Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS
01.12.2019

Workshop zákonů pořádaný pro lidi

Máme za sebou první zkušenost v podobě živě přenášeného workshopu. Pár dní poté, co se v záři modře blikotajících monitorů oficiálně vyloupla čtvrtá zdokonalená verze Zákonů pro lidi, jsme zájemcům nabídli praktické seznámení s novými nástroji a funkcemi portálu.

Ve středu 20. listopadu bylo k večeru opravdu příšerné počasí – vlezlý chlad, pošmourno, neustávající déšť. Přesto se do prostor brněnského Czechitasu osobně dostavily více než dvě desítky nadšenců. Prostřednictvím streamu pak naše první odvážné pokusy na poli vzdělávacího semináře sledovalo přes dvě stě dalších příznivců práva a moderních technologií.

Akci jsme zahájili veřejnou premiérou krátkého spotu, v němž naše nová animovaná kolegyně a zcela jistě budoucí eso mezi tuzemskými advokáty naznačuje, proč Zákonům pro lidi roste návštěvnost o více než 25 % za rok a proč na stránky zavítá každých třicet dnů přes půl milionu uživatelů. (Je to proto, že chytrá řešení přitahují chytré hlavy.)

A pak už jsme se věnovali nové verzi Zákonů pro lidi, včetně názorných ukázek všech tipů, triků a užitečných vychytávek. Při prezentaci grafu s údaji o uživatelích stránek do našeho výkladu z publika pohotově vstoupila i paní doktorka Danuše Spáčilová z brněnských práv.

Účastníky workshopu upozornila na to, že každoroční významný nárůst uživatelů portálu vždy v říjnu se kryje se zahájením vysokoškolského roku, a prozradila přitom, že sama studenty prvních ročníků se stránkami Zákony pro lidi pro jejich přehlednost a možnosti seznamuje.

Příjemným zpestřením na závěr prezentace bylo zhlédnutí předtočeného příspěvku Johna A. Gealfowa, právníka, prezidenta neziskové organizace Nugis Finem, která se zabývá inovacemi ve vzdělávání, a aktuálně i studenta École de droit de la Sorbonne v Paříži.

John krátce shrnul své zkušenosti s praktickým využíváním Zákonů pro lidi v jedné z progresivních advokátních kanceláří, v níž působí. Vyzdvihl přitom především funkci Komentáře a vysvětlil, proč on a jeho kolegové v kanceláři začali při své práci upřednostňovat funkce a nástroje portálu Zákony pro lidi.

Dvě hodiny prezentace, dotazů a objasňování utekly jako voda a akce Zákonů pro lidi, zorganizovaná ve spolupráci s Annou Drgovou ze sdružení GeekLaw (ještě jednou děkujeme!) byla u konce. Rádi bychom věřili, že se nám podařilo poodhalit zájemcům potenciál stránek a navnadit je na nově připravovaná řešení.

Pro nás šlo o náročnou zkušenost a zároveň o příjemný večer strávený se zajímavými lidmi.

 

Workshop 20.11.2019
Workshop 20.11.2019
Workshop 20.11.2019
Workshop 20.11.2019
Workshop 20.11.2019
Workshop 20.11.2019