Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
19.09.2017

Zkušební provoz Monitoru změn spuštěn!

Kategorie

Historie

Co je Monitor změn?

Zákony pro lidi Vám poskytují platné právo formou aktuálních znění právních předpisů. Vždy co nejrychleji po jejich vyhlášení ve Sbírce zákonů. O změnách, které naši legislativci formou návrhů nových předpisů teprve připravují však doposud Zákony pro lidi "nevěděly nic".

Monitor změn, čerstvá novinka Zákonů pro lidi, to ale nyní mění. Již nebudete bez přípravy překvapováni ... tu zákazem kouření v restauracích, onde zase u lékaře výší zdravotnického poplatku nebo zvýšením sazby nějaké daně.

Sledujeme pro Vás dění v systémech Vlády n1, Poslanecké sněmovny n2 a Senátu n3.

zplm3zdroje

Dokumenty provázející návrhy nových zákonů, vyhlášek a nařízení (a samozřejmě také návrhy na změny těch současných) studujeme. Nejdůležitější vkládáme do databáze, strukturujeme, anotujeme a následně zobrazujeme přesně u těch předpisů, kterých se týkají.

Přímo u předpisu se tak na jeden klik dozvíte, jaké plány naši zákonodárci mají. Pokud jste někdy museli hledat tyto informace samostatně, tak tento jeden klik obzvlášť oceníte.  

Jak to funguje?

Pokud u zobrazeného předpisu evidujeme nějaké změny, objeví se záložka Monitor změn

zplm_v_predpisu

Kliknutím na záložku Monitor změn u předpisu se zobrazí seznam návrhů změn v pořadí nejdříve probíhající, tak již vyhlášené ve Sbírce a nakonec neschválené. Každý návrh změny obsahuje krátkou anotaci a informaci o poslední události. Seznam návrhů změn lze zaostřovat prostřednictvím fazetových filtrů. 

zplm_seznam_zmen

Kliknutím na návrh změny s zobrazí její detail.

zplm_detail_zmeny 

Monitor změn je nová a unikátní funkce

V ostatních právních informačních systémech nic podobného nenajdete.

Předpokládáme, že si bude nějakou dobu "sedat".

Dejte nám vědět, co si o tom myslíte ... moc nám to pomůže.

Důležité upozornění

Monitor změn v plné podobě bude po ukončení zkušebního provozu k dispozici pouze zákazníkům prémiové služby PLUS. Ostatní uživatelé budou moci využívat pouze omezenou verzi bez možnosti otevírat detaily změn.