Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Nařízení č. 11/1949 Sb.Nařízení ministra spravedlnosti, kterým se stanoví sídla krajských soudů a sídla a obvody okresních soudů

Částka 6/1949
Platnost od 31.01.1949
Účinnost od 01.02.1949
Zrušeno k 17.05.1954 (22/1954 Sb.)
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

11.

Nařízení ministra spravedlnosti

ze dne 29. ledna 1949,

kterým se stanoví sídla krajských soudů a sídla a obvody okresních soudů

Ministr spravedlnosti nařizuje podle § 1, odst. 2 a § 2, odst. 2 zákona ze dne 22. prosince 1948, č. 320 Sb., o územní organisaci krajských a okresních soudů:


§ 1

Odchylkou od ustanovení § 1, odst. 1 zákona č. 320/1948 Sb. stanoví pro obvod krajského národního výboru v Gottwaldově sídlo krajského soudu v Uherském Hradišti.

§ 2

(1) Sídla a obvody okresních soudů se stanoví shodně se sídly a obvody okresních národních výborů.

(2) Odchylkou od ustanovení odstavce 1

1. se stanoví sídlo okresního soudu

a) v Železném Brodě pro obvod okresního národního výboru v Semilech,

b) v Náměšti nad Oslavou pro obvod okresního národního výboru ve Velké Bíteši,

c) ve Strážnici pro obvod okresního národního výboru ve Veselí nad Moravou,

2. se zřizuje

a) okresní soud civilní v Praze pro obvod ústředního národního výboru v Praze a pro obvody okresních národních výborů Praha-sever, Praha-východ a Praha-západ,

b) okresní soud trestní v Praze pro obvod ústředního národního výboru v Praze a pro obvody okresních národních výborů Praha-sever, Praha-východ a Praha-západ,

c) sídlo okresního soudu pro obvod okresního národního výboru v Dobříši se stanoví v Dobříši, sídlo okresního soudu pro obvod okresního národního výboru Praha-jih se stanoví ve Zbraslavi,

d) okresní soud v Plzni pro obvod ústředního národního výboru v Plzni a pro obvod okresního národního výboru Plzeň,

e) okresní soud v Liberci pro obvod ústředního národního výboru v Liberci a pro obvod okresního národního výboru Liberec,

f) okresní soud civilní v Brně pro obvod ústředního národního výboru v Brně a pro obvod okresního národního výboru Brno,

g) okresní soud trestní v Brně pro obvod ústředního národního výboru v Brně a pro obvod okresního národního výboru Brno,

h) okresní soud v Olomouci pro obvod ústředního národního výboru v Olomouci a pro obvod okresního národního výboru Olomouc,

ch) okresní soud civilní v Ostravě pro obvod ústředního národního výboru v Ostravě a pro obvod okresního národního výboru Ostrava,

i) okresní soud trestní v Ostravě pro obvod ústředního národního výboru v Ostravě a pro obvod okresního národního výboru Ostrava,

j) okresní soud v Opavě pro obvod ústředního národního výboru v Opavě a pro obvod okresního národního výboru Opava,

k) okresní soud v Bratislavě pro obvod národního výboru města Bratislavy a pro obvod okresního národního výboru Bratislava-okolí,

l) okresní soud v Dunajské Stredě pro obvody okresních národních výboru Dunajská Streda a Čalovo,

m) okresní soud v Galantě pro obvody okresních národních výboru Galanta a Senec,

n) okresní soud v Trnavě pro obvody okresních národních výborů Trnava a Sered,

o) okresní soud v Nových Zámcích pro obvody okresních národních výborů Nové Zámky a Šurany,

p) okresní soud v Košicích pro obvod národního výboru města Košic a pro obvod okresního národního výboru Košice-okolí,

r) okresní soud v Popradě pro obvod okresního národního výboru Poprad a pro obvod národního výboru obce Vysoké Tatry,

s) okresní soud v Sečovcích pro obvody okresních národních výborů Sečovce a Trebišov,

t) okresní soud v Humenném pro obvody okresních národních výborů Humenné a Snina.

§ 3

Až do doby, kdy budou území okresů přizpůsobena krajským hranicím a území obcí okresním a krajským hranicím, vztahuje se místní příslušnost krajských a okresních soudů na obvody, v nichž vykonávají dočasně působnost krajské a okresní národní výbory jim odpovídající (§ 4, odst. 2 zákona ze dne 21. prosince 1948, č. 280 Sb., o krajském zřízení, a č. 16, odst. 2 vládního nařízení ze dne 18. ledna 1949, č. 3 Sb., o územní organisaci okresů v českých zemích).

§ 4

(1) Územní organisace soudů vyplývající z ustanovení zákona č. 320/1948 Sb. a z §§ 1 a 2 je patrna z části I přílohy tohoto nařízení, která je jeho součástí.

(2) Krajské a okresní soudy uvedené v části II přílohy, která je součástí tohoto nařízení, zanikají dnem 1. února 1949.


§ 5

Toto nařízení nabývá účinnosti dnem 1. února 1949.


Zápotocký v. r.

Dr. Čepička v. r.


Příloha k § 4, odst. 1 nařízení ministra spravedlnosti č. 11/1949 Sb.

Část I.

Přehled nové územní organisace soudů

Krajský soudOkresní soud Jeho obvod tvoří obvod okresního
národního výboru (ústředního
národního výboru)
PrahaOkresní soud civilní v Praze



Okresní soud trestní v Praze





Benešov
Beroun Brandýs nad Labem
Český Brod
Hořovice
Kladno
Kolín
Kralupy nad Vltavou
Kutná Hora
Mělník
Mladá Boleslav
Nové Strašecí
Nymburk
Poděbrady
Příbram
Rakovník
Říčany
Sedlčany
Slaný
Vlašim
Votice
Zbraslav
Ústřední národní výbor v Praze
Okresní národní výbory
Praha-sever
Praha-východ
Praha-západ
Ústřední národní výbor v Praze
Okresní národní výbory
Praha-sever
Praha-východ
Praha-západ
Benešov
Beroun Brandýs nad Labem
Český Brod
Hořovice
Kladno
Kolín
Kralupy nad Vltavou
Kutná Hora
Mělník
Mladá Boleslav
Nové Strašecí
Nymburk
Poděbrady
Příbram
Rakovník
Říčany
Sedlčany
Slaný
Vlašim
Votice
Praha-jih
Dobříš
České BudějoviceČeské Budějovice
Český Krumlov
Jindřichův Hradec
Kaplice
Milevsko
Písek
Prachatice
Soběslav
Strakonice
Tábor
Trhové Sviny
Třeboň
Týn nad Vltavou
Vimperk
Vodňany
České Budějovice
Český Krumlov
Jindřichův Hradec
Kaplice
Milevsko
Písek
Prachatice
Soběslav
Strakonice
Tábor Trhové
Sviny
Třeboň
Týn nad Vltavou
Vimperk
Vodňany
PlzeňPlzeň

Blatná
Blovice
Domažlice
Horažďovice
Horšovský Týn
Klatovy
Plasy
Přeštice
Rokycany
Stod
Stříbro
Sušice
Tachov
Ústřední národní výbor v Plzni
Okresní národní výbor Plzeň
Blatná
Blovice
Domažlice
Horažďovice
Horšovský Týn
Klatovy
Plasy
Přeštice
Rokycany
Stod
Stříbro
Sušice
Tachov
Karlovy VaryKarlovy Vary

Cheb
Jáchymov
Kadaň
Kraslice
Mariánské Lázně
Podbořany
Sokolov
Toužím
Karlovy Vary

Cheb
Jáchymov
Kadaň
Kraslice
Mariánské Lázně
Podbořany
Sokolov
Toužim
Ústí nad LabemÚstí nad Labem
Bílina
Děčín
Duchcov
Horní Litvínov
Chomutov
Litoměřice
Louny
Lovosice
Most
Roudnice nad Labem
Teplice
Žatec
Ústí nad Labem
Bílina
Děčín
Duchcov
Horní Litvínov
Chomutov
Litoměřice
Louny
Lovosice
Most
Roudnice nad Labem
Teplice
Žatec
LiberecLiberec

Česká Lípa
Doksy
Frýdlant
Jablonec nad Nisou
Jilemnice
Mnichovo Hradiště
Nový Bor
Rumburk
Turnov
Železný Brod
Ústřední národní výbor v Liberci
Okresní národní výbor Liberec
Česká Lípa
Doksy
Frýdlant
Jablonec nad Nisou
Jilemnice
Mnichovo Hradiště
Nový Bor
Rumburk
Turnov
Semily
Hradec KrálovéHradec Králové
Broumov
Nové Město nad Metují
Dvůr Králové nad Labem
Hořice
Jaroměř
Jičín
Náchod
Nová Paka
Nový Bydžov
Rychnov nad Kněžnou
Trutnov
Vrchlabí
Žamberk
Hradec Králové
Broumov
Dobruška
Dvůr Králové nad Labem
Hořice
Jaroměř
Jičín
Náchod
Nová Paka
Nový Bydžov
Rychnov nad Kněžnou
Trutnov
Vrchlabí
Žamberk
PardubicePardubice
Čáslav
Hlinsko
Holice
Chotěboř
Chrudim
Lanškroun
Litomyšl
Polička
Přelouč
Ústí nad Orlicí
Vysoké Mýto
Pardubice
Čáslav
Hlinsko
Holice
Chotěboř
Chrudim
Lanškroun
Litomyšl
Polička
Přelouč
Ústí nad Orlicí
Vysoké Mýto
JihlavaJihlava
Dačice
Havlíčkův Brod
Humpolec
Kamenice nad Lipou
Ledeč nad Sázavou
Moravské Budějovice
Pacov
Pelhřimov
Třebíč
Třešť
Velké Meziříčí
Žďár
Jihlava
Dačice
Havlíčkův Brod
Humpolec
Kamenice nad Lipou
Ledeč nad Sázavou
Moravské Budějovice
Pacov
Pelhřimov
Třebíč
Třešť
Velké Meziříčí
Žďár
BrnoOkresní soud civilní v Brně

Okresní soud trestní v Brně

Blansko
Boskovice
Břeclav
Bučovice
Bystřice nad Pernštejnem
Hustopeče
Mikulov
Moravská Třebová
Moravský Krumlov
Náměšť nad Oslavou
Rosice
Slavkov
Svitavy
Tišnov
Vyškov
Znojmo
Židlochovice
Ústřední národní výbor v Brně
Okresní národní výbor Brno
Ústřední národní výbor v Brně
Okresní národní výbor Brno
Blansko
Boskovice
Břeclav
Bučovice
Bystřice nad Pernštejnem
Hustopeče
Mikulov
Moravská Třebová
Moravský Krumlov
Velká Bíteš
Rosice
Slavkov
Svitavy
Tišnov
Vyškov
Znojmo
Židlochovice
OlomoucOlomouc

Bruntál
Hranice
Jeseník
Kojetín
Litovel
Prostějov
Přerov
Rýmařov
Šternberk
Šumperk
Zábřeh
Ústřední národní výbor v Olomouci
Okresní národní výbor Olomouc
Bruntál
Hranice
Jeseník
Kojetín
Litovel
Prostějov
Přerov
Rýmařov
Šternberk
Šumperk
Zábřeh
Uherské HradištěUherské Hradiště
Gottwaldov
Hodonín
Holešov
Kroměříž
Kyjov
Strážnice Uherský
Brod
Valašské Klobouky
Valašské Meziříčí
Vsetín
Uherské Hradiště
Gottwaldov
Hodonín
Holešov
Kroměříž
Kyjov
Veselí nad Moravou
Uherský Brod
Valašské Klobouky
Valašské Meziříčí
Vsetín
OstravaOkresní soud civilní v Ostravě

Okresní soud trestní v Ostravě

Bílovec
Český Těšín
Frenštát pod Radhoštěm
Fryštát
Hlučín
Krnov
Místek
Nový Jičín
Opava
Vítkov
Ústřední národní výbor v Ostravě
Okresní národní výbor Ostrava
Ústřední národní výbor v Ostravě
Okresní národní výbor Ostrava
Bílovec
Český Těšín
Frenštát pod Radhoštěm
Fryštát
Hlučín
Krnov
Místek
Nový Jičín
Ústřední národní výbor v Opavě
Okresní národní výbor Opava
Vítkov
BratislavaBratislava

Dunajská Streda

Galanta

Malacky
Myjavaa
Nové Město nad Váhom
Pezinok
Piešťany
Senica
Skalica
Šamorín
Trenčín
Trnava
Národní výbor města Bratislavy
Okresní národní výbor Bratislava-okolí
Dunajská Streda
Čalovo
Galanta
Senec
Malacky
Myjava
Nové Město nad Váhom
Pezinok
Piešťany
Senica
Skalica
Šamorín
Trenčín
Trnava
Sereď
NitraNitra
Bánovce nad Bebravou
Baťovany
Hlohovec
Hurbanovo
Komárno
Levice
Nové Zámky

Prievidza
Šaľa
Štúrovo
Topoľčany
Vráble
Zlaté Moravce
Želiezovce
Nitra
Bánovce nad Bebravou
Baťovany
Hlohovec
Hurbanovo
Komárno
Levice
Nové Zámky
Šurany
Prievidza
Saľa
Štúrovo
Topoľčany
Vráble
Zlaté Moravce
Želiezovce
Banská BystricaBanská Bystrica
Banská Štiavnica
Brezno
Hnúšťa
Jesenské
Kremnica
Krupina
Lučenec
Modrý Kameň
Nová Baňa
Rimavská Sobota
Šafárikovo
Šahy
Zvolen
Banská Bystrica
Banská Štiavnica
Brezno
Hnúšťa
Jesenské
Kremnica
Krupina
Lučenec
Modrý Kameň
Nová Baňa
Rimavská Sobota
Šafárikovo
Šahy
Zvolen
ŽilinaŽilina
Bytča
Čadca
Dolný Kubín
Ilava
Kysucké Nové Mesto
Liptovský Hrádok
Liptovský Svätý Mikuláš
Námestovo
Považská Bystrica
Púchov
Rajec
Ružomberok
Trstená
Turčianske Teplice
Turčiansky Svätý Martin
Žilina
Bytča
Čadca
Dolný Kubín
Ilava
Kysucké Nové Mesto
Liptovský Hrádok
Liptovský Svätý Mikuláš
Námestovo
Považská Bystrica
Púchov
Rajec
Ružomberok
Trstená
Turčianske Teplice
Turčiansky Svätý Manin
KošiceKošice

Gelnica
Kežmarok
Kráľovský Chlmec
Levoča
Moldava nad Bodvou
Poprad

Revúca
Rožňava
Sečovce

Spišská Nová Ves
Národní výbor města Košic
Okresní národní výbor Košice- okolí
Gelnica
Kežmarok
Kráľovský Chlmec
Levoča
Moldava nad Bodvou
Poprad
Národní výbor obce Vysoké Tatry
Revúca
Rožňava
Sečovce
Trebišov
Spišská Nová Ves
PrešovPrešov
Bardejov
Giraltovce
Humenné

Medzilaboree
Michalovce
Sabinov
Sobrance
Spišská Stará Ves
Stará Ľubovňa
Stropkov
Svidník
Veľké Kapušanv
Vranov
Prešov
Bardejov
Giraltovce
Humenné
Snina
Medzilaborce
Michalovce
Sabinov
Sobrance
Spišská Stará Ves
Stará Ľubovňa
Stropkov
Svidník
Veľké Kapušany
Vranov

Příloha k § 4, odst. 2 nařízení ministra spravedlnosti č. 11/1949 Sb.

Část II.

Přehled zanikajících soudů

1. Kraj Pražský:

A. Krajské soudy:

Krajský soud civilní v Praze,

krajský soud trestní v Praze,

krajský soud v Kutné Hoře,

krajský soud v Mladé Boleslavi.

B. Okresní soudy:

Okresní soud civilní pro vnitřní Prahu,

okresní soud civilní pro Prahu-východ,

okresní soud civilní pro Prahu-západ,

okresní soud civilní pro Prahu-sever,

okresní soud civilní pro Prahu-jih,

okresní soud exekuční v Praze,

okresní soud v Benátkách nad Jizerou,

okresní soud v Dobříši,

okresní soud v Jílovém,

okresní soud v Kostelci nad Černými Lesy,

okresní soud v Kouřimi.

okresní soud v Křivoklátě,

okresní soud v Městci Králové,

okresní soud v Mladé Vožici,

okresní soud v Neveklově,

okresní soud v Sedlci,

okresní soud v Uhlířských Janovicích,

okresní soud v Unhošti,

okresní soud ve Velvarech.

2. Kraj Českobudějovický.

A. Krajské soudy:

Krajský soud v Písku,

krajský soud v Táboře.

B. Okresní soudy:

Okresní soud v Bechyni,

okresní soud v Hluboké nad Vltavou,

okresní soud v Horní Plané,

okresní soud v Chvalšinách.

okresní soud v Lisově,

okresní soud v Lomnici nad Lužnicí,

okresní soud v Miřovicích.

okresní soud v Netolicích,

okresní soud v Nové Bystřici,

okresní soud v Nových Hradech,

okresní soud ve Veselí nad Lužnicí,

okresní soud ve Votavech,

okresní soud ve Volyni,

okresní soud ve Vyšším Brodě.

3. Kraj Plzeňský:

A. Krajský soud v Klatovech.

B. Okresní soudy:

Okresní soud v Bezdružicích,

okresní soud v Březnici,

okresní soud v Dobřanech,

okresní soud v Hartmanicích,

okresní soud v Hostouni,

okresní soud v Kašperských Horách,

okresní soud ve Kdyni,

okresní soud v Královicích,

okresní soud v Manětíně,

okresní soud v Městě Touškově,

okresní soud v Nepomuku,

okresní soud v Nýrsku.

okresní soud v Plánici,

okresní soud v Poběžovicích,

okresní soud v Přimdě,

okresní soud ve Zbirohu.

4. Kraj Karlovarský:

A. Krajský soud v Chebu.

B. Okresní soudy:

Okresní soud v Bečově nad Teplou,

okresní soud v Bochově,

okresní soud v Doupově,

okresní soud v Horní Blatné,

okresní soud v Jesenici,

okresní soud v Lázních Kynžvartě.

okresní soud v Lokti,

okresní soud v Městě Teplé,

okresní soud v Nejdku,

okresní soud v Plané,

okresní soud v Přísečnici,

okresní soud ve Vejprtech,

okresní soud ve Vildštejně,

okresní soud ve Žlutících.

5. Kraj Ústecký:

A. Krajské soudy:

Krajský soud v Litoměřicích,

krajský soud v Mostě.

B. Okresní soudy:

Okresní soud v Benešově nad Ploučnicí,

okresní soud v Hoře Svaté Kateřiny,

okresní soud v Hoře Svatého Šebestiána,

okresní soud v Chabařovicích,

okresní soud v Jirkově,

okresní soud v Libochovicích,

okresní soud v Postoloprtech,

okresní soud ve Štětí,

okresní soud v Úštěku.

6. Kraj Liberecký:

A. Krajský soud v České Lípě.

B. Okresní soudy:

Okresní soud v Bělé pod Bezdězem.

okresní soud ve Cvikově,

okresní soud v České Kameníci,

okresní soud v Českém Dubu,

okresní soud v Dubé,

okresní soud v Chrastavě,

okresní soud v Jablonném v Podjestědí,

okresní soud v Lípové,

okresní soud v Lomnici nad Popelkou,

okresní soud v Mimoni,

okresní soud v Novém Městě pod Smrkem,

okresní soud v Rokytnici nad Jizerou,

okresní soud v Semilech,

okresní soud v Sobotce,

okresní soud ve Šluknově,

okresní soud v Tanvaldě,

okresní soud ve Varnsdorfu,

okresní soud ve Vysokém nad Jizerou,

7. Kraj Hradecký:

A. Krajský soud v Jičíně.

B. Okresní soudy:

Okresní soud v České Skalici,

okresní soud v Hostinném,

okresní soud v Chlumci nad Cidlinou,

okresní soud v Kostelci nad Orlicí,

okresní soud v Králíkách,

okresní soud v Libáni,

okresní soud v Maršově,

okresní soud v Nechanicích,

okresní soud v Novém Městě nad Metují,

okresní soud v Opočně,

okresní soud v Polici nad Metují,

okresní soud v Rokytnici v Orlických Horách,

okresní soud v Teplici nad Metují,

okresní soud v Úpici,

okresní soud v Žacléři.

8. Kraj Pardubický:

A. Krajský soud v Chrudimi.

B. Okresní soudy:

Okresní soud v Habrech,

okresní soud v Nasavrkách,

okresní soud ve Skutči.

9. Kraj Jihlavský:

Okresní soudy:

Okresní soud v Dolních Královicích,

okresní soud v Hrotovicích,

okresní soud v Jemnici,

okresní soud v Novém Městě na Moravě,

okresní soud v Počátkách,

okresní soud v Polně,

okresní soud v Přibyslavi,

okresní soud ve Slavonicích,

okresní soud ve Štokách,

okresní soud v Telči.

10. Kraj Brněnský:

A. Krajský soud ve Znojmě.

B. Okresní soudy:

Okresní soud civilní pro Brno-město,

okresní soud civilní pro Brno-okolí,

okresní soud v Ivančicích,

okresní soud v Jaroslavicích,

okresní soud v Jevíčku,

okresní soud v Kloboukách,

okresní soud v Kunštátě,

okresní soud v Pohořelicích,

okresní soud ve Velké Bíteši,

okresní soud ve Vranově.

11. Kraj Olomoucký:

Okresní soudy:

Okresní soud v Cukmantlu,

okresní soud ve Dvorcích,

okresní soud v Javorníku,

okresní soud v Konici,

okresní soud v Lipníku nad Bečvou,

okresní soud v Loučné,

okresní soud v Městě Libavé,

okresní soud v Mohelnici,

okresní soud v Plumlově,

okresní soud ve Starém Městě,

okresní soud v Šilperku,

okresní soud v Uničově,

okresní soud ve Vidnavě,

okresní soud ve Vrbně.

12. Kraj Gottwaldovský:

Okresní soudy:

Okresní soud v Bojkovicích,

okresní soud v Bystřici Pod Hostýnem,

okresní soud v Napajedlích,

okresní soud v Rožnově pod Radhoštěm,

okresní soud v Uherském Ostrohu,

okresní soud ve Vizovicích,

okresní soud ve Zdounkách,

okresní soud ve Ždánicích.

13. Kraj Ostravský:

A. Krajské soudy:

Krajský soud v Novém Jičíně,

krajský soud v Opavě.

B. Okresní soudy:

Okresní soud pro Ostravu-východ,

okresní soud pro Ostravu-západ,

okresní soud v Bohumíně,

okresní soud ve Frýdku,

okresní soud ve Fulneku,

okresní soud v Horním Benešově,

okresní soud v Jabhmkově,

okresní soud v Jindřichově,

okresní soud v Klimkovicích,

okresní soud v Městě Albrechticích,

okresní soud v Odrách,

okresní soud v Osoblaze.

okresní soud v Příboře.

14. Kraj Bratislavský:

Krajský soud v Trenčíně.

15. Kraj Nitranský:

Krajský soud v Komárně.

16. Kraj Banskobystrický:

Krajský soud v Rimavské Sobotě.

17. Kraj Žilinský:

Krajský soud v Ružomberku.

18. Kraj Košický:

A. Krajský soud v Levoči.

B. Okresní soud v Spišském Podhradí.

Přesunout nahoru