Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Nařízení vlády č. 46/1949 Sb.Vládní nařízení o vysvědčeních na odchodnou tříletých odborných škol pro dámské krejčové, zřízených při některých odborných školách pro ženská povolání

Částka 19/1949
Platnost od 08.03.1949
Účinnost od 08.03.1949
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

Obsah

46.

Vládní nařízení

ze dne 25. ledna 1949

o vysvědčeních na odchodnou tříletých odborných škol pro dámské krejčové, zřízených při některých odborných školách pro ženská povolání.

Vláda republiky Československé nařizuje podle § 14a, odst. 5 živnostenského řádu ve znění zákona ze dne 5. února 1907, č. 26 ř. z., jímž se mění a doplňuje živnostenský řád:


§ 1.

Vysvědčení o úspěšně dokončené návštěvě tříletých odborných škol pro dámské krejčové, zřízených při odborných školách pro ženská povolání v Praze I, Alšovo nábřeží, v Praze XVI, v Brně, Merhautova ulice, v Ostravě a v Liberci, nahrazují průkaz o řádně ukončeném učebním poměru (tovaryšský list) pro řemeslnou živnost dámského krejčovství.

§ 2.

Vysvědčení uvedená v § 1 se opatří doložkou: "Toto vysvědčení nahrazuje podle § 14a, odst. 5 živnostenského řádu ve znění zákona č. 26/1907 ř. z. a podle § 1 vládního nařízení č. 46/1949 Sb. průkaz o řádně ukončeném učebním poměru (tovaryšský list) pro řemeslnou živnost dámského krejčovství."


§ 3.

Toto nařízení nabývá účinnosti dnem vyhlášení; provede je ministr průmyslu v dohodě s ministrem školství, věd a umění.


Zápotocký v. r.

Kliment v. r.

Přesunout nahoru