Přejít na PLUS
Porovnání znění
Balíčky poznámek

Předpis nemá balíčky komentářů! Přidejte si svůj balíček.

Přidej k oblíbeným

Dekret č. 114/1945 Sb.Dekret presidenta republiky o zřízení nových ředitelství pošt a o úpravě obvodů ředitelství pošt v zemích České a Moravskoslezské

Částka 50/1945
Platnost od 10.11.1945
Účinnost od 10.11.1945
Zrušeno k 01.07.1949 (151/1949 Sb.)
Zařazeno v právních oblastech
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

114.

Dekret presidenta republiky

ze dne 27. října 1945

o zřízení nových ředitelství pošt a o úpravě obvodů ředitelství pošt v zemích České a Moravskoslezské

K návrhu vlády ustanovuji:

§ 1

V zemi České se zřizují nová ředitelství pošt se sídlem v Táboře, v Plzni a v Ústí nad Labem.

§ 2

(1) Obvod ředitelství pošt v Táboře tvoří jižní část území Čech. Jest ohraničen křivkou, počínající na západě na státních hranicích západně od Knížecí Pláně a probíhající směrem severním přes Kvildu, Stachy, Vacov, Čestice, Němčice u Volyně, Volenice, Střelské Hoštice, Záboří u Blatné, Oselce, Kasejovice, Hvožďany, Rožmitál pod Třemšínem, dále směrem východním přes Březnici, Chraštice, Milešov nad Vltavou, Kamýk nad Vltavou, Chlum u Sedlčan, Vrchotovy Janovice, Votice, Jankov, Louňovice pod Blaníkem, Kamberk, Lukavec, Košetice, Senožaty, Červenou Řečici, Vyskytnou, Německou Vyskytnou až k moravským zemským hranicím severně od Jihlavy, odtud směrem jihozápadním podél moravských zemských hranic, dále podél státních hranic, a končící na státních hranicích západně od Knížecí Pláně.

(2) Obvod ředitelství pošt v Plzni tvoří západní a severozápadní část území Čech. Jest ohraničen křivkou, počínající na východě na státních hranicích východně od Božího Daru, probíhající zhruba směrem východním přes Perštejn, Vernéřov, Prunéřov, Kadaň, Soběsuky, Žatec, dále zhruba směrem jižním přes Kněžice u Podbořan, Blšany, Očihov, Petrohrad, Blatno u Jesenice, Vysokou Libyni, Kralovice, Liblín, Radnice u Rokycan, Mýto v Čechách, Strašice, Nové Mitrovice, Dožice, Vrčeň, Pačejov, Chanovice, Horažďovice, Žichovice, Žihobce, Soběšice u Sušice, Nezdice na Šumavě, Kašperské Hory a dále směrem jižním od Srní na státní hranice, odtud směrem severozápadním podél státních hranic, a končící na státních hranicích východně od Božího Daru.

(3) Obvod ředitelství pošt v Ústí nad Labem tvoří severní část území Čech. Jest ohraničen křivkou, počínající na západě na státních hranicích západně od Českého Wiesenthalu, probíhající zhruba směrem východním přes Stolzenhain, Měděnec, Německé Kralupy, Čachovice, Hořetice, Postoloprty, Lenešice, dále směrem severovýchodním přes Čížkovice, Litoměřice, Ploskovice, Úštěk, Liběšice u Úštěku, Zahrádky u České Lípy, odtud k východu přes Kuřívody, dále směrem severovýchodním přes Hodkovice, Pulečný, Huť, Smržovku, Albrechtice v Jizerských horách až ke státním hranicím jihovýchodně Bílého Potoku pod Smrkem, odtud směrem severním podél státních hranic a končící na státních hranicích západně od Českého Wiesenthalu.

§ 3

Hranice obvodu ředitelství pošt v Pardubicích se nově upravují tak, že na západě jest ohraničen křivkou, počínající na západě na státních hranicích severně od Horního Polubného, probíhající směrem jihozápadním přes Desnou v Jizerských horách, Tiefenbach nad Desnou, Horní Tanvald, Plavy, Zásadu, Železný Brod, Vranové - Malou Skálu, Sychrov, Svijany, odtud směrem jihovýchodním přes Žďár u Svijan, Libuň, Jičín, Veliš u Jičína, Milíčeves, dále směrem jižním přes Vysoké Veselí, Hlušice, Lužec nad Cidlinou, Chlumec nad Cidlinou, Krakovany v Čechách, Týnec nad Labem, Záboří nad Labem, Kutnou Horu, Miskovice u Kutné Hory, Suchdol u Kutné Hory, Zbraslavice, Zruč nad Sázavou, odtud směrem jihovýchodním přes Ledeč nad Sázavou, Zahrádku u Ledče, Kaliště, Želiv, Větrný Jeníkov, Smrčnou, a končící na moravských zemských hranicích jižně od Německého Šicndorfu.

§ 4

Z obvodu ředitelství pošt v Praze se vylučují části území, uvedené v § 2, odst. 1 až 3, tvořící obvody nových ředitelství pošt, jakož i část území, která se přičleňuje podle § 3 do obvodu ředitelství pošt v Pardubicích.

§ 5

V zemi Moravskoslezské se zřizuje nové ředitelství pošt se sídlem v Olomouci.

§ 6

(1) Obvod ředitelství pošt v Olomouci tvoří východní část území Moravy vyjma části území, tvořící část obvodu ředitelství pošt v Opavě . Jest ohraničen křivkou, počínající na západě na státních hranicích západně od Boršova, probíhající zhruba směrem jihovýchodním přes Křenov, Chornici, Kladky, Jesenec, Skřípov na Moravě, Brodek u Konice, Jednov, Drahany, Rozstání, dále na východ přes Vřesovice, Pivín, potom směrem jižním přes Němčice nad Hanou, Mořice na Hané, Pavlovice u Kojetína, Zborovice, Litenčice, odtud směrem východním přes Roštín, Baťov, Malenovice nad Dřevnicí, Želechovice nad Dřevnicí, Valašské Klobouky, odtud přes Brumov na slovenské zemské hranice, dále podél slovenských zemských hranic až k Bílé na Moravě, dále odtud směrem severozápadním přes Horní Bečvu, Dolní Bečvu, Rožnov pod Radhoštěm, Zubří, Zašovou, Lešnou, Bělotín, Spálov, Budišov nad Budišovkou, Dvorce na Moravě, Roudno, Karlovec, Valšov, Velkou Štáhli, Vizmberk, Kouty nad Desnou, Ostružnou na státní hranice severně od Starého Města pod Sněžníkem, odtud směrem jihozápadním po státních hranicích a dále českých zemských hranicích, a končící na těchto hranicích západně od Boršova.

(2) Z obvodu ředitelství pošt v Brně se vylučuje část území , vyznačená v § 6, odst. 1, tvořící obvod nového ředitelství pošt v Olomouci.

§ 7

Dobu, kdy jednotlivá nově zřízená ředitelství pošt zahájí svou činnost, určí ministr pošt vyhláškou v Úředním listě republiky Československé a ve Věstníku ministerstva pošt.

§ 8

Dnem 5. května 1945 zrušuje se použivatelnost vládního nařízení ze dne 11. dubna 1942, čís. 167 Sb., kterým se upravují obvody ředitelství pošt v Praze, v Pardubicích a v Brně, a dnem 1. srpna 1945 zrušuje se použivatelnost opatření Stálého výboru Národního shromáždění republiky Česko-slovenské ze dne 10. listopadu 1938, č. 277 Sb., kterým se rozšiřuje obvod působnosti ředitelství pošt a telegrafů v Brně.

§ 9

Tento dekret, pokud v něm není stanoveno jinak, nabývá účinnosti dnem vyhlášení; provede jej ministr pošt.

Dr. Beneš v. r.

Fierlinger v. r.

Hála v. r.

Přesunout nahoru