PLUS na zkoušku
Porovnání znění

Vyhláška č. 393/2010 Sb.Vyhláška o oblastech povodí

Částka 141/2010
Platnost od 27.12.2010
Účinnost od 01.01.2011
Zařazeno v právních oblastech
Trvalý odkaz Tisková verze Stáhnout PDF(?) Stáhnout DOCX

393

VYHLÁŠKA

ze dne 17. prosince 2010

o oblastech povodí

Ministerstvo zemědělství stanoví podle § 24 odst. 9 zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění zákona č. 150/2010 Sb.:


§ 1

(1) Mezinárodní oblasti povodí1) jsou na území České republiky2) vymezeny jednotlivými dílčími povodími.

(2) Část mezinárodní oblasti povodí Labe na území České republiky je vymezena dílčím povodím

a) Horní a střední Labe,

b) Horní Vltava,

c) Dolní Vltava,

d) Berounka a

e) Ohře, Dolní Labe a ostatní přítoky Labe.

(3) Část mezinárodní oblasti povodí Odry na území České republiky je vymezena dílčím povodím

a) Horní Odra a

b) Lužická Nisa a ostatní přítoky Odry.

(4) Část mezinárodní oblasti povodí Dunaje na území České republiky je vymezena dílčím povodím

a) Morava a přítoky Váhu,

b) Dyje a

c) ostatní přítoky Dunaje.

§ 2

Jednotlivá dílčí povodí jsou vymezena dílčími povodími 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí. Dílčí povodí, přiřazené hydrogeologické rajony a určení, do kterých správních obvodů krajů a správních obvodů obcí s rozšířenou působností a do územní působnosti kterých správců povodí spadají, jsou uvedena v příloze této vyhlášky.


§ 3

Zrušovací ustanovení

Zrušuje se:

1. Vyhláška č. 292/2002 Sb., o oblastech povodí.

2. Vyhláška č. 390/2004 Sb., kterou se mění vyhláška č. 292/2002 Sb., o oblastech povodí.

§ 4

Účinnost

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2011.


Ministr:

Ing. Fuksa v. r.


Příloha k vyhlášce č. 393/2010 Sb.

Vymezení dílčích povodí

I. Dílčí povodí Horního a středního Labe

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

1-01-01 Labe po Úpu

1-01-02 Úpa a Labe od Úpy po Metuji - část*)

1-01-03 Metuje - část*)

1-01-04 Labe od Metuje po Orlici

1-02-01 Divoká Orlice - část*)

1-02-02 Tichá Orlice - část*)

1-02-03 Orlice

1-03-01 Labe od Orlice po Loučnou

1-03-02 Loučná a Labe od Loučné po Chrudimku

1-03-03 Chrudimka

1-03-04 Labe od Chrudimky po Doubravu

1-03-05 Doubrava

1-04-01 Labe od Doubravy po Cidlinu

1-04-02 Cidlina po Bystřici

1-04-03 Bystřice

1-04-04 Cidlina od Bystřice po ústí a Labe od Cidliny po Mrlinu

1-04-05 Mrlina a Labe od Mrliny po Výrovku

1-04-06 Výrovka

1-04-07 Labe od Výrovky po Jizeru

1-05-01 Jizera pod Kamenicí - část*)

1-05-02 Jizera od Kamenice pod Klenici

1-05-03 Jizera od Klenice po ústí

1-05-04 Labe od Jizery po Vltavu

Přiřazené hydrogeologické rajony:

1110 Kvartér Orlice

1121 Kvartér Labe po Hradec Králové

1122 Kvartér Labe po Pardubice

1130 Kvartér Loučné a Chrudimky

1140 Kvartér Labe po Týnec

1151 Kvartér Labe po Kolín

1152 Kvartér Labe po Nymburk

1160 Kvartér Urbanické brány

1171 Kvartér Labe po Jizeru

1172 Kvartér Labe po Vltavu

4110 Polická pánev

4210 Hronovsko-poříčská křída

4221 Podorlická křída v povodí Úpy a Metuje

4222 Podorlická křída v povodí Orlice

4231 Ústecká synklinála v povodí Orlice

4240 Královédvorská synklinála

4250 Hořicko-miletínská křída

4261 Kyšperská synklinála v povodí Orlice

4270 Vysokomýtská synklinála

4291 Králický prolom - severní část

4310 Chrudimská křída

4320 Dlouhá mez - jižní část

4330 Dlouhá mez - severní část

4340 Čáslavská křída

4350 Velimská křída

4360 Labská křída

4410 Jizerská křída pravobřežní

4420 Jizerský coniak

4430 Jizerská křída levobřežní

4510 Křída severně od Prahy

4521 Křída Košáteckého potoka

4710 Bazální křídový kolektor na Jizeře

5151 Podkrkonošský permokarbon

5152 Náchodský perm

5161 Dolnoslezská pánev - západní část

5211 Poorlický perm - severní část

6414 Krystalinikum Krkonoš a Jizerských hor v povodí Jizery

6420 Krystalinikum Orlických hor

6531 Kutnohorské krystalinikum

6532 Krystalinikum Železných hor

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Hlavní město Praha - část

Středočeský kraj - část

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - část, Čáslav - část, Český Brod - část, Kolín - část, Kralupy nad Vltavou - část, Kutná Hora - část, Lysá nad Labem, Mělník - část, Mladá Boleslav - část, Mnichovo Hradiště, Neratovice - část, Nymburk, Poděbrady, Říčany - část

Liberecký kraj - část

Česká Lípa - část, Frýdlant - část, Jablonec nad Nisou - část, Jilemnice, Liberec - část, Semily, Tanvald - část, Turnov, Železný Brod - část

Královéhradecký kraj - část

Broumov - část, Dobruška - část, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Náchod - část, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov - část, Vrchlabí

Pardubický kraj - část

Česká Třebová - část, Hlinsko - část, Holice, Chrudim - část, Králíky - část, Lanškroun - část, Litomyšl, Moravská Třebová - část, Pardubice, Polička - část, Přelouč, Svitavy - část, Ústí nad Orlicí - část, Vysoké Mýto, Žamberk - část

Vysočina - část

Havlíčkův Brod - část, Chotěboř - část, Světlá nad Sázavou - část, Žďár nad Sázavou - část

Územní působnost správce povodí:

Povodí Labe, státní podnik

II. Dílčí povodí Horní Vltavy

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

1-06-01 Vltava po Malši - část*)

1-06-02 Malše - část*)

1-06-03 Vltava od Malše po Lužnici

1-07-01 Lužnice po státní hranici - část*)

1-07-02 Lužnice od státní hranice po Nežárku - část*)

1-07-03 Nežárka

1-07-04 Lužnice od Nežárky po ústí

1-07-05 Vltava od Lužnice po Otavu

1-08-01 Otava po Volyňku - část*)

1-08-02 Volyňka a Otava od Volyňky po Blanici

1-08-03 Blanice a Otava od Blanice po Lomnici

1-08-04 Lomnice a Otava od Lomnice po ústí

Přiřazené hydrogeologické rajony:

1211 Kvartér Lužnice

1212 Kvartér Nežárky

1230 Kvartér Otavy a Blanice

2140 Třeboňská pánev - jižní část

2151 Třeboňská pánev - severní část

2152 Třeboňská pánev - střední část

2160 Budějovická pánev

6310 Krystalinikum v povodí Horní Vltavy a Úhlavy

6320 Krystalinikum v povodí Střední Vltavy (část tvořená útvary podzemních vod 63201 Krystalinikum v povodí Střední Vltavy - jižní část, 63202 Krystalinikum v povodí Střední Vltavy - Horní povodí Skalice)

6510 Krystalinikum v povodí Lužnice

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Středočeský kraj - část

Příbram - část, Sedlčany - část, Votice - část

Jihočeský kraj - část

Blatná, České Budějovice, Český Krumlov - část, Dačice - část, Jindřichův Hradec - část, Kaplice - část, Milevsko - část, Písek - část, Prachatice - část, Soběslav, Strakonice, Tábor - část, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Vimperk - část, Vodňany

Plzeňský kraj - část

Blovice - část, Horažďovice - část, Klatovy - část, Nepomuk - část, Sušice - část

Vysočina - část

Jihlava - část, Pacov - část, Pelhřimov - část, Telč - část

Územní působnost správce povodí:

Povodí Vltavy, státní podnik

III. Dílčí povodí Berounky

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

1-10-01 Mže po soutok s Radbuzou - část*)

1-10-02 Radbuza po Úslavu

1-10-03 Úhlava - část*)

1-10-04 Radbuza od Úhlavy po soutok se Mží a Berounka od soutoku Mže a Radbuzy s Úslavou

1-10-05 Úslava

1-11-01 Berounka od Úslavy po Střelu

1-11-02 Střela a Berounka od Střely po Rakovnický potok

1-11-03 Rakovnický potok a Berounka od Rakovnického potoka po Litavku

1-11-04 Litavka a Berounka po Loděnici

1-11-05 Loděnice a Berounka od Loděnice po ústí

Přiřazené hydrogeologické rajony:

1310 Kvartér Úhlavy

1320 Kvartér Radbuzy

1330 Kvartér Mže

5110 Plzeňská pánev

5120 Manětínská pánev

5131 Rakovnická pánev

5132 Žihelská pánev

6212 Krystalinikum v povodí Mže po Stříbro a Radbuzy po Staňkov

6221 Krystalinikum v mezipovodí Mže pod Stříbrem

6222 Krystalinikum a proterozoikum v povodí Úhlavy a dolního toku Radbuzy

6230 Krystalinikum, proterozoikum a paleozoikum v povodí Berounky

6240 Svrchní silur a devon Barrandienu

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Hlavní město Praha - část

Středočeský kraj - část

Beroun, Černošice - část, Dobříš - část, Hořovice - část, Kladno - část, Příbram - část, Rakovník - část, Slaný - část

Plzeňský kraj - část

Blovice - část, Domažlice - část, Horažďovice - část, Horšovský Týn, Klatovy - část, Kralovice - část, Nepomuk - část, Nýřany, Plzeň, Přeštice, Rokycany, Stod, Stříbro, Sušice - část, Tachov - část

Karlovarský kraj - část

Cheb - část, Karlovy Vary - část, Mariánské Lázně - část

Ústecký kraj - část

Louny - část, Podbořany - část, Žatec - část

Územní působnost správce povodí:

Povodí Vltavy, státní podnik

IV. Dílčí povodí Dolní Vltavy

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

1-08-05 Vltava od Otavy po Sázavu

1-09-01 Sázava po Želivku

1-09-02 Želivka

1-09-03 Sázava od Želivky po ústí

1-09-04 Vltava od Sázavy po Berounku

1-12-01 Vltava od Berounky po Rokytku

1-12-02 Vltava od Rokytky po ústí

1-12-03 Labe od Vltavy po Ohři - pouze Vraňansko-hořínský plavební kanál (1-12-03-002)

Přiřazené hydrogeologické rajony:

5140 Kladenská pánev

6250 Proterozoikum a paleozoikum v povodí přítoků Vltavy

6320 Krystalinikum v povodí Střední Vltavy (část tvořená útvary podzemních vod 63203 Krystalinikum v povodí Střední Vltavy - Mezipovodí Vltavy od soutoku s Vápenickým potokem po Slapy, 63204 Krystalinikum v povodí Střední Vltavy - severní část)

6520 Krystalinikum v povodí Sázavy

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Hlavní město Praha kraj - část

Středočeský kraj - část

Benešov, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - část, Čáslav - část, Černošice - část, Český Brod - část, Dobříš - část, Hořovice - část, Kladno - část, Kolín - část, Kralupy nad Vltavou - část, Kutná Hora - část, Mělník - část, Neratovice - část, Příbram - část, Rakovník - část, Říčany - část, Sedlčany - část, Slaný - část, Vlašim, Votice - část

Jihočeský kraj - část

Milevsko - část, Písek - část, Tábor - část

Ústecký kraj - část

Louny - část, Roudnice nad Labem - část

Vysočina - část

Havlíčkův Brod - část, Humpolec, Chotěboř - část, Jihlava - část, Nové Město na Moravě - část, Pacov - část, Pelhřimov - část, Světlá nad Sázavou - část, Žďár nad Sázavou - část

Územní působnost správce povodí:

Povodí Vltavy, státní podnik

V. Dílčí povodí Ohře, Dolního Labe a ostatních přítoků Labe

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

1-12-03 Labe od Vltavy po Ohři (bez Vraňansko-hořínského plavebního kanálu 1-12-03-002)

1-13-01 Ohře po Teplou - část*)

1-13-02 Teplá a Ohře od Teplé po Liboc

1-13-03 Liboc a Ohře od Liboce pod Chomutovku

1-13-04 Ohře od Chomutovky po ústí

1-13-05 Labe od Ohře po Bílinu

1-14-01 Bílina

1-14-02 Labe od Bíliny po Ploučnici

1-14-03 Ploučnice

1-14-04 Labe od Ploučnice po Kamenici - část*)

1-14-05 Kamenice a Labe pod Kamenicí - část*)

1-15-01 Pravostranné přítoky Labe ze Šluknovského výběžku - část*)

1-15-02 Levostranné přítoky Labe po Divokou Bystřici - část*)

1-15-03 Přítoky Freiberské Muldy, Šopavy a Flőhy - část*)

1-15-04 Přítoky Zwickovské Muldy - část*)

1-15-05 Přítoky Sály a Bílého Halštrovu - část*)

Přiřazené hydrogeologické rajony:

1180 Kvartér Labe po Lovosice

1190 Kvartér a neogén odravské části Chebské pánve

2110 Chebská pánev

2120 Sokolovská pánev

2131 Mostecká pánev - severní část

2132 Mostecká pánev - jižní část

4522 Křída Liběchovky a Pšovky

4523 Křída Obrtky a Úštěckého potoka

4530 Roudnická křída

4540 Ohárecká křída

4550 Holedeč

4611 Křída Dolního Labe po Děčín - levý břeh, jižní část

4612 Křída Dolního Labe po Děčín - levý břeh, severní část

4620 Křída Dolního Labe po Děčín - pravý břeh

4630 Děčínský Sněžník

4640 Křída Horní Ploučnice

4650 Křída Dolní Ploučnice a Horní Kamenice

4660 Křída Dolní Kamenice a Křinice

4720 Bazální křídový kolektor v od Hamru po Labe

4730 Bazální křídový kolektor v benešovské synklinále

6111 Krystalinikum Smrčin a západní části Krušných hor

6112 Krystalinikum Slavkovského lesa

6120 Krystalinikum v mezipovodí Ohře po Kadaň

6131 Krystalinikum Krušných hor od Chomutovky po Moldavu

6132 Krystalinikum východní části Krušných hor

6133 Teplický ryolit

6411 Krystalinikum Šluknovské pahorkatiny

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Středočeský kraj - část

Kralupy nad Vltavou - část, Mělník - část, Mladá Boleslav - část, Rakovník - část, Slaný - část

Plzeňský kraj - část

Kralovice - část, Tachov - část

Karlovarský kraj - část

Aš, Cheb - část, Karlovy Vary - část, Kraslice, Mariánské Lázně - část, Ostrov, Sokolov

Ústecký kraj - část

Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny - část, Lovosice, Most, Podbořany - část, Roudnice nad Labem - část, Rumburk - část, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf - část, Žatec

Liberecký kraj - část

Česká Lípa - část, Liberec - část, Nový Bor - část

Územní působnost správce povodí:

Povodí Ohře, státní podnik

Povodí Labe, státní podnik - pro vodní tok Labe od soutoku s Vltavou po státní hranici

VI. Dílčí povodí Horní Odry

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

2-01-01 Odra po Opavu

2-02-01 Opava po Moravici - část*)

2-02-02 Moravice

2-02-03 Opava od Moravice po ústí

2-02-04 Odra od Opavy po Ostravici

2-03-01 Ostravice

2-03-02 Odra od Ostravice po Olši

2-03-03 Olše - část*)

2-04-01 Levostranné přítoky Odry od Olše po Osoblahu - část*)

2-04-02 Osoblaha - část*)

2-04-04 Pravostranné přítoky Kladské Nisy v Jeseníku - část*)

Přiřazené hydrogeologické rajony:

1510 Kvartér Odry

1520 Kvartér Opavy

1550 Kvartér Opavské pahorkatiny

2212 Oderská brána

2261 Ostravská pánev - ostravská část

2262 Ostravská pánev - karvinská část

3211 Flyš v povodí Olše

3212 Flyš v povodí Ostravice

3213 Flyš v mezipovodí Odry

6431 Krystalinikum severní části Východních Sudet

6611 Kulm Nízkého Jeseníku v povodí Odry

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Olomoucký kraj - část

Hranice - část, Jeseník - část, Olomouc - část, Šternberk - část, Šumperk - část

Moravskoslezský kraj - část

Bílovec, Bohumín, Bruntál - část, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm - část, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí - část, Havířov, Hlučín, Jablunkov - část, Karviná, Kopřivnice, Kravaře, Krnov, Nový Jičín - část, Odry, Opava, Orlová, Ostrava, Rýmařov - část, Třinec, Vítkov

Územní působnost správce povodí:

Povodí Odry, státní podnik

VII. Dílčí povodí Lužické Nisy a ostatních přítoků Odry

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

2-04-03 Stěnava - část*)

2-04-05 Bobr po Kwisu - část*)

2-04-06 Kwisa - část*)

2-04-07 Lužická Nisa po Mandavu - část*)

2-04-08 Mandava - část*)

2-04-09 Lužická Nisa od Mandavy po Smědou - část*)

2-04-10 Smědá a Lužická Nisa pod Smědou - část*)

Přiřazené hydrogeologické rajony:

1410 Kvartér Liberecké kotliny

1420 Kvartér a miocén Žitavské pánve

1430 Kvartér Frýdlantského výběžku

5162 Dolnoslezská pánev - východní část

6412 Krystalinikum Lužických hor

6413 Krystalinikum Jizerských hor v povodí Lužické Nisy

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Ústecký kraj - část

Rumburk - část, Varnsdorf- část

Liberecký kraj - část

Frýdlant - část, Jablonec nad Nisou - část, Liberec - část, Nový Bor - část, Tanvald - část, Železný Brod - část

Královéhradecký kraj - část

Broumov - část, Dobruška - část, Náchod - část, Trutnov - část

Územní působnost správce povodí:

Povodí Labe, státní podnik pro dílčí povodí 2-04-03, 2-04-05 až 07, 2-04-09 a 10

Povodí Ohře, státní podnik pro dílčí povodí 2-04-08

VIII. Dílčí povodí Moravy a přítoků Váhu

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

4-10-01 Morava po Moravskou Sázavu - část*)

4-10-02 Moravská Sázava a Morava od Moravské Sázavy po Třebůvku

4-10-03 Morava od Třebůvky po Bečvu

4-11-01 Bečva pod soutok Vsetínské Bečvy a Rožnovské Bečvy - část*)

4-11-02 Bečva od soutoku Vsetínské Bečvy a Rožnovské Bečvy po ústí

4-12-01 Morava od Bečvy po Hanou

4-12-02 Haná a Morava od Hané po Dřevnici

4-13-01 Dřevnice a Morava od Dřevnice po Olšavu

4-13-02 Morava od Olšavy po Myjavu - část*)

4-13-03 Myjava a Morava od Myjavy po Dyji - část*)

4-21-06 Pravostranné přítoky Váhu - část*)

4-21-07 Váh od Kysuce po odbočku Púchovského kanálu - část*)

4-21-08 Váh od odbočky Púchovského kanálu po Trenčín - část*)

4-21-09 Váh od Trenčína po Dubovou - část*)

Přiřazené hydrogeologické rajony:

1610 Kvartér Horní Moravy

1621 Pliopleistocén Hornomoravského úvalu - severní část

1622 Pliopleistocén Hornomoravského úvalu - jižní část

1623 Pliopleistocén Blaty

1624 Kvartér Valové, Romže a Hané

1631 Kvartér Horní Bečvy

1632 Kvartér Dolní Bečvy

1651 Kvartér Dolnomoravského úvalu

2211 Bečevská brána

2220 Hornomoravský úval

2230 Vyškovská brána

2250 Dolnomoravský úval (část tvořená útvary podzemních vod 22501 Dolnomoravský úval - severní část a 22502 Dolnomoravský úval - střední část)

3221 Flyš v povodí Bečvy

3222 Flyš v povodí Moravy

3223 Flyš v povodí Váhu - severní část

3224 Flyš v povodí Váhu - jižní část

4262 Kyšperská synklinála - jižní část

4280 Velkoopatovická křída

4292 Králický prolom - jižní část

5212 Poorlický perm - jižní část

6432 Krystalinikum jižní části Východních Sudet

6612 Kulm Nízkého Jeseníku v povodí Moravy

6620 Kulm Drahanské vrchoviny

6640 Mladečský kras

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Pardubický kraj - část

Česká Třebová - část, Králíky - část, Lanškroun - část, Moravská Třebová - část, Svitavy - část, Ústí nad Orlicí - část, Žamberk - část

Jihomoravský kraj - část

Blansko - část, Boskovice - část, Břeclav - část, Bučovice - část, Hodonín - část, Kyjov - část, Veselí nad Moravou, Vyškov - část

Olomoucký kraj - část

Hranice - část, Jeseník - část, Konice - část, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc - část, Prostějov - část, Přerov, Šternberk - část, Šumperk - část, Uničov, Zábřeh

Moravskoslezský kraj - část

Bruntál - část, Frenštát pod Radhoštěm - část, Frýdlant nad Ostravicí - část, Jablunkov - část, Nový Jičín - část, Rýmařov - část

Zlínský kraj - část

Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Kroměříž - část, Luhačovice, Otrokovice, Rožnov pod Radhoštěm, Uherské Hradiště - část, Uherský Brod, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Vizovice, Vsetín, Zlín

Územní působnost správce povodí:

Povodí Moravy, s. p. pro dílčí povodí 4-10-01 až 03, 4-11-01 a 02, 4-12-01 a 02, 4-13-01 až 03, 4-21-07 až 09

Povodí Odry, státní podnik pro dílčí povodí 4-21-06

IX. Dílčí povodí Dyje

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

4-14-01 Dyje pod soutok Moravské a Rakouské Dyje

4-14-02 Dyje od soutoku Moravské a Rakouské Dyje po Jevišovku - část*)

4-14-03 Jevišovka a Dyje od Jevišovky po Svratku - část*)

4-15-01 Svratka po Svitavu

4-15-02 Svitava

4-15-03 Svratka od Svitavy po Jihlavu

4-16-01 Jihlava po Oslavu

4-16-02 Oslava a Jihlava od Oslavy po Rokytnou

4-16-03 Rokytná

4-16-04 Jihlava od Rokytné po ústí a Svratka od Jihlavy po ústí

4-17-01 Dyje od Svratky po ústí - část*)

Přiřazené hydrogeologické rajony:

1641 Kvartér Dyje

1642 Kvartér Jevišovky

1643 Kvartér Svratky

1644 Kvartér Jihlavy

1652 Kvartér soutokové oblasti Moravy a Dyje

2241 Dyjsko-svratecký úval

2242 Kuřimská kotlina

2250 Dolnomoravský úval (část tvořená útvarem podzemních vod 22503 Dolnomoravský úval - jižní část)

3110 Pavlovské vrchy a okolí

3230 Středomoravské Karpaty

4232 Ústecká synklinála v povodí Svitavy

5221 Boskovická brázda - severní část

5222 Boskovická brázda - jižní část

6540 Krystalinikum v povodí Dyje

6550 Krystalinikum v povodí Jihlavy

6560 Krystalinikum v povodí Svratky

6570 Krystalinikum brněnské jednotky

6630 Moravský kras

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Jihočeský kraj - část

Dačice - část, Jindřichův Hradec - část

Pardubický kraj - část

Hlinsko - část, Chrudim - část, Moravská Třebová - část, Polička - část, Svitavy - část

Vysočina - část

Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod - část, Jihlava - část, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě - část, Pelhřimov - část, Telč - část, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou - část

Jihomoravský kraj - část

Blansko - část, Boskovice - část, Brno, Břeclav - část, Bučovice - část, Hodonín - část, Hustopeče, Ivančice, Kuřim, Kyjov - část, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Rosice, Slavkov u Brna, Šlapanice - část, Tišnov, Vyškov - část, Znojmo, Židlochovice

Olomoucký kraj - část

Konice - část, Prostějov - část

Zlínský kraj - část

Kroměříž - část, Uherské Hradiště - část

Územní působnost správce povodí:

Povodí Moravy, s. p.

X. Dílčí povodí ostatních přítoků Dunaje

Povodí 3. řádu podle čísla hydrologického pořadí:

4-01-01 Nába a přítoky - Waldnaab (Lesní Nába) - část*)

4-01-02 Nába a přítoky - Kateřinský potok - část*)

4-01-03 Nába a přítoky - Černý potok - část*)

4-02-02 Řezná a přítoky - Kouba - část*)

4-02-01 Řezná a přítoky Grosse Regen - část*)

4-03-01 Ilz - část*)

4-04-01 Grosse Műhl po Kleine Műhl - část*)

4-04-02 Kleine Műhl - část*)

Přiřazené hydrogeologické rajony:

6211 Krystalinikum Českého lesa v povodí Kateřinského potoka

6213 Krystalinikum Českého lesa v povodí Černého potoka

Správní obvod kraje a správní obvod obce s rozšířenou působností:

Jihočeský kraj - část

Český Krumlov - část, Kaplice - část, Prachatice - část, Vimperk - část

Plzeňský kraj - část

Domažlice - část, Klatovy - část, Sušice - část, Tachov - část

Územní působnost správce povodí:

Povodí Vltavy, státní podnik

Vysvětlivky:

*) povodí přesahující státní hranici České republiky

Poznámky pod čarou

1) Článek 3 odst. 1 a 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2000/60/ES ze dne 23. října 2000, kterou se stanoví rámec pro činnost Společenství v oblasti vodní politiky.

2) § 24 odst. 1 zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění zákona č. 150/2010 Sb.

Přesunout nahoru