Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 26/1948 Sb.Vyhláška ministra zemědělství o zrušení státní obvodové úřadovny pro pozemkovou reformu v Praze a zřízení státních obvodových úřadoven pro pozemkovou reformu Praha-západ a Praha-východ v Praze

Částka 12/1948
Platnost od 20.03.1948
Účinnost od 04.04.1948
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

Obsah

26.

Vyhláška

Ministra zemědělství

ze dne 11. února 1948

o zrušení státní obvodové úřadovny pro pozemkovou reformu v Praze a zřízení státních obvodových úřadoven pro pozemkovou reformu Praha-západ a Praha-východ v Praze

Podle § 8, odst. 1 zákona ze dne 11. června 1919, č. 330 Sb., o pozemkovém úřadě, §§ 1, 2 a 6 vládního nařízení ze dne 6. července 1920, č. 451 Sb., o obvodových úřadovnách pozemkového úřadu a vládního nařízení ze dne 25. ledna 1935, č. 22 Sb., kterým se ruší Pozemkový úřad (Státní pozemkový úřad) a jeho působnost se přikazuje ministerstvu zemědělství, se vyhlašuje:


§ 1

Zrušuje se státní obvodová úřadovna pro pozemkovou reformu v Praze, zřízená vyhláškou předsedy státního pozemkového úřadu ze dne 9. května 1921, č. 192 Sb., o zřízení obvodové úřadovny státního pozemkového úřadu v Praze ve znění vyhlášek předsedy státního pozemkového úřadu ze dne 4. listopadu 1921, č. 413 Sb., o zřízení obvodových úřadoven v Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích a Olomouci, a ze dne 4. února 1922, č. 44 Sb., o zřízení obvodových úřadoven státního pozemkového úřadu v Hradci Králové a Plzni.

§ 2

(1) Zřizují se státní obvodové úřadovny pro pozemkovou reformu Praha-západ a Praha-východ, obě se sídlem v Praze.

(2) Působnost státní obvodové úřadovny pro pozemkovou reformu Praha-západ v Praze se vztahuje na soudní okresy: Benešov nad Ploučnicí, Beroun, Bílina, Blatná, Březnice, Děčín, Dobříš, Doupov, Duchcov, Hora Sv. Kateřiny, Hora Sv. Šebestiana, Hořovice, Chabařovice, Chomutov, Jesenice, Jirkov, Kadaň, Kamenice Česká, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Křivoklát, Libochovice, Litoměřice, Litvínov Horní, Louny, Lovosice, Mělník, Most, Podbořany, Postoloprty, Praha-sever (pouze část ležící na levém břehu Vltavy), Praha - západ, Příbram, Přísečnice, Rakovník, Roudnice nad Labem, Slaný, Strašecí Nové, Teplice, Unhošť, Ústí nad Labem, Úštěk, Vejprty, Velvary, Zbraslav a Žatec.

(3) Působnost státní obvodové úřadovny pro pozemkovou reformu Praha-východ v Praze se vztahuje na soudní okresy: Benešov, Brandýs nad Labem, Brod Český, Brod Havlíčkův, Čáslav, Habry, Hora Kutná, Humpolec, Janovice Uhlířské, Jílové, Kolín, Kostelec nad Černými Lesy, Kouřim, Ledeč nad Sázavou, Neveklov, Polná, Praha-jih, Praha-sever (pouze část ležící na pravém břehu Vltavy), Praha-vnitřní město, Praha-východ, Říčany, Sedlčany, Sedlec, Štoky, Vlašim a Votice.


§ 3

Tato vyhláška nabývá účinnosti 15. dnem po vyhlášení.


Ďuriš v. r.

Přesunout nahoru