Objednat předplatné
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Vyhláška č. 178/1946 Sb.Vyhláška ministra sociální péče, kterou se mění vyhláška ze dne 21. prosince 1945, č. 164 Sb., o obvodech a sídlech okresních úřadů ochrany práce a jejich poboček

Částka 76/1946
Platnost od 02.10.1946
Účinnost od 02.10.1946
Zařazeno v právních oblastech
Tisková verze Stáhnout PDF Stáhnout DOCX

přidejte vlastní popisek

178.

Vyhláška

Ministra sociální péče

ze dne 29. srpna 1946,

kterou se mění vyhláška ze dne 21. prosince 1945, č. 164 Sb., o obvodech a sídlech okresních úřadů ochrany práce a jejich poboček

Ministerstvo sociální péče stanoví v dohodě s ministerstvem vnitra podle § 1, odst. 2 vl. nař. ze dne 4. června 1945, č. 13 Sb., o zatímní výstavbě úřadů ochrany práce:


Čl. I

V obvodech a sídlech okresních úřadů ochrany práce a jejich poboček v zemích České a Moravskoslezské, stanovených vyhláškou ministra ochrany práce a sociální péče č. 164/1945 Sb., provádějí se tyto změny:

A. Země Česká

1. V obvodu okresního úřadu ochrany práce Chomutov

a) zrušuje se pobočka okresního úřadu ochrany práce Hora Svaté Kateřiny;

b) zřizuje se pobočka okresního úřadu ochrany práce Horní Litvínov s působností pro soudní okresy Hora Svaté Kateřiny (dosud pobočka okresního úřadu ochrany práce Hora Svaté Kateřiny) a Horní Litvínov (dosud pobočka okresního úřadu ochrany práce Most).

2. V obvodu okresního úřadu ochrany práce Kolín vyjímá se správní okres Nový Bydžov s pobočkou okresního úřadu ochrany práce v Novém Bydžově z obvodu okresního úřadu ochrany práce v Kolíně a přičleňuje se k obvodu okresního úřadu ochrany práce v Jičíně.

3. V obvodu okresního úřadu ochrany práce Trutnov zřizuje se:

a) pobočka okresního úřadu ochrany práce Rokytnice nad Jizerou s působností pro soudní okres Rokytnice nad Jizerou (dosud pobočka okresního úřadu ochrany práce v Jilemnici);

b) pobočka okresního úřadu ochrany práce Hostinné s působností pro soudní okres Hostinné (dosud pobočka okresního úřadu ochrany práce Vrchlabí).

4. V obvodu okresního úřadu ochrany práce Ústí nad Orlicí zřizuje se pobočka okresního úřadu ochrany práce Lanškroun s působností pro soudní okres Lanškroun (dosud přímá působnost okresního úřadu ochrany práce v Ústí nad Orlicí).

B. Země Moravskoslezská

1. V obvodu okresního úřadu ochrany práce Brno vyjímá se obvod soudního okresu Klobouky z obvodu pobočky okresního úřadu ochrany práce Židlochovice a přičleňuje se k obvodu pobočky okresního úřadu ochrany práce Hustopeče.

2. V obvodu okresního úřadu ochrany práce Český Těšín vyjímá se správní okres Fryštát s pobočkami okresního úřadu ochrany práce Fryštát (s působností pro soudní okres Fryštát) a Bohumín (s působností pro soudní okres Bohumín) z obvodu okresního úřadu ochrany práce v Českém Těšíně a přičleňuje se k obvodu okresního úřadu ochrany práce v Ostravě.

Čl. II

Správní okres Nový Bydžov vyjímá se z obvodu inspektorátu práce v Kolíně a přičleňuje se k obvodu inspektorátu práce v Mladé Boleslavi.


Čl. III

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem vyhlášení.


Nosek v. r. za ministra Dr. Nejedlého

Přesunout nahoru