Objednat předplatné Zákony pro lidi PLUS

Komentáře

07.12.2011Komentáře

Přečetl jsem: Radek Sikorski - Čas jednat právě nastal

Necítím se naprosto kompetentní rozumět aktuálním problémům a otazníkům kolem eura, společných evropských dluhopisů, ECB jako věřitele poslední instance, důvěryhodnosti evropského záchranného valu, způsobům, jak ratingové agentury otáčejí světem, úvěrům, které musí splácet Řecko, Itálie a ostatní (Česko zřejmě nevyjímaje) tím, že si musí vzít další úvěry patrně s vyšším úrokem, než jsou ty splácené.

A už vůbec se necítím kompetentní o tom cokoliv ne-nesmyslného říct.

Mám jen tichou pochybnost, zda tomu rozumí aspoň někdo ...?

V Respektu číslo 49 jsem si přečetl zkrácený překlad projevu polského ministra zahraničí Radka Sikorski - a trhnul jsem sebou ... nad přesnými tahy skalpelu jeho slov, nad jejich závažností a toho, jak se nás všech týkají.

Článek v Respektu je pouze pro platící, našel jsem jsem však odkaz na nezamčenou repliku na salon.eu.sk.

(pavelg(@)aion.cz)

05.10.2011Komentáře

Úplné znění zákona vs. Konsolidované znění

Proč používáme na zákonechprolidi.cz méně obvyklé "konsolidované znění" namísto obvyklejšího "úplného znění"?

28.09.2011Komentáře

Pochvala od Jiřího Peterky

Zákony pro lidi začínají plnit svůj účel a velice nás těší, že jsou pomůckou při práci i renomovaných odborníků:

"Ve svých článcích jsem pro odkazy na nejrůznější zákony a vyhlášky dlouho využíval Portál veřejné správy. Ten ale není nejrychlejší, hůř se v něm hledá a umožňuje odkazovat jen na celé paragrafy, nikoli detailněji.

Nyní raději pracuji se serverem www.zakonyprolidi.cz . Používám jej jak pro odkazy z již hotových článků (umožňuje mj. detailnější odkazy i na dílčí ustanovení), tak i pro přípravu článků a nejrůznější vyhledávání v legislativě.

Zvláště oceňují velmi přehledné a podrobné zpracování vzájemných vztahů mezi zákony, včetně novelizací a dalších změn.

To je pro mou práci neocenitelné.

Jiří Peterka, nezávislý konzultant a publicista"
16.09.2011Komentáře

Takový postřeh

Takový postřeh: Čím více toho lidem dáte zadarmo, tím méně vděku se vám vrátí zpět. A samozřejmě, čím více jím dáte teď, tím více budou chtít příště...

01.07.2011Komentáře

První měsíc provozu

Máme za sebou první měsíc provozu. Návštěvnost byla zatím jen od známých, nyní pouštíme odkazy do netu pro širokou veřejnost.

Vyladili jsme celé work-flow kolečko dokumentu, od OCR a parsování, přez zapracování novel, jiné redakční činosti, až po publikaci na webovém portálu. Veškterý obsah se přenáší z redakce na web každý den po půlnoci.

Zdrojem dat jsou PDF stejnopisy Sbírky zákonů ČR na Ministerstvu vnitra. Ty zpracujeme a vystavíme u nás obvykle do 48h po publikaci. Poté probýhá redakční činnost a zapracování novelizací. Konsolidované znění je obvyhle k dispozici 7-14 dní od publikace, vždy však před datem účinnosti.