Hurbanovo
Komárno Komárno
Levice Levice
Nové Zámky Nové Zámky
Šurany
Partyzánské Partyzánské
Prievidza Prievidza
Šaľa Šaľa
Štúrovo Štúrovo
Topoľčany Topoľčany
Vráble Vráble
Zlaté Moravce Zlaté Moravce
Želiezovce Želiezovce
Banská Bystrica Banská Bystrica Městský národní výbor v Banské Bystrici
okresní národní výbor v Banské Bystrici
Banská Štiavnica Banská Štiavnica
Brezno Brezno
Fiľakovo Fiľakovo
Hnúšťa Hnúšťa
Kremnica Kremnica
Krupina Krupina
Lučenec Lučenec
Modrý Kameň Modrý Kameň
Nová Baňa Nová Baňa
Poltár Poltár
Rimavská Sobota Rimavská Sobota
Šafárikovo Šafárikovo
Šahy Šahy
Zvolen Zvolen
Žilina Žilina Městský národní výbor v Žilině
okresní národní výbor v Žilině
Bytča Bytča
Čadca Čadca
Dolný Kubín Dolný Kubín
Ilava Ilava
Kysucké Nové Mesto Kysucké Nové Mesto
Liptovský Hrádok Liptovský Hrádok
Liptovský Mikuláš Liptovský Mikuláš
Martin Martin
Námestovo Námestovo
Považská Bystrica Považská Bystrica
Púchov Púchov
Rajec Rajec
Ružomberok Ružomberok
Trstená Trstená
Turčianské Teplice Turčianské Teplice
Košice Košice Městský národní výbor v Košicích
okresní národní výbor v Košicích
Gelnica Gelnica
Kežmarok Kežmarok
Kráľovský Chlmec Kráľovský Chlmec
Levoča Levoča
Moldava nad Bodvou Moldava nad Bodvou
Poprad Poprad
městský národní výbor ve Vysokých Tatrách
Revúca Revúca
Rožňava Rožňava
Sečovce Sečovce
Spišská Nová Ves Spišská Nová Ves
Trebišov Trebišov
Prešov Prešov Městský národní výbor v Prešově
okresní národní výbor v Prešově
Bardejov Bardejov
Giraltovce Giraltovce
Humenné Humenné
Snina
Medzilaborce Medzilaborce
Michalovce Michalovce
Sabinov Sabinov
Sobrance Sobrance
Spišská Stará Ves Spišská Stará Ves
Stará Ľubovňa Stará Ľubovňa
Stropkov Stropkov
Svidník Svidník
Veľké Kapušany Veľké Kapušany
Vranov Vranov
Přesunout nahoru