PLUS na zkoušku

Nové funkce

07.09.2016Nové funkce

Jsme tu s vámi už 5 let! A stále rosteme.

Je tomu už 5 let, kdy jsme poprvé spustili Zákony pro lidi.cz - první projekt svého druhu, který zdarma nabízí archiv všech právních předpisů Sbírky zákonů od roku 1945 až do současnosti jak v původním, tak i aktuálním znění přehledně a na jednom místě.

01.01.2016Nové funkce

Získejte zdarma mobilní aplikaci pro Android a mějte zákony v kapse

Máme skvělou zprávu pro všechny majitele chytrých telefonů s operačním systémem Android. Pro tuto platformu právě vyvíjíme mobilní aplikaci Zákonyprolidi.cz, která bude brzy ke stažení. 

Než však bude plná verze aplikace k dispozici, máte nyní možnost získat přístup do "beta verze"otestovat ji a podílet se na zlepšení zasláním svých podnětů. A nejen to, v závěru testování vylosujeme 50 uživatelů, kteří získají plnou verzi aplikace Zákonyprolidi.cz zdarma. 

12.01.2015Nové funkce

Automatické odkazování

Snažíme se Zákonyprolidi.cz neustále vylepšovat, aby práce s nimi pro vás byla co nejjednodušší. Proto přinášíme další zajímavou a velice užitečnou funkci – automatické odkazování. Díky ní je teď vyhledávání mezi jednotlivými odstavci a paragrafy rychlejší a přehlednější. 

06.08.2014Nové funkce

Seznam zkratek pro rychlé dohledání předpisů

Předpisy lze dohledávat pomocí zaužívaných, ale i nezaužívaných zkratek. Např. NOZ pro nový občanský zákoník, DPH nebo ZDPH pro zákon o dani z přidané hodnoty. Mělo by zkrátka stačit vzpomenout si na začáteční písmenka názvu předpisu a zákony pro lidi by měly "zabrat".

Zkratek pro dohledání předpisů je již téměř tisícovka. Jejich seznam je v tabulce tohoto blogpostu. Děkujeme všem, kteří k této tabulce přispěli!

zpl-zkratky.png

18.06.2013Nové funkce

Zákony pro lidi 2.0 !

Po 2 letech od spuštění Vám přinášíme Zákony pro lidi 2.0 se třemi zajímavými a neobvyklými možnostmi personalizace. Opět zcela zdarma. K využití těchto možností je třeba registrace a přihlášení. Pokud se neregistrujete nebo nepřihlásíte, budou Vám Zákony pro lidi sloužit jako doposud ...

01.03.2013Nové funkce

API hotovo a k dispozici na vyzkoušení

Zákony pro lidi zpřístupňují API (zkratka pro Application Programming Interface) ve formě webové služby, pro snadné získávání surových dat ve strukturované a strojově spracovatelné podobě. Vše, co vidíte v rozhraní www.zakonyprolidi.cz je nyní k dispozici ve formátech XML a JSON.

20.02.2013Nové funkce

20 mobilních apps pro 20 nejpoužívanějších zákonů

Publikovali jsme 20 mobilních aplikací pro 20 nejpoužívanějších zákonů, které jsou uvedeny na titulce www.zakonyprolidi.cz. Pro každý zákon jedna aplikace. Umí všechna znění zákona, vyhledávání v obsahu i textu. A upozorní, když se zákon změní. Data jsou přitom ve Vašem telefonu. Zatím opět pro platformu Windows phone. IOS a Android budou následovat v nadcházejících týdnech a měsících.

16.02.2013Nové funkce

API: další krůček pro lidstvo a obří skok pro zakonyprolidi

Zákony pro lidi dostaly API! Umí fakt hodně a jeho možnosti budou brzy vidět v praxi na významných webových portálech. Zajímá-li Vás tato problematika více, nahlédněte do detailu tohoto příspěvku na několik screenshotů. A máte-li nějaký nápad na komerční nebo nekomerční využití, napište nám.

10.01.2013Nové funkce

Beta je pryč (!) a další novinky

Možná jste si všimli zmizení štítku beta ze záhlaví zákonů pro lidi. Znamená to zejména, že   jsme po dlouhých zevrubných přípravách a víceměsíčním testování jsme nasadili nový "redakční systém". Ten nyní běží na stejném motoru (ATOM), jako po celou dobu běžel web zakonyprolidi.cz. Z možností, které to přináší, se nám protáčí hlava kolem :). Několik prvních jsme rovnou již i udělali ...