Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
15.11.2019

Zákony pro lidi v novém. Zprovoznili jsme verzi 4!

Zákony pro lidi v novém. Zprovoznili jsme verzi 4! 

Je polovina listopadu 2019. Před osmi lety někdy touto dobou jsme v blažené nevědomosti rozběhli projekt v podobě zcela nového právního informačního systému. Aniž jsme přitom tušili, jaká všechna úskalí bude tahle zdánlivě nevinná aktivita obnášet. 

Nyní, poté, co spouštíme už čtvrtou verzi Zákonů pro lidi, jsme upřímně rádi, že jsme se do toho pustili. Ani ne tak kvůli těm zákonům. Tím nejdůležitějším pro nás byli od začátku lidé, což by ostatně mělo být dostatečně zřejmé už z názvu stránek. 

Ale zpátky k portálu a jeho genezi: každé dva roky upgrade, každých čtyřiadvacet měsíců nové nástroje, funkce nebo grafika. Možná není od věci učinit právě teď skromný exkurz a přiblížit si v chronologickém přehledu, co každá z nových variant stránek nabízela. 

Verze 1, podzim 2011. Rozsvítili jsme maják v moři paragrafů. Zákony pro lidi poskytovaly aktuální znění všech právních předpisů Sbírky zákonů. Zároveň disponovaly elegantním citačním asistentem a ve své době ne zcela marnými nástroji vyhledávání. 

Verze 2, léto 2013. Portál rozšiřuje nabídku – poskytujeme možnost zřízení uživatelských účtů a nabízíme nové personalizované funkce. Uživatelé si mohou sestavit vlastní seznam oblíbených předpisů, nechat zasílat e-mailové notifikace změn a vytvářet uživatelské poznámky k ustanovením. 

Verze 3, léto 2016. Přinášíme všechny časové řezy a jejich porovnání, možnosti týmové práce, unikátní analýzy toho, jak byl předpis měněn novelami, exporty do wordu a monitoring legislativního procesu v rámci předplatného nadstandardní služby PLUS. 

Aktuální verze 4 nabízí tyto hlavní funkční novinky: 

  • Modul Mezinárodní smlouvy, který aktuálně pokrývá Sbírku mezinárodních smluv; tedy mezinárodní vztahy České republiky od roku 2000. 
  • Zmodernizované uživatelské rozhraní, díky kterému by měla být uživatelská práce ještě efektivnější a rychlejší. 
  • Nejrůznější vylepšení ve vyhledávání: přehled nad všemi dokumenty, časové filtry s přesností na měsíce a dny. 
  • Unikátní vylepšení v zobrazení předpisu – zobrazení cílů odkazu v bublině, takže již není nutno klikat ke zjištění, kam odkaz míří. 
  • Nové možnosti personalizace – poslední otevřené dokumenty a předpisy, vylepšený poznámkový aparát. 

Zaregistrovali jste, že před pár dny byla představena nová oktávka? Shodou okolností se stejně jako v případě nové verze Zákonů pro lidi jedná o čtvrtou generaci modelu. A stejně tak, jako ve škodovce už teď pracují na dalších verzích vozu, i my máme plné šuplíky rozpracovaných nápadů a vylepšení. 

Například předpisy Evropské unie s funkcemi a rozhraním, na které jste si na Zákonech pro lidi již zvykli – s možností citací, poznámek a možná i porovnávání verzí. Nebo rozhodnutí soudů – čtvrt milionu dokumentů zveřejněných Nejvyšším, Nejvyšším správním a Ústavním soudem v těsném provázání s předpisy. 

Chcete se dozvědět více? Přijďte na workshop ve středu 20. listopadu