Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Nařízení vlády č. 54/1951 Sb.Vládní nařízení o územních změnách v Karlovarském kraji

Částka 32/1951
Platnost od 21.07.1951
Účinnost od 01.08.1951
Zařazeno v právních oblastech
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

Obsah

54.

Vládní nařízení

ze dne 10. července 1951

o územních změnách v Karlovarském kraji

Vláda republiky Československé nařizuje se souhlasem presidenta republiky podle § 42 odst. 1 zákona č. 241/1948 Sb., o prvním pětiletém hospodářském plánu rozvoje Československé republiky (zákon o pětiletém plánu), a podle § 15 odst. 1 dekretu presidenta republiky č. 121/1945 Sb., o územní organisaci správy, vykonávané národními výbory:


§ 1

(1) Zrušuje se okres Jáchymov. Obce tohoto okresu se připojují k okresu Karlovy Vary s výjimkou obce Kryštofovy Hamry, která se připojuje k okresu Kadaň.

(2) K okresu Karlovy Vary se připojují obce Bošířany, Dvory, Háje, Horní Slavkov, Kfely, Krásno, Ležnice, Ležnička, Nadlesí a Údolí z okresu Sokolov a obce Bečov nad Teplou, Hlinky, Krásná, Milešov a Vodná z okresu Toužim.

(3) Ministerstvo vnitra může po slyšení dotčených národních výborů připojit k okresu Karlovy Vary také jiné obce anebo některé obce tohoto okresu připojit k okresům sousedním, bude-li toho třeba k tomu, aby byly vytvořeny předpoklady pro plné využití hospodářských možností v průmyslové výrobě v Karlovarském kraji.


§ 2

(1) Toto nařízení nabývá účinnosti dnem 1. srpna 1951; opatření nutná k jeho provedení lze však učinit již před tímto dnem.

(2) Toto nařízení provede ministr vnitra v dohodě se zúčastněnými členy vlády.


Gottwald v. r.

Zápotocký v. r.

Nosek v. r.

Přesunout nahoru